Poka? wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pytanie o trwałość skrzyni JATCO JR71xE, dyfrów i AWD

  1. #1
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie Pytanie o trwałość skrzyni JATCO JR71xE, dyfrów i AWD

    Cześć,

    Chciałbym się zapytać czy znacie kogoś, kto już remontował/wymieniał te skrzynie/dyfry/AWD?
    Jak długi przebieg udało się na Nich zrobić (z wymianami oleju lub bez)?
    Wiem, że starsze 5 biegowe modele spokojnie robią po 300 000 km bez serwisu, a jak jest z 7 biegową wersją?
    Wiem, że 200 000 km mają ludzie nalatane i problemów ze względu na zużycie nie zgłaszają.
    Mało jest informacji o przypadkach awarii więc ciężko wysondować ich trwałość.

    Pozdr.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Skrzynia dość trwała. Z tego co pamietam to nie ma tam filtra wiec polecam wymiane oleju max co 60tys. w formie dynamicznej. Jak olej jest zmieniany reguralnie i skrzynia nie dostaje w dupe to zrobi pół banki. W innym przypadku sprzegło idzie do regeneracji, zawory sie syfia i przycinaja.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Ja właśnie stoję przed wielkim dylematem, jaką zrobić wymianę statyczną ze 3-4 razy czy dynamiczną. Auto 86k km.

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? candy81 Zobacz post
    Skrzynia dość trwała. Z tego co pamietam to nie ma tam filtra wiec polecam wymiane oleju max co 60tys. w formie dynamicznej. Jak olej jest zmieniany reguralnie i skrzynia nie dostaje w dupe to zrobi pół banki. W innym przypadku sprzegło idzie do regeneracji, zawory sie syfia i przycinaja.
    Wszędzie gdzie czytałem (fora) lub pytałem (serwisy w PL i w US) zalecana jest wymiana STATYCZNA oleju w skrzyniach JATCO 7AT.
    Wymiana zalecana jest po ok. 60 tys. mil czyli ok. 100 tkm

    Wg. tego co czytałem, wymiana DYNAMICZNA jest wskazana / zalecana jedynie w wypadku skrzyń z defektami lub w skrzyniach po bardzo długim postoju...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Mi tłumaczyli, że jeśli ze skrzynią wszystko OK to statyczna wystarczy, albo zostaw nie rusz jak działa dobrze. Olej nie powinien być zanieczyszczony niczym poza el. ciernymi, które są przewidziane. Jak opiłki metalu latają lub inne dziwne ciała obce to już dynamiczna (na ogół wraz z remontem).
    Co do wymiany to service manual ma procedurę tylko statycznie. Zapewne tak jest bezpieczniej i taniej (wątpię by dealerzy posiadali maszyny do dynamicznej).
    I tu jest pytanie. Jeśli skrzynia robi 200 kkm bez wymian oleju to olej bym wymieniał po 100 a potem po 75 i po 50-60. Zakładając, że konstruktor nie przewidział wymian.
    Jak robi 300 kkm to się skłaniam bardziej po 150 kkm a potem co 100 i 60-75.
    Jak robi 400 kkm to spokojnie pierwszą wymianę bym sobie odpuścił aż do 200 kkm.
    Wiadomo interwały przez pół jak się ciąga się nie wiadomo co, jeździ jak szatan po mieście, czy lata po torze.
    Ja po 90kkm mam jeszcze ori klocki przód...

  6. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Nie mam doswiadczenia w obsludze jatco ale jakies tam w 7-g tronicu i aisinie mam. Zasada jest prosta.
    Jesli nie ma w skrzyni wymiennego filtra stosuje sie wymiane dynamiczna.
    Jesli skrzynia jest reguralnie serwisowana to nie widze przeciwskazan by zrobic wymiane dynamiczna.
    W przypadku, kiedy skrzynia nie pracuje prawidlowo(szarpie itd.) to wymiada dynamiczna moze juz tylko zaszkodzic.
    Jezeli mamy mozliwosc sciagnac miske i widzimy w niej opilki to wymiana dynamiczna szybciej zabije skrzynie niz statyczna. To tylko kwestia kilometorw.
    Co do samej czestotliwosci wymiany to pierwszy serwis mozna przeciagnac do 100tys. Kolejne to co 60tys a w Aisinie z duzym przebiegiem jeszcze czesciej. U mnie w 7g tronicu po 60tys od nowosci byl delikatnie ciemniejszy niz nowy.
    W TF-80SC przy wymianie statycznej wymieniamy raptem 3 litry z 7. Po 200tys km trzeba olej zmienic 4 razy zeby był efekt..

  7. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? candy81 Zobacz post
    Nie mam doswiadczenia w obsludze jatco ale jakies tam w 7-g tronicu i aisinie mam. Zasada jest prosta.
    Jesli nie ma w skrzyni wymiennego filtra stosuje sie wymiane dynamiczna.
    Jesli skrzynia jest reguralnie serwisowana to nie widze przeciwskazan by zrobic wymiane dynamiczna.
    W przypadku, kiedy skrzynia nie pracuje prawidlowo(szarpie itd.) to wymiada dynamiczna moze juz tylko zaszkodzic.
    Jezeli mamy mozliwosc sciagnac miske i widzimy w niej opilki to wymiana dynamiczna szybciej zabije skrzynie niz statyczna. To tylko kwestia kilometorw.
    Co do samej czestotliwosci wymiany to pierwszy serwis mozna przeciagnac do 100tys. Kolejne to co 60tys a w Aisinie z duzym przebiegiem jeszcze czesciej. U mnie w 7g tronicu po 60tys od nowosci byl delikatnie ciemniejszy niz nowy.
    W TF-80SC przy wymianie statycznej wymieniamy raptem 3 litry z 7. Po 200tys km trzeba olej zmienic 4 razy zeby był efekt..
    W latach '90 przez 10 lat jeździłem OLDSMOBILE SHILUETTE i różnymi CARAVAN'ami / VOYAGER'ami (miałem małe dzieci więc były to wtedy idealne dla mnie auta)
    Serwisowałem je w warsztacie specjalizującym się od dłuuuugiego czasu tylko w autach z US
    Jego właściciel mówił często że automaty są proste jak stodoła (a dla większości serwisów w PL to była wtedy czarna magia) trzeba je tylko znać i wiedzieć jak są zbudowane a na koniec zawsze dodawał ale... każda jest inna

    W nawiązaniu do powyższego - nie bardzo rozumiem co ma niemiecki "piernik" do japońskiego "wiatraka" , przecież to 2 zupełnie różne konstrukcje...

    A co do częstotliwości wymiany oleju w skrzyni JATCO JR710E/11E/12E - interwał 60 tys. mil (100 tkm) jest oficjalnie podany na stronach amerykańskich serwisów

    Może trochę upraszczam ale gdyby było inaczej to serwisy nie odpuściłyby częstszej wymiany ... czyli częstszej kasy...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 21st-January-2020 o 19:18
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Może trochę upraszczam ale gdyby było inaczej to serwisy nie odpuściłyby częstszej wymiany ... czyli częstszej kasy...
    tu sie nie zgodzę. Np volvo nie przewidywało wymiany oleju przy normalnej jeździe w skrzyniach AW55-50. Skutkowało to tym że skrzynie padały jak muchy.
    Zwykla zmiana co 40-50 k km znacząco wydłużyłaby ich żywotność.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Bmw rowniez umoczyło z interwałami wymiany oleju
    Co do Niemieckiego piernika to wszystkie skrzynie, o ktorych pisalem sa skrzyniami hydrałlicznymi. To taki typ skrzyn Irku a Aisin jest rowniez Japonski.
    W cale nie uwazam, ze dzisiejsze automaty sa proste jak stodoła!!! wrecz przeciwnie. Dzisiaj to jest dopiero zabawa z nimi. To raczej naszym warsztatom zajmujacym sie skrzyniami brakuje wiedzy i doswiadczenia.
    Co do samych interwalów to producenci wymiane oleju w silnikach tez wydluzaja...a czy to dobrze? Ja wymieniam co 10tys. we wszystkich moich samochodach.
    A dla samego serwisu to lepiej wymienic skrzynie za 20tys niz zrobic 2 wymiany oleju

  10. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    tu sie nie zgodzę. Np volvo nie przewidywało wymiany oleju przy normalnej jeździe w skrzyniach AW55-50. Skutkowało to tym że skrzynie padały jak muchy. Zwykla zmiana co 40-50 k km znacząco wydłużyłaby ich żywotność.
    Grzechu wart jesteś ale zapytam z innej beczki... słyszał ktoś coś o padających skrzyniach JATCO 7AT ?

    Te w są w "użytkowaniu" od chyba 11 lat i ja osobiście nie słyszałem, nie czytałem (pomijam jednostkowe przypadki zarżniętych aut)...

    Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie kwestionuję tego co o częstotliwości wymiany oleju w skrzyni pisze CANDY81, ale to jest indywidualny punkt widzenia, nikt nikomu nie broni wymieniać olej w skrzyni co 60 tkm lub częściej...

    mam natomiast uwagę żeby nie pisać że TAK SIĘ POWINNO bo inaczej będzie ...

    (podobnie mnie irytują dyskusje i zalecenia forumowiczów używania oleju 0W50 lub o wyższej specyfikacji w VQ35 itp pomysły... - bo dla mnie to już kompletna bzdura w wypadku aut użytkowanych normalnie)

    Wracając do wymiany oleju w JATCO 7AT - zalecana serwisowo jest co 60 tys. mil, specjalnie piszę "zalecana" bo w US to także nie jest obowiązkowe (w EU serwisówce zupełnie pominięte...), we wszystkich zaleceniach jest odnośnik "if needed" i ... nie jest to warunek utrzymania gwarancji w US...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 22nd-January-2020 o 12:46
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Podobne w?tki

  1. 3.5H Wymiana oleju w skrzyni biegów Q50 3.7 AWD
    By hewamich in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18th-September-2019, 21:43
  2. Wymiana oleju skrzyni FX37S AWD
    By Rysiu365 in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14th-June-2019, 16:55
  3. 3.5H Tuning skrzyni biegów 7AT jatco jr712e
    By hevimental in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-October-2018, 22:09

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •