Poka? wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Infiniti EX30D błąd P2457 i p1525 proszę Was o porady i podpowiedzi

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Tarnów
    Jeździ
    Infiniti E30d, 2012rok, czarny
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Infiniti EX30D błąd P2457 i p1525 proszę Was o porady i podpowiedzi???????????Pomocy!

    Witam wszystkich zmotoryzowanych Infi i nietylko. Mam problem z moim Infiniti EX30d z 2012 roku z przebiegiem 106 tys km. Samochód kupiłem z uszkodzonym układem wydechowym tzn za kolektorem wydechowym srodkowy wklad z DPF został wymieniony na nowy zamiennik, gdyż niewiadomo czy dpf był zapchany i pod wpływem ciśnienia spalin rozerwał układ czy ktoś najechał na coś i na spawie puściło, niewiem w kazdym razie jest cały układ nowy z zamiennikiem renomowanej firmy. Wymieniony został czujnik spalin. Zawór EGR i przepustnica zostały wyciągniete i wyczyszczone na błysk(ogólnie nie było jakoś dużo tego osadu czy nagaru). Po wszystkim jednak wyrzuca błędy P2457- EGR cooling system 1t i p1525-ASCD Function a silnik nierówno pracuje (jakoś 0,5-0,6 tyś obrotów lekko falujące obroty). Uklad się samoczynnie odpowietrzył chyba, samochód pochodził 30 min i dmucha ciepłym powietrzem (czytałem że są jakieś odpowietrzniki ale ja takich nie znalazłem). Zauważyłem że wskazówka od temperatury podniosła się po około 45 min(troche dziwne i raczej to powinno się podnieść szybciej). W tym momencie przychodzi mi tylko sprawdzić-wymienić czujniki teperatury spalin a jest ich chyba ze 3 lub cztery (jeden przed turbosprężarką i trzy w układzie wydechowym. Nie są to tanie zabawki i chciałbym je wcześniej sprawdzić jakimś sposobem żeby być pewnym że to jest to. Samochód do czasu zakupu przezemnie był serwisowany tylko w ASO Infiniti. Może jakieś pomysły i podpowiedzi, może ktoś przerabiał takie tematy, za wszystkie będę Wam bardzo wdzięczny(piszcie na forum lub na emaila bugal31@gmail.com)
    Poniżej kilka screenów. 1.jpg8.jpg7.jpg6.jpg5.jpg4.jpg3.jpg2.jpg
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez Bugal37 ; 24th-March-2020 o 13:18

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Tarnów
    Jeździ
    Infiniti E30d, 2012rok, czarny
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Tarnów
    Jeździ
    Infiniti E30d, 2012rok, czarny
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Czy przy wymianie robiłeś jakieś adaptacje, programowanie nowego wydechu czy tylko przekladka?
    P.S. Potrzebuję osłonę filtra DPF. Czy będzie Ci jeszcze potrzebna?

    Wysłane z mojego Moto Z3 Play przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Tarnów
    Jeździ
    Infiniti E30d, 2012rok, czarny
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam kolego. Osłona starego dpfa rozsypała sie przy demontażu, gdyż była cała skorodowana. Nie robiłem zadnej adaptacji nowego wydechu tylko przekładka i wykasowanie starych błędów. Myślisz że jest potrzeba adaptacji nowego wydechu? Masz taką wiedzę i ktoś tak robił? Pozdrawiam

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    QX70 3.0d, 2014, czarny
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć. Ostatnio również pojawił się u mnie taki błąd... Stało się to po regeneracji turbo. Jestem ciekawy czy udało Ci się rozwiązać problem? Czy poza nierównymi obrotami występowały również jakieś objawy? Z tego co się zdążyłem zorientować to jest jakaś cięższa sprawa z odpowietrzeniem układu chłodzenia. Podobno tylko w ASO posiadają specjalną maszynę która robi najpierw próżnię w układzie i na nowo podaje wodę (jak przy klimie). Nie wiem czy inne zakłady oferują taką usługę...

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Bez maszyny też da radę porządnie odpowietrzyć tylko trzeba wiedzieć jak...

    Generalnie w 3.0d odpowietrzenie układu chłodzącego nie jest taką prostową sprawą, a błędy sugerują właśnie problem z nieodpowietrzonym układem.

    To co kolega wyżej wspomniał jest prawdą, najlepiej spuścić cały płyn chłodzący i maszyną wytworzyć próżnię i wlać płyn do układu. Potem ze 2 porządne jazdy próbne na mocno wysokich obrotach i powinno być ok.

Podobne w?tki

  1. błąd poduszki - wymiana taśmy poduchy - błąd kąta skrętu
    By Beckett in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28th-April-2019, 13:45
  2. EX30d pierwsze Infiniti
    By Mors in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27th-September-2018, 15:11
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24th-August-2017, 12:15
  4. Powitania od nowego użytkownika Infiniti EX30d
    By lucasso73 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-July-2017, 10:30
  5. Klocki/tarcze Przód do Infiniti EX30d
    By POCISK35mm in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19th-April-2017, 06:47

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •