Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Artykuł z RZPy- Co dalej z marką INFINITI

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Kazik_R52 Zobacz post
    Nowe doniesienia mówią że Nissan/Infi chce rozdzielić się od Renault, jeśli do tego dojdzie + brak kasy to ciężka droga go czeka , opracować nowe 10 modeli od podstaw mało realne , szybciej będzie sytuacja Mitsubishi , czy Subaru, 3 model na krzyż i juz.
    Strasznie Panowie pieprzycie... (bez łobrazy proszę) podobnie jak "media" szukające sensacyjnych artykułówek...

    Cały rynek motoryzacyjny w 2019 poszedł w dół (wg. danych za 10 miesięcy 2019 spadek -4,8%), z 10 największych koncernów samochodowych tylko 3 nie zanotowały spadków ...

    Sprzedaż na świecie po koncernach (dane do listopada 2019)



    Co do NISSANA
    - jeżeli rozpadnie się alians NISSAN - RENAULT to w dostanie raczej ten drugi bo jest 2 razy mniejszy i nie ma dużego rynku zbytu w Azji która jest obecnie najszybciej rosnącym rynkiem

    - NISSAN ma 5 miejsce w sprzedaży na świecie i 6-te na rynku USA ale... w tym roku sprzedaż NISSANA w CHINACH po raz pierwszy przeskoczy sprzedaż w USA

    - co do braku kasy to tak wyglądały wyniki NISSNA za 1-wsze półrocze 2019

    • Net revenues of 5,003.1 billion yen
    • Operating profit of 31.6 billion yen
    • Net income of 65.4 billion yen

    ... 282 miliony USD zysku operacyjnego i 595 mln USD zysku netto za pół roku to faktycznie brak kasy

    Sprzedaż na świecie po markach (dane do listopada 2019)




    Sprzedaż na rynku US za cały rok
    (marki typu INFINITI, LEXUS, ACURA wliczone w "koncerny-matki")


    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 14th-January-2020 o 20:10
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Bartos (14th-January-2020)

  3. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    To jest zaskakujące ciekawe zestawienie sprzedaży na rynku US ... aż 72 % sprzedawanych pojazdów to Light Trucks (Pickup Truck , SUV)

    Attached Images Attached Images
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek.B Zobacz post
    J Przykładem BMW i jego silniki premium co wymagają wymiany po 100tys km, a skrzynie remontu. Audi nie lepsze.
    Mój kumpel kupił bmw , pierwszy olej pojechał wymienić jak mu komputer kazał po ...... 25tys km
    Jak mu powiedziałem że w zmieniam co 10tys to mi powiedział abym sprzedał to gó...o
    Nie sprzedałem i nie sprzedam przez najbliższe 5 lat

  5. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    Bartos (14th-January-2020)

  6. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    i jeszcze 10 najlepiej sprzedających się na świecie modeli (dane do października 2019) ...

    Attached Images Attached Images
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Bartos (14th-January-2020)

  8. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Sprzedaż samochodów ogółem - ranking po krajach
    MY jesteśmy na ... 20 miejscu

    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 15th-January-2020 o 07:10
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Bartos (14th-January-2020)

  10. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Mój kumpel kupił bmw , pierwszy olej pojechał wymienić jak mu komputer kazał po ...... 25tys km
    Jak mu powiedziałem że w zmieniam co 10tys to mi powiedział abym sprzedał to gó...o
    Nie sprzedałem i nie sprzedam przez najbliższe 5 lat
    To może Cię zaskoczę, VW phaeton V6 TDI 3.0 (z jednego z komisów w Niemczech), serwisowany w ASO w Niemczech, przebieg niecałe 185 tyś km. Wg książki serwisowej wymiany oleju co ... 50 tyś km. Czyli co? 185 tyś km i 3 wymiany oleju, z czego trzecia wymiana oleju już poza ASO :P:P 51 tyś, 112 tyś i trzecia wymiana 165 tyś

