Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: O co zadbać po zakupie FX35

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    FX35
    Postów
    5
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie O co zadbać po zakupie FX35

    Cześć,

    po kilku miesiącach poszukiwań stałem się szczęśliwym posiadaczem FX 35 z 2005 roku.
    Wkrótce wrzucę foty i się pochwalę

    Jest to moje pierwsze auto marki Infiniti.

    Jeżdżę nim już około 3 miesięcy i jestem zachwycony.
    Chodzi jak marzenie, wszystko działa jak należy i chciałbym, żeby tak zostało.

    Mam pytanie do doświadczonych użytkowników:

    Co wymienić lub o co zadbać w aucie?

    Oczywiście olej w silniku - to zrobiłem od razu.
    Oraz pozostałe płyny.

    Auto po zakupie oddałem też na większy przegląd u mechanika.
    Nie ma żadnej usterki, którą należy naprawić.

    Zastanawiam się teraz nad olejem w skrzyni.
    Auto ma przejechane 70 000 mil.

    Warto wymienić ten olej?

    Czy powinienem zwrócić uwagę na coś jeszcze?

    Z góry wielkie dzięki.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    Ostatnio edytowane przez PAjTEK ; 16th-March-2020 o 09:59

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Nie ma takiej marki samochodowej InfinitY
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    FX35
    Postów
    5
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Najmocniej przepraszam.

    Już poprawione

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,040
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 105 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PAjTEK Zobacz post
    Cześć,

    po kilku miesiącach poszukiwań stałem się szczęśliwym posiadaczem FX 35 z 2005 roku.
    Wkrótce wrzucę foty i się pochwalę

    Jest to moje pierwsze auto marki Infiniti.

    Jeżdżę nim już około 3 miesięcy i jestem zachwycony.
    Chodzi jak marzenie, wszystko działa jak należy i chciałbym, żeby tak zostało.

    Mam pytanie do doświadczonych użytkowników:

    Co wymienić lub o co zadbać w aucie?

    Oczywiście olej w silniku - to zrobiłem od razu.
    Oraz pozostałe płyny.

    Auto po zakupie oddałem też na większy przegląd u mechanika.
    Nie ma żadnej usterki, którą należy naprawić.

    Zastanawiam się teraz nad olejem w skrzyni.
    Auto ma przejechane 70 000 mil.

    Warto wymienić ten olej?

    Czy powinienem zwrócić uwagę na coś jeszcze?

    Z góry wielkie dzięki.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

    Olej w silniku filtry powietrza ,kabinowy ,olej w skrzyni,olej w dyfrach ,świece,paski,itd.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PAjTEK Zobacz post
    Zastanawiam się teraz nad olejem w skrzyni.
    Auto ma przejechane 70 000 mil.

    Warto wymienić ten olej?
    Warto - poczytaj, ostatnio dużo pisaliśmy o wymianie oleju. Koszt, wbrew pozorom nie jest duży. 12 litrów oleju to 500 zł + wymiana - prosta sprawa (można zrobić samemu, jak się ma kanał). W FX35 łatwo się wlewa olej przez wejście bagnetu (!NIE SILNIKOWEGO!).

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,040
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 105 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Warto - poczytaj, ostatnio dużo pisaliśmy o wymianie oleju. Koszt, wbrew pozorom nie jest duży. 12 litrów oleju to 500 zł + wymiana - prosta sprawa (można zrobić samemu, jak się ma kanał). W FX35 łatwo się wlewa olej przez wejście bagnetu (!NIE SILNIKOWEGO!).

    a jak ty kolego chcesz wlać 12 litrów oleju przy wymianie statycznej .OŚWIEĆ MNIE BO PISZESZ BZDURY

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Gdanio Zobacz post
    a jak ty kolego chcesz wlać 12 litrów oleju przy wymianie statycznej .OŚWIEĆ MNIE BO PISZESZ BZDURY
    W skrzyni 7 biegowej na wymianę statyczną, zgodnie z procedurą opisaną w serwisówce, potrzeba 12 litrów. Jeżeli w skrzyni 5 biegowej potrzeba mniej, to proszę mnie sprostować.

    ps. na tym forum zawsze zwracaliśmy się do siebie kulturalnie ... proszę nie zaniżać poziomu.

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Pany, proszę o spokój. Dorośli jesteście prosiłbym o minimum szacunku przy zwracaniu się do siebie. Nie zgadzasz się z przedmówcą - trudno ale po co od razu naskakiwać na siebie.


    Dobrze grabba napisał, na statyczną 12 litrów oleju albo nawet 20. Nie chodzi przecież o to żeby odkręcić korek - zmierzyć co zeszło , wlać tyle samo i odnotować w notatniczku że olej "zmieniony" statycznie..
    Chodzi o to żeby go finalnie zmienić - więc po wyrównaniu poziomu, przejechałbym znowu z 500 km i powtórzył zabieg aż do momentu kiedy spuszczany olej będzie miał kolor możliwe zbliżony do nowego. Więc i 20 litrów może nie starczyć. W ten sposób wymienia się olej w starszych samochodach - aby nie poddawać sterownikow/elektrozaworów terapii szokowej gdzie powoli mechatronika ma czas "przyzwyczaić się" do właściwości nowego oleju.

    Dynamiczna wymiana polega na jednoczesnym spuszczaniu i wpompowywaniu całkowicie nowego oleju - jak dodamy do tego lekkie przepłukanie to i 20 litrów może nie starczyć.

    Nie teoretyzuje bo robiłem obie metody chociaż akurat w Volvo w skrzyni AW55-50/sn i obie dawały poprawę działania skrzyni. Finalnie wyjąłem tę skrzynię i wymieniłem wszystkie elektrozawory na Rostra tym samym problemy z szarpaniem zostały usunięte.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,040
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 105 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    Pany, proszę o spokój. Dorośli jesteście prosiłbym o minimum szacunku przy zwracaniu się do siebie. Nie zgadzasz się z przedmówcą - trudno ale po co od razu naskakiwać na siebie.


    Dobrze grabba napisał, na statyczną 12 litrów oleju albo nawet 20. Nie chodzi przecież o to żeby odkręcić korek - zmierzyć co zeszło , wlać tyle samo i odnotować w notatniczku że olej "zmieniony" statycznie..
    Chodzi o to żeby go finalnie zmienić - więc po wyrównaniu poziomu, przejechałbym znowu z 500 km i powtórzył zabieg aż do momentu kiedy spuszczany olej będzie miał kolor możliwe zbliżony do nowego. Więc i 20 litrów może nie starczyć. W ten sposób wymienia się olej w starszych samochodach - aby nie poddawać sterownikow/elektrozaworów terapii szokowej gdzie powoli mechatronika ma czas "przyzwyczaić się" do właściwości nowego oleju.

    Dynamiczna wymiana polega na jednoczesnym spuszczaniu i wpompowywaniu całkowicie nowego oleju - jak dodamy do tego lekkie przepłukanie to i 20 litrów może nie starczyć.

    Nie teoretyzuje bo robiłem obie metody chociaż akurat w Volvo w skrzyni AW55-50/sn i obie dawały poprawę działania skrzyni. Finalnie wyjąłem tę skrzynię i wymieniłem wszystkie elektrozawory na Rostra tym samym problemy z szarpaniem zostały usunięte.

    Nic dobrze nie napisał ! Chłop może się nie znać na samochodach i zostaje wprowadzony w błąd ,gdzie napisał o sposobie wymiany,koszt 500 zł za 12 litrów (chyba oleju z biedronki) z wymianą (niech napisze żę mechanik go 4 razy skasuje ) system wymiany jaki opisujesz to i 30 litrów nie wiem czy starczy .Jak się czegoś nie wie to się nie pisze. Temat zamknięty.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Olej w skrzyni w moich Infiniti wymieniałem już 3 razy - za każdym razem statycznie. Zawsze zgodnie z procedurą, która jest opisana w oryginalnej serwisówce. Za każdym razem zużywałem ok 12 litrów, przy ostatnim zlaniu olej był już prawie koloru nowego. Sama wymiana statyczna jest czynnością prostą, tylko trzeba mieć kanał i jakieś 2 godziny czasu.

    Oryginalny Nissan MaticS w ASO kosztuje 100 zł za litr, ściągnięty ze stanów - wychodził ok 50 zł za litr. Ja ostatnio wlewałem Mitasu, za który zapłaciłem ok. 500 zł za 12 litrów - nie pamiętam dokładnie. W FX35 olej nie musi spełniać normy MaticS, tylko MaticJ, więc może będzie nawet tańszy.

    Z mojej strony temat też jest zamknięty - nie mam ochoty na dyskusję na takim poziomie.

  11. Dzięki grabba za powyższy Post:

    Maxx (22nd-March-2020)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 19th-February-2017, 15:52
  2. czynności serwisowe po zakupie FX35 Igen.
    By lukasz-czestochowa in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20th-September-2016, 13:45
  3. pare problemow po zakupie
    By Szorstki in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-December-2014, 19:44
  4. pomoc w zakupie
    By rafik1967 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22nd-November-2014, 13:04
  5. Pomoc w zakupie SUV
    By Jacob_USA in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29th-October-2012, 21:12

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •