Witam

Mam pytanie do użytkowników QX70. Zauważyłem od pewnego czasu, że ruszając z pod świateł w ustawieniu skrzyni ,,D", na wyświetlaczu deski rozdzielczej zapala mi się nagle tryb ,,DS" i skrzynia wchodzi w tryb manualny!? Dziwne zjawisko, bo w momencie mocniejszego przyspieszania przyłapuję się, że podnoszą mi się mocno obroty, a automat nie przekłada do góry. Odruchowo podnoszę łopatką na wyższy bieg i ...auto pozostaje w trybie ,,DS" pokazując cyfrowo aktualny bieg, choć dźwignia zmiany biegów jest w trybie ,,D"...!? ;(
Ponowne przesunięcie dźwigni na DS i powrót na D przywraca pracę skrzyni na automacie. Nie wiem, jak realizowane jest przełączanie skrzyni biegów z D na DS i odwrotnie, ale coś się zaczyna dziać dziwnego!?.
Jeśli jest to sterowane za pomocą mechanicznych czujników określających położnie dźwigni zmiany biegów, to może tam szukać przyczyny!?
Nie ukrywam, że jeźdząc sporo po mieście bardzo często używam trybu Sportowego DS i dźwigni zmiany biegów lub łopatek...!?

Czy ktoś z Was spotkał się z takimi problemami w swoim aucie!? Proszę o jakieś podpowiedzi, gdzie szukać przyczyny, bo zaczyna się to pojawiac coraz częściej.

Dzięki.