  11. #17
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Auta są projektowane dzisiaj na ok. 240 000 km/150 000 mil. Najwyraźniej VW uznał, że aby osiągnąć ten przebieg wystarczą 4 zmiany oleju, a ten w skrzyni pewnie wystarczy na taki przebieg.
    W TIRze olej zmienia się po 100 000km i jeździ (wiadomo jakieś dolewki co 30-50 000). Acz tak samo jak w osobówkach min. raz w roku. Najwyraźniej w dzisiejszych czasach jeśli użytkujesz auto normalnie to ważniejsze jest żeby go wymienić raz w roku niż po x km. Co jest logiczne. Olej zużywa się bardziej na krótkich dystansach.
    Co do Nissana mam żal, że jesteśmy 20 krajem, a rozpoznawania mowy czy zestawu wskaźników po Polsku brak.

  12. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Auta są projektowane dzisiaj na ok. 240 000 km/150 000 mil.
    Patrzac na liste usterek jakie mamy w naszym VW po 1.5 roku uzytkowania to az boje sie myslec jaki bedzie koszt serwisowania jesli auto osiganie przebieg rzedu 150.000 mil. Auto mialo z nami zostac na dluzej ale juz wiemy ze pozbedziemy sie go szybciej niz zakladalismy. Wczesniej jezdzilem Mazda 6 ktora, zrobilem 255.000 mil w 7 lat. Przez wszystkie lata uzytkowania jedyne co sie w tym aucie popsulo to skladanie lusterek, alarm potrafil sie uaktywnic w jedynie sobie znanym momencie oraz otwieranie bagaznika przyciskiem na klapie, wszytskie elementy zawieszenia, wydech, silnik, skrzynia biegow w dniu sprzedazy byly w aucie od nowosci, jedyna walke jaka stoczylem to byly hamulce ale i z tym udalo sie poreadzic. Po mazdzie przez blisko rok mialem mercedesa W205 i z radoscia sie go pozbylem ze wzgledu na problem z elektronika. Nie dziwie sie ze sprzedawca bardzo mnie namawial na zakup przedluzenia gwarancji, wiedzial co mowi. Jak to bedzie z Q50 to sie dopiero okaze ale jakos jestem spokojny ze wizyty w serwisie nie beda szczegolnie czeste.
    Na koniec jeszcze mozna uzupelnic statystyki Irka o grafiki z cenami akcji dla obu korporacji (Ranault i Nissan) z ostatnich 5 lat (kto kogo bardziej ciagnie w dol).

    akcje.jpg
    Ostatnio edytowane przez Thomas82 ; 15th-January-2020 o 14:48

  13. #19
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Czy rozpoznawanie mowy w języku polskim aż takie ważne? Wolę angielski niż koszmarki językowe w rodzaju takich, jakie swego czasu Jeep popełnił...
    Ja swego czasu ustawiałem w wielu urządzeniach język na rosyjski, specjalnie, żeby mi milenialsi w ustawieniach nie grzebali...

  14. #20
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Slepy62 wyżej podawał statystki sprzedaży Nissana, przynajmniej na rynku USA to fikcja, bo sprzedaż w ostatnich latach opierała się na bardzo korzystnych ofertach leasingu prywatnego, typu 99$ za miesiąc lub na dużych rabatach. Sam producent to już zrozumiał że nie tędy droga i zaczął się z takiej polityki cenowej wycofywać. Zasada jest taka że na dobre auto ciężko wyrwać rabat. Znowu rynki chińskie i tkz rosnące , opierają się na poczwarkach typu Dacia ze znaczkiem Nissana. Jeszcze chwilka i w Chinach będzie Infiniti Duster z dużą sprzedażą do statystyk

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 6th-September-2016, 22:55
  2. Do butli 55l weszło 56l, co dalej? :)
    By lukasz32 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12th-October-2014, 22:26
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2nd-November-2010, 20:16

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •