Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Q50s - kilka pytań

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50s 2017
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Q50s - kilka pytań

    Witam wszystkich
    Jestem na etapie zmiany auta, jako zwolennik japońskiej motoryzacji, planowałem zamienić mazdę 6 na civic type r ale żona kręci nosem, że mały itp. I tak dotarłem do Q50s 3.0t. Mam kilka pytań do użytkowników tego modelu jak i ogólnych dotyczących marki. Jeżeli jakieś pytania już padły kiedyś to z góry przepraszam, nie zlokalizowałem odpowiedzi. Dzięki wielkie.
    1. Jak wygląda realne spalanie przy prędkościach 90-120 oraz 140km/h? Przy w miarę spokojnej jeździe. Robię rocznie 40-50tys km, 90% autostrada i drogi krajowe, więc koszty użytkowania mają pewne znaczenie dla mnie. Wiem, że 6l to nie będzie, ale jak ma to być 15l to raczej odpuszczę.
    2. Awaryjność, usterki. Nie znalazłem informacji na ten temat.
    3. Serwis Wrocław okolice. Jest ASO, ale jak będzie po 01.04 to różnie więc gdzie można oddać auto do zaopiekowania?
    4. Skąd obecne ceny 2-3 letnich samochodów na poziomie 90-120 tys zł? Skoro nowy kosztował ponad 220 tys. Ma to związek z ogólnym kiepskim trzymaniem wartości czy raczej tym, że marka wycofuje się z Europy?

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Nie jest to może odpowiedź wprost na Twoje pytanie, ale jeśli jesteś zwolennikiem japońskiej motoryzacji to Q50 powinno Ci "podejść". Jeździłem dużo Hondami i Toyotami i typowo japońskie elementy obsługi w Q50 mi podeszły. Jeśli zależy Ci na niskim spalaniu, rozważ hybrydę. Wadą hybrydy w Twoim przypadku może być jednak mały bagażnik.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50s 2017
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Nie jest to może odpowiedź wprost na Twoje pytanie, ale jeśli jesteś zwolennikiem japońskiej motoryzacji to Q50 powinno Ci "podejść". Jeździłem dużo Hondami i Toyotami i typowo japońskie elementy obsługi w Q50 mi podeszły. Jeśli zależy Ci na niskim spalaniu, rozważ hybrydę. Wadą hybrydy w Twoim przypadku może być jednak mały bagażnik.
    Oglądałem kolegi 2.0t i środek bardzo w moim stylu. Bagażnik akceptowalny chociaż mniejszy niż w civicu, napewno mniej pakowny. Potrzebuję auta po pierwsze niezawodnego i którego koszty użytkowania mnie nie zabiją.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Q50 (nie hybryda) ma wg mnie większy bagażnik niż Civic Type-R... 500L vs 420L... Mały bagażnik jest tylko w hybrydzie...
    Jeśli chodzi o ogólną niezawodność Infiniti to jest nieźle. W moim przypadku ciut gorzej niż w Hondzie, ale wynika to z dużo większej ilości elektroniki...

  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sniper108 Zobacz post
    1. Jak wygląda realne spalanie przy prędkościach 90-120 oraz 140km/h? Przy w miarę spokojnej jeździe. Robię rocznie 40-50tys km, 90% autostrada i drogi krajowe, więc koszty użytkowania mają pewne znaczenie dla mnie. Wiem, że 6l to nie będzie, ale jak ma to być 15l to raczej odpuszczę.
    2. Awaryjność, usterki. Nie znalazłem informacji na ten temat.
    3. Serwis Wrocław okolice. Jest ASO, ale jak będzie po 01.04 to różnie więc gdzie można oddać auto do zaopiekowania?
    4. Skąd obecne ceny 2-3 letnich samochodów na poziomie 90-120 tys zł? Skoro nowy kosztował ponad 220 tys. Ma to związek z ogólnym kiepskim trzymaniem wartości czy raczej tym, że marka wycofuje się z Europy?
    Q50S 3.0T (tzw. Red Sport) w wersji EU jest tylko RWD z silnikiem 400-konnym !
    jeżeli chcesz AWD - auto zza wody ale w tym wypadku należy sprawdzić czy to wersja 300 czy 400 konna...

    1. jak w większości aut z silnikami V6 o pojemności 3.0+; co do 3.0T niech wypowiedzą się koledzy ale zakładam że przy spokojnej jeździe 90~120 9~10 / 140 ok.11~12... z tym że kilka ruchów pedałem gazu do podłogi ("but") i spalanie skoczy o ok. 2~3 l; w hybrydzie dla powyższych prędkości jest 7~8 / do 9

    2. wad fizycznych brak - wymiany wynikające z przebiegu i eksploatacji, w wypadku ostrej jazdy należy się liczyć z wymianą tarcz hamulcowych które potrafią się zwichrować, nie słyszałem nic na temat problemów z tym silnikiem (jak się dba...),

    3. https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post81990

    4. Obecne ceny wynikają z tego że INFINITI (ze wzgl. na wyjście z EU) chyba od sierpnia 2019 prawie na wszystkie modele dało po ok. 60 tys. zł rabatu; druga sprawa to duży import Q50-tek z US - a tam ceny są znacznie niższe - ale w tym wypadku należy sprawdzać czy się nie kupuje "składaka"...

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Q50 (nie hybryda) ma wg mnie większy bagażnik niż Civic Type-R... 500L vs 420L... Mały bagażnik jest tylko w hybrydzie...
    Jeśli chodzi o ogólną niezawodność Infiniti to jest nieźle. W moim przypadku ciut gorzej niż w Hondzie, ale wynika to z dużo większej ilości elektroniki...
    Jeżeli w Civic Type-R i 420 litrów to nie jest mały bagażnik to 400L w Hybrydzie jest małym bagażnikiem ?

    trochę jak dla mnie to nielogiczne..., ogólnie Q50 bez względu na wersję nie mają dużych bagażników porównując do innych aut w swojej klasie, poza tym trzeba stwierdzić że bagażnik jest bardzo niefunkcjonalny bo ma dużo załamań... ale to kwestia przyzwyczajenia do innego pakowania bagaży...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 10th-March-2020 o 14:49
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Q50 (nie hybryda) ma wg mnie większy bagażnik niż Civic Type-R... 500L vs 420L... Mały bagażnik jest tylko w hybrydzie...
    Jeśli chodzi o ogólną niezawodność Infiniti to jest nieźle. W moim przypadku ciut gorzej niż w Hondzie, ale wynika to z dużo większej ilości elektroniki...
    Z bagażnikiem na poziomie 500 litrów to sobie tak Infiniti w broszurce napisało... Przyjmuje każdy zakład, że w Q50 nie ma 500 l. Realny rozmiar bagażnika w Q50 to 13.5 cu ft czyli ok 380l, a hybrydy 9.4 cu ft czyli ok 266 l.
    Bagażnik w Civicu ma realnie te 420 l (14.8 cu ft). W USA się najwyraźniej bardziej boją aby w sedanach zawyżać pojemność.

  7. #7
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Jeżeli w Civic Type-R i 420 litrów to nie jest mały bagażnik to 400L w Hybrydzie jest małym bagażnikiem ?
    Przecież hybryda ma mniej niż 400L... Nie rozumiem z czego to złośliwe podśmiechiwanie...

    Chciałem po prostu napisać, że w hybrydzie jest mniejszy bagażnik niż w pozostałych wersjach...

    A różnice w wartościach pojemnościach na różne rynki wynikać mogą z innego sposobu pomiaru.

    Bagażnik w Q50 nie hybrydzie jeszcze jakoś ujdzie, ale w hybrydzie może już bardzo przeszkadzać....

    Dyskutujcie sobie dalej sami.

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Hybryda ma 400L bagażnik, pozostałe 500.

  9. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Nie rozumiem z czego to złośliwe podśmiechiwanie...
    Dyskutujcie sobie dalej sami.
    SKANSEN gdzie Twoje poczucie humoru ... jeżeli takie pierdoły będziemy traktować tak bardzo poważnie to z powodu corony powinniśmy już popełnić sepuku
    więcej luzu...

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Z bagażnikiem na poziomie 500 litrów to sobie tak Infiniti w broszurce napisało... Przyjmuje każdy zakład, że w Q50 nie ma 500 l. Realny rozmiar bagażnika w Q50 to 13.5 cu ft czyli ok 380l, a hybrydy 9.4 cu ft czyli ok 266 l.
    Bagażnik w Civicu ma realnie te 420 l (14.8 cu ft). W USA się najwyraźniej bardziej boją aby w sedanach zawyżać pojemność.
    Marku - bazujesz na US specyfikacjach, a w tym wypadku podana pojemność dla HYBRYDY to powierzchnia prostopadłościanu (lub jak kto woli walizki / pudełka) który można włożyć do bagażnika, czyli z pomiaru "w naturze" wychodzi ok. 100x70x40 cm ...

    Rzeczywista pojemność bagażnika w Q50 Hybrid to 400 L, znów pomiar "w naturze" szer x gł x wys (pomijam wnęki boczne z obu stron co zarazem rekompensuje pochyłość ścianki przy bateriach) ok. 125 x 70 x 45 cm
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 10th-March-2020 o 18:53
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #10
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Kurcze Panowie, litry litrami, ale w hybrydzie bagażnik jest na prawdę mały. Dłuższy wyjazd z dwójką dzieci wymaga ekwilibrystyki przy pakowaniu. Do Accorda VIII sedan wchodził mi jakoś wózek niemowlęcy... Do Q50 niehybrydy jakoś bym wcisnął... Ale do hybrydy chyba bym musiał kupić bagażnik dachowy...

    Nie wiem skąd się bierze 400L pojemności bagażnika w hybrydzie, jakbym miał na oko ocenić jego pojemność to bym oszacował ją na 280L...

    W ogóle porównać Q50 do Civica nie bardzo się da. W rodzinie jest aktualny model Civica z silnikiem 1.5T... Civic nie ma kluczowych dla mnie elementów wyposażenia z zakresu komfortu np. elektrycznych foteli z pamięcią... Ostatnio chyba trochę poprawili wyposażenie... Z kolei Type-R jest jak dla mnie zbyt brutalno-sportowy. Mam wrażenie, że nie nadaje się do wygodnej jazdy w trasie... I do tego napęd na przód... Do zabawy może bym wziął Type-R, ale w trasę, do jazdy z rodziną wolałbym Q50...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Kilka pytań o Fx-a I
    By Leman79 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22nd-April-2019, 17:29
  2. Kilka pytań początkującego
    By fidob in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13th-January-2019, 18:36
  3. Kilka pytań o FX-a
    By Wizna00 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4th-February-2017, 08:48
  4. Zakup FX 37 - kilka pytań
    By asmo in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27th-December-2015, 23:32
  5. Kilka pytań :)
    By danielV6 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28th-July-2010, 20:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •