Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Dwu etapowa korekta lakieru typu scratch shield

  1. #11
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX 30 D
    Postów
    49
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Kurde, nie myślałem, że prosta czynność jak mycie auta może być czyjąś pasją i sensem życia.
    Cieszę się, że mi wystarcza zwykła myjnia bezdotykowa


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Z tym sensem zycia to moze bym nie przesadzal, raczej zwyczajne hobby jak kazde inne. Jesli ktos lub spedzac wolny czas przy aucie i ma do tego warunki to czemu nie wykonac pracy dobrze, ktora pozniej cieszy oko?

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post

    Czy po powłoce kwarcowej mogę myć delikatnie ręcznie i ile mi ona wytrzyma jeśli będę mył np raz na 2-3 tygodnie? Jeżdżę autem pewnie raz na tydzień max 2 i brudzi się tylko od deszczu.
    nie oszukujmy sie , kwarc to nie twarda ceramika 9H . Ale ... jesli po myciu ręcznym co 3-4 mies zastosujesz RELOAD to bedziesz miał powłoke i hydrofobowość przez cały czas . Aplikuje się jak detailer więc odnowa powłoki jest banalnie prosta
    Car pro ma w ofercie szampon który jest dedykowany do ich powłok , nazywa chyba sie RESET

    ja myję ręcznie max 2x w roku wiec w czasie "wielkiego corocznego mycia " czyszczę tez recznikiem glinkowym i wykonuje czasem 3 etapowe polerowanie gdzyż zauważyłem ze im gładsza powierzchnia lakieru tym powłoka działa lepiej i brudzi sie znacznie mniej
    potem tylko bezdotykowa w razie potrzeby

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Sama aktywna piana raczej nigdy nie usunie calego syfu z auta chyba tylko wowczas jesli masz swiezo polozona powloke lub wosk. Prawie zawsze potem bedziesz musial umyc auto na 2 wiadra.
    Teraz kiedy nic nie lezy na aucie moglem sobie pozwolic na uzycie mocniejszych srodkow.

    - Na pierwszy ogien na suchy lakier poszedl Auto Finesse bug & grime remover zeby zaczac rozpuszczac ten glebszy brud czy owady z maski. Spryskuje go do wysokosci klamek i po minucie czy 2 usuwam cisnieniowka. Tego typu srodki nie sa obojetne dla woskow i zawsze je naruszaja.
    - Nastepnie aktywna piana, ja uzywam cisnieniowki Karchera K5 badz K7 (mam oba) z pianownica PA Snow Foam a do wyboru mam zawsze 2 aktywne piany (delikatniejsza, zwykle z neutralnym ph aby nie naruszac powlok oraz bardziej agreswyna do dekontaminacji). Od lat uzywam pian od Chemical Guys, delikatniejsza to Honeydew a mocniejsza to Maxi Suds II. Honeydew robi mega gesta piane i dlugo siedzi na lakierze, nawet do 5 minut ale trzeba uzywac cisnieniowki minimum 120bar.
    - Po splukaniu cisnieniowka mycie na 2 wiadra. Przez lata przetestowalem wiele szampnow ale uwazam ze Dodo Juice robi bezkonkurencyjne i tu ponownie: Dodo Born to be Mild do mycia na lakierze zabezpieczonym woskiem a do dekontaminacji Dodo Supernatural. Do mycia rekawica welniana lub gabka (tyle ze gabke trzeba wybrac odpowiednia bo mozna narobic szkody na lakierze, ja stosuje od Dodo, ktora jest na tyle gesta ze drobinki nie wnikaja do srodka), do rekawic czy gabek z mikrofibry nie jestem przekonany, nie sa tak bezpieczne jak welna czy dobra gabka.
    - Po umyciu na 2 wiadra auto dobrze splukac i wytrzec do sucha zeby nie zostaly zacieki po twardej wodzie.
    - Jesli sie nie chce robic pelnej dekontaminacji z deironizaterem, glinkowaniem, usuwaniem smoly i maszynowym polerowaniem to mozna polozyc wosk. Wszelkiego rodzaju powloki kladziemy tylko na lakier po pelnej dekontaminacji. Woski wiecej wybaczaja wiec mozna je klasc na mniej przygotowany lakier ale trzeba pamietac ze wowczas ich trwalosc tez nie bedzie optymalna.
    Dla mnie istnieja 2 typy woskow na lato i zime Na lato woski naturalne jak Zymol , Auto Finesse, Raceglaze, Swiss Wax wraz z naturalnymi quick deteilerami gdzie moj ulubiony to Poorboys QD+. Na zime najlepsze sa japonskie Fusso Coat i te zawsze polecam tym ktorzy nie chca spedzac przy aucie zbyt wiele czasu a chca miec zawsze zabezpieczony lakier. 2 warstwy syntetyka Fusso Coat na dobrze przygotowanym lakierze potrafia spokojnie przetrwac rok. Mozna je od czasu do czasu wspomagac silantem, ja lubie te od BlackFire ale w Europie chyba jest srednio z ich dostepnoscia. Takie zwykle od Meguiars czy innych firm tez sie nadadza.
    Czy powłoki które testowałeś wytrzymają (i jak długo) przy myciu mikrofibrą (gąbka, szampon)?

    - Mysle ze te 2 lata to absolutnie max ile wytrzymaja te ktore polozylem i na wiecej bym zwyczajnie nie liczyl. Tyle ze trzeba ja klasc na odpowiednio przygotowany lakier i w odpowiednich warunkach czyli garazu i nie moze byc zbyt niska temperatura a po polozeniu trzeba dac im przynajmniej 12h zeby dobrze zwiazaly. Tak jak pisze Maxx powloki kwarcowe nie sa tak trwale, sa gdzies pomiedzy woskami a ceremika. Jesli klasc powloke to tylko ceramiczna ale nie wierzyc w marketing ze przetrwa na wieki. Moze te najlepsze ktore dostepne sa dla profesjonalnych salonow detailerskich to 3-5 lat dadza rade ale reszta to maksymalnie 2 lata. Osobiscie gdybym mial wybierac miedzy kwarcem a woskiem to wole wosk.
    Ostatnio edytowane przez Thomas82 ; 22nd-November-2021 o 11:48

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Thomas82 Zobacz post
    Sama aktywna piana raczej nigdy nie usunie calego syfu z auta chyba tylko wowczas jesli masz swiezo polozona powloke lub wosk. Prawie zawsze potem bedziesz musial umyc auto na 2 wiadra.
    Teraz kiedy nic nie lezy na aucie moglem sobie pozwolic na uzycie mocniejszych srodkow.

    - Na pierwszy ogien na suchy lakier poszedl Auto Finesse bug & grime remover zeby zaczac rozpuszczac ten glebszy brud czy owady z maski. Spryskuje go do wysokosci klamek i po minucie czy 2 usuwam cisnieniowka. Tego typu srodki nie sa obojetne dla woskow i zawsze je naruszaja.
    - Nastepnie aktywna piana, ja uzywam cisnieniowki Karchera K5 badz K7 (mam oba) z pianownica PA Snow Foam a do wyboru mam zawsze 2 aktywne piany (delikatniejsza, zwykle z neutralnym ph aby nie naruszac powlok oraz bardziej agreswyna do dekontaminacji). Od lat uzywam pian od Chemical Guys, delikatniejsza to Honeydew a mocniejsza to Maxi Suds II. Honeydew robi mega gesta piane i dlugo siedzi na lakierze, nawet do 5 minut ale trzeba uzywac cisnieniowki minimum 120bar.
    - Po splukaniu cisnieniowka mycie na 2 wiadra. Przez lata przetestowalem wiele szampnow ale uwazam ze Dodo Juice robi bezkonkurencyjne i tu ponownie: Dodo Born to be Mild do mycia na lakierze zabezpieczonym woskiem a do dekontaminacji Dodo Supernatural. Do mycia rekawica welniana lub gabka (tyle ze gabke trzeba wybrac odpowiednia bo mozna narobic szkody na lakierze, ja stosuje od Dodo, ktora jest na tyle gesta ze drobinki nie wnikaja do srodka), do rekawic czy gabek z mikrofibry nie jestem przekonany, nie sa tak bezpieczne jak welna czy dobra gabka.
    - Po umyciu na 2 wiadra auto dobrze splukac i wytrzec do sucha zeby nie zostaly zacieki po twardej wodzie.
    - Jesli sie nie chce robic pelnej dekontaminacji z deironizaterem, glinkowaniem, usuwaniem smoly i maszynowym polerowaniem to mozna polozyc wosk. Wszelkiego rodzaju powloki kladziemy tylko na lakier po pelnej dekontaminacji. Woski wiecej wybaczaja wiec mozna je klasc na mniej przygotowany lakier ale trzeba pamietac ze wowczas ich trwalosc tez nie bedzie optymalna.
    Dla mnie istnieja 2 typy woskow na lato i zime Na lato woski naturalne jak Zymol , Auto Finesse, Raceglaze, Swiss Wax wraz z naturalnymi quick deteilerami gdzie moj ulubiony to Poorboys QD+. Na zime najlepsze sa japonskie Fusso Coat i te zawsze polecam tym ktorzy nie chca spedzac przy aucie zbyt wiele czasu a chca miec zawsze zabezpieczony lakier. 2 warstwy syntetyka Fusso Coat na dobrze przygotowanym lakierze potrafia spokojnie przetrwac rok. Mozna je od czasu do czasu wspomagac silantem, ja lubie te od BlackFire ale w Europie chyba jest srednio z ich dostepnoscia. Takie zwykle od Meguiars czy innych firm tez sie nadadza.
    Czy powłoki które testowałeś wytrzymają (i jak długo) przy myciu mikrofibrą (gąbka, szampon)?

    - Mysle ze te 2 lata to absolutnie max ile wytrzymaja te ktore polozylem i na wiecej bym zwyczajnie nie liczyl. Tyle ze trzeba ja klasc na odpowiednio przygotowany lakier i w odpowiednich warunkach czyli garazu i nie moze byc zbyt niska temperatura a po polozeniu trzeba dac im przynajmniej 12h zeby dobrze zwiazaly. Tak jak pisze Maxx powloki kwarcowe nie sa tak trwale, sa gdzies pomiedzy woskami a ceremika. Jesli klasc powloke to tylko ceramiczna ale nie wierzyc w marketing ze przetrwa na wieki. Moze te najlepsze ktore dostepne sa dla profesjonalnych salonow detailerskich to 3-5 lat dadza rade ale reszta to maksymalnie 2 lata. Osobiscie gdybym mial wybierac miedzy kwarcem a woskiem to wole wosk.

    To co napisałeś jest dla mnie bardzo skomplikowane. Jeśli chodzi o mycie nie mam tyle cierpliwości, tym bardziej że zwykle robię na raz 2 auta, te najbardziej brudne, trzecie najczystsze zostawiam. Jedno to dla mnie relaks, więcej staje się już nudne, przy trzecim robiłem się nerwowy, więc zaprzestałem
    Możesz powiedzieć jak długo trwa cała operacja o której piszesz? Wygląda to na 4-5 godzin.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  6. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    To co napisałeś jest dla mnie bardzo skomplikowane. Jeśli chodzi o mycie nie mam tyle cierpliwości, tym bardziej że zwykle robię na raz 2 auta, te najbardziej brudne, trzecie najczystsze zostawiam. Jedno to dla mnie relaks, więcej staje się już nudne, przy trzecim robiłem się nerwowy, więc zaprzestałem
    Możesz powiedzieć jak długo trwa cała operacja o której piszesz? Wygląda to na 4-5 godzin.
    , ja robię tylko jedno dziennie, tyle że kompleksowo, polerka szyb, dekontaminacja-piana/mycie/glinkowanie
    potem maszyna DA i polerka / wet Look jak ciemny kolor / woskowanie / ręcznie twardy wosk na felgi
    na koniec ręczne polerowanie wosku / usuwanie wosku ze szczelin / przemycie okien / polerowanie końcówek wydechów itp. drobnica...

    Cytat Napisa? tytusin Zobacz post
    Kurde, nie myślałem, że prosta czynność jak mycie auta może być czyjąś pasją i sensem życia.
    Cieszę się, że mi wystarcza zwykła myjnia bezdotykowa
    Wszystko ma sprawiać PRZYJEMNOŚĆ więc bezwzględnie dobra / głośna muza i w międzyczasie sporo odpoczynku z kawusią, z cygarkiem, z drinkiem, w lecie może być z popołudniową przerwą na grilla - wtedy kończę z reguły następnego dnia rano bo stojąc ponad 2 godziny przy grillu wchłaniam sporo "przyprawy" - w końcu gorąco jest a że "przyprawiony" często zawraca to lepiej się nie porysować o auto...

    Kiedyś łączyliśmy takie SPA dodatkowo ze spocikami ale obecnie brak na to warunków
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 22nd-November-2021 o 18:43
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    , ja robię tylko jedno dziennie, tyle że kompleksowo, polerka szyb, dekontaminacja-piana/mycie/glinkowanie
    potem maszyna DA i polerka / wet Look jak ciemny kolor / woskowanie / ręcznie twardy wosk na felgi
    na koniec ręczne polerowanie wosku / usuwanie wosku ze szczelin / przemycie okien / polerowanie końcówek wydechów itp. drobnica...

    Kurka wodna ja bym musiał po prostu zobaczyć jak ktos to robi. Za dużo innych spraw żeby tak pół dnia (?) poświęcić tylko na mycie auta, a później wyjeżdżam I PADA !!! (#$%@@!!!! wa !!)
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  8. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Thomas82 Zobacz post
    powloki kwarcowe nie sa tak trwale, sa gdzies pomiedzy woskami a ceremika. Jesli klasc powloke to tylko ceramiczna ale nie wierzyc w marketing ze przetrwa na wieki. Moze te najlepsze ktore dostepne sa dla profesjonalnych salonow detailerskich to 3-5 lat dadza rade ale reszta to maksymalnie 2 lata. Osobiscie gdybym mial wybierac miedzy kwarcem a woskiem to wole wosk.
    Ale w salonach detailerskich powiedza Ci też ze co roku masz przyjechac na "przeglad" powłoki ( chyba jest taki zapis w gwarancji )
    co wchodzi w jego zakres:
    mycie detailingowe+dekontaminacja+ ew glinkowanie
    polerowanie +aplikacja powłoki kwarcowej + preparatu hydrofofowego
    Tak przynajmniej robi sieć zadbane auto . Powłoka ceramiczna traktowana w ten sposób jest ... permamentna bo co roku pokrywana dodatkowa warstwą kwarcu
    podczas jednej z wizyt podejrzałem co maja na stoliku przy robionym aucie i teraz sam sobie serwisuje
    zachęcam Was do wypróbowania preparatu CarPro Reload :
    tworzy nowe /regeneruje stare powłoki kwarcowe na lakierze aplikacja banalna jak detailer lecz musi 12 godz związać
    doskonale sprawdza sie na felgach ale pełny efekt jest po 2-3 aplikacjach , mozna potem myc sama woda i szczotka bo mało co przywiera do powłoki . pokrywam tym plastiki w drzwiach i progi w strefach narażonych na kopniecie/ ubrudzenie a nawet nakretki kół

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Kurka wodna ja bym musiał po prostu zobaczyć jak ktos to robi. Za dużo innych spraw żeby tak pół dnia (?) poświęcić tylko na mycie auta, a później wyjeżdżam I PADA !!! (#$%@@!!!! wa !!)
    Do Jaworzna daleko nie masz autostradą , ale mi taki coroczny serwis zajmuje czasem 2,5 dnia juz tak mam i nic nie poradze
    wymycie pędzelkiem w łaczeniach elementów karoserii , zamalowanie odprysków po kamykach , polerowanie rys , 3 warstwy kwarcu

    czy to miałeś na mysli ?
    4.jpg

    3 dni później
    3dni po.jpg
    od tego czasu z polerowaniem czekam az okoliczne sosny zakończa "okres godowy"
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 22nd-November-2021 o 22:01

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post

    Do Jaworzna daleko nie masz autostradą , ale mi taki coroczny serwis zajmuje czasem 2,5 dnia juz tak mam i nic nie poradze
    wymycie pędzelkiem w łaczeniach elementów karoserii , zamalowanie odprysków po kamykach , polerowanie rys , 3 warstwy kwarcu

    czy to miałeś na mysli ?
    4.jpg

    3 dni później
    3dni po.jpg
    od tego czasu z polerowaniem czekam az okoliczne sosny zakończa "okres godowy"
    Słuchaj, trzymam za słowo. Wobec tego postaram się zapamiętać Twoją propozycję i odezwać wiosną (maj?), może udało by mi się odwiedzić Cię dnia drugiego i czegoś się nauczyć

    Ja to robię po swojemu - mycie, glinka, polerka mechaniczna (nie za grubo, próbuję z miernikiem, raz na rok-dwa), wosk i koniec. Do tego częściej pędzluję, myję, wnętrze, impregnuję skóry, czyszczę końcówki wydechu, "maluję" opony, czyszczę silnik i maskę od spodu, poleruję lampy, etc. Problem w tym że w ciągu ostatnich 3 lat kupiłem 5 aut i każde musiałem doprowadzić pod siebie, a na to wszystko trzeba czasu, w między czasie kończyłem budowę, sporo prac robiłem sam, przeprowadzałem się, otwierałem nową firmę, doby brakuje Najwiecej czasu zajęła corvette c6 bo nikt o nią nie dbał. Finalnie była piękna.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Raczej druga połowa czerwca , jak sosny przestana pylić
    Ja staram się minimalizowac uzycie past tnących a skupiam sie ma polerowaniu . Pasta Essence plus oprócz tego ze poleruje to tworzy warstwe powłoki kwarcowej , robie 3 aplikacje zaczynając od pada 50/50 do one step'ów a potem pad polerujacy i na końcu finiszowy
    Ale jak zobaczysz jak wyglada "docieranie" powłoki po padzie z essence to stwierdzisz ze niejeden detailer jest trudniej wypolerowac a dotarcie wosku to ciężka praca

    końcówki wydechu i wnetrza też mam zaimpregnowane reoload'em
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 23rd-November-2021 o 11:13

  11. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    lukasz32 (23rd-November-2021)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Przestrzegam przed żarówkami LED tego typu
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13th-July-2020, 15:02
  2. Zabezpieczenie lakieru
    By tomwojko in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14th-September-2014, 00:41
  3. Jaki zestaw do Lakieru
    By dexsterek in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12th-September-2013, 23:15
  4. Lakier Infiniti scratch shield - prospekty
    By Kozlov in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8th-July-2013, 22:15
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13th-January-2013, 11:09

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •