Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: 2.0T Tuning garażowy

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie 2.0T Tuning garażowy


    Tuning garażowy czyli druciarstwo w czystej formie a zaczęło się tak :
    3lata temu zakupiłem Race-Chip GTS Black z modułem BT. Z poziomu aplikacji mamy do wyboru 3mapy : Efficiency , Sport i Race oraz opcje wyłączenia chipu i pracy silnika na programie fabrycznym , fajny tez jest programowalny timer który uruchamia chip dopiero po rozgrzaniu silnika . Nie za bardzo chciałem sam go montować wiec udałem się do siedziby oficjalnego przedstawiciela na PL . Moduł zamontowano wykonano pomiary na hamowni które wykazały mierne przyrosty mocy i momentu dość odbiegające od deklarowanych przez producenta urządzania. Zapadła diagnoza -słaby silnik i nic więcej się nie wyciśnie .
    Wizyta w ASO i dokładne sprawdzenie samochodu pod względem jakichkolwiek nieprawidłowości nic nie wykazała . Ok trudno ... ale po montażu zaczęły wyskakiwać błędy na mapach z większym boostem które wskazywały na zbyt male ciśnienie na wejściu do turbiny -niby zapchany filtr powietrza , wymiana filtra na nowy oczywiście nic nie dala . Reklamacja , coś tam poprawiano błędy przestały sie pojawiać , zmieniono mapy na słabsze ale i wpływ chipu tez stal się mniej odczuwalny . Kolejne reklamacje i coraz trudniejszy kontakt z dystrybutorem , typowa walka na zmęczenie . Pomoc techniczna producenta w DE tez ma nasze problemy w głebokim poważaniu .
    W końcu dałem spokój i minęły prawie 2 lata podczas wyjazdów w Alpy trzeba wyłączać chip bo pojawia się bład i zapala CHECK ENGINE , az tu kolega TEO ( DZIĘKI ) zamieścił na forum pdf’a o silniku MB274 .
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post89122
    Oglądam sobie obrazki rozmieszczenie podzespołów i przeznaczenie sensorów i tak z ciekawości sprawdzam gdzie tez jest podłączony race-chip .
    WTF ! co do ***ja ! po jakie licho chip modyfikuje odczyt sensora przed turbiną ?
    Szybkie przeszukanie YT potwierdziło że montaż jest sknocony
    race-chip.jpg
    Instrukcji do racechipa jest kilkanaście bo chipow jest kilka i kilka wersji okablowania . W końcu znajduje właściwą do GTS Black z 3 kablami . Potwierdza sie ze 2 kable sa wpięte niewłaściwie - chip modyfikuje wskazanie sensora przed turbina i sensora za intercoolerem czyli wszystko jest wpięte o 1 sensor za wcześnie ! To nie miało prawa działać bo turbina możne i dawała większe ciśnienie ale przepustnica i tak je częściowo blokowała kierując sie wskazaniem ciśnienia w kolektorze dolotowym
    Kazał Pan zrobił sam ... odpinam kabel A z czujnika przed turbina
    Camera Roll_37DB03AF-F0D6-4BEB-A46E-980F6B048E22.jpg
    i wpinam go do czujnika za intercoolerem a przed przepustnica gdzie blednie był podpięty B , natomiast kabel B podłączam do czujnika ciśnienia w kolektorze .
    Camera Roll_D24EBBB7-827A-47C0-93AC-19F788C69E14.jpg
    Jazda próbna ... ależ to auto jedzie ! Wreszcie różnice pomiędzy mapami sa ewidentnie odczuwalne . Skoro chip wcześniej działał jakby go nie było szukałem innych sposobów by nieco podnieść osiągi , kupiłem i jakoś nie było czasu i chyba ochoty by coś zamontować . Wiec teraz na fali entuzjazmu w końcu zainstalowałem filtr AEM DryFlow .
    https://www.maperformance.com/produc...0-2-0t-21-807c
    Ten sam rodzaj filtrów mam w zetce w dolotach Stillena i jestem bardzo zadowolony .
    Nie dają tak dużego przepływu jak olejowane K&N ale przynajmniej filtrują na przyzwoitym poziomie
    Camera Roll_1D1D6537-0AE1-4EE2-9E92-A3F981B8C549.jpg Zatem pierwsza jazda odbywa się z wyłączonym chipem aby sprawdzić co daje sam filtr , reakcja na gaz w dolnym zakresie obrotów zdecydowanie się poprawiła . Uruchomiłem chip i przetestowałem po kolei wszystkie mapy i za każdym razem odnotowałem zwiększenie dynamiki silnika i coraz lepsza reakcje na gaz . W trybie Sport ( tryb ) z aktywna mapą Race samochód jest dość nerwowy i często włącza się kontrola trakcji co w codziennym użytkowaniu nie byłoby zdrowe dla silnika i trochę meczące bo Q50 zdecydowanie nie prowadzi sie tak dobrze jak 370z .
    Optymalnym ustawieniem do codziennej jazdy jest tryb normal z mapą E co daje osiągi na sensownym poziomie i ekonomikę spalania
    Jak widać w całkiem prosty sposób można samodzielnie poprawić osiągi nawet uchodzącego za mułowate i słabe 2.0T
    Doug Marcaida powiedziałby : “ this car will cut “

    PS Mam jeszcze na półce jedna zabaweczkę
    https://gfb.com.au/products/blow-off...ord-and-volvo/
    Niebawem tez ją zamontuje i wypadałoby się udać na hamownie
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 23rd-April-2021 o 02:20

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Ale historia. Dobrze że z happy endem. Bov mocy raczej nie ds ale będzie przyjemnie furgotać. Spróbuj coś z wydechem pomodzic. Z tego mogą być wymierne korzyści.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Tak , lepiej późno niż wcale . DV zamówiłem bez blow off bo chciałem aby była szybsza reakcja na gaz ale bez "psykania". Najbardziej zależało mi nie na mocy ale na podniesieniu momentu obrotowego zwłaszcza na dole .
    Z Q50 raczej nic nie będę już wiecej robił bo skupiam się na zetce może wyjdzie coś fajnego
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 23rd-April-2021 o 13:32

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    I jak to często bywa trzeba zrobić coś samemu bo fachowcy du.a

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    Ciekawe co hamownia pokazałaby na tym E.?
    Jle taki moduł?

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlodar Zobacz post
    Jle taki moduł?

    https://www.racechip.eu/shop/infiniti/q50-from-2013/2-0-t-1991ccm-211hp-155kw-350nm.html


    Mam GTS Black , to co podaje producent nie jest normą a maksymalnym uzyskanym gdzieś kiedyś na jakiejś hamowni wynikiem . A wiadomo ze co hamownia to inny wynik , jedyne co naprawdę miarodajnie pokaże to różnice przed modem i po

    edit:
    Dziś trochę pojeździłem i muszę się przyzwyczaić do całkiem innej reakcji na gaz , przy miejskiej spokojnej jeździe nawet na mapie E ( najsłabsza ) trzeba dość precyzyjnie operować pedałem przyspieszenia
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 23rd-April-2021 o 13:38

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 Sport Tech 2.0t
    Postów
    42
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    https://www.racechip.eu/shop/infiniti/q50-from-2013/2-0-t-1991ccm-211hp-155kw-350nm.html


    Mam GTS Black , to co podaje producent nie jest normą a maksymalnym uzyskanym gdzieś kiedyś na jakiejś hamowni wynikiem . A wiadomo ze co hamownia to inny wynik , jedyne co naprawdę miarodajnie pokaże to różnice przed modem i po

    edit:
    Dziś trochę pojeździłem i muszę się przyzwyczaić do całkiem innej reakcji na gaz , przy miejskiej spokojnej jeździe nawet na mapie E ( najsłabsza ) trzeba dość precyzyjnie operować pedałem przyspieszenia
    A myślałeś, żeby zamiast chipa zmodyfikować mapę? Na pewno nie miałbyś opcji przełączania się między różnymi mapami jak w chipie. Za to więcej parametrów do modyfikacji.

    Zastanawiam się nad zmianą mapy, ale szukam powodów dlaczego tego nie robić - na razie mam taki, że moje Q50 to w sumie auto do jazdy na codzień/urlopy, do spokojnego wożenia dupy i nie ma sensu w nie inwestować. Do przyjemności mam odłożoną kasę na inne auto, tylko dla siebie .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? teo Zobacz post
    A myślałeś, żeby zamiast chipa zmodyfikować mapę? Na pewno nie miałbyś opcji przełączania się między różnymi mapami jak w chipie.
    Wymienione przez Ciebie zalety chipu były dla mnie decydującym argumentem za takim rozwiązaniem

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Maxx czy filterek który montowałeś jest 100% plug&play czy trzeba coś przerabiać delikatnie??
    Pytam, bo mam jeszcze gwarancję na auto i nie chciałbym niczego na razie kombinować, ale przy AEM DryFlow i jak pisałeś lepszej reakcji na gaz na dole chętnie bym to zapodał do swojego.
    Czym różni się Twój filtr od np.. wrzucenia do oem puszki filtra k&n??
    blow-off poprawił reakcję na gaz??

    Pozdr


    Ostatnio edytowane przez pgol ; 28th-April-2021 o 06:20

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dziś zmierzyłem swoje mocarne q50 2.0t przyspieszenie 0-100 jak kolega z 3.0tt miał wynik 3.8s do 0-100. Postanowiłem go pobić korzystając z dwóch programów jeden darmowy na telefon, drugi po obd2 program diagnostyczny. Wynik najlepszy jaki udało mi się uzyskać 7.8s 0-100. Byłem blisko ale 3.8s nie pobiłem
    Obydwa programy pokazały spore przekłamanie licznika w stosunku do gps.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. tuning
    By Foka in forum Humor
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22nd-November-2019, 03:09
  2. Tuning
    By grabba in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2014, 16:41
  3. Tuning ;)
    By ZYZIO in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2011, 17:53
  4. KMS Tuning
    By Athens in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22nd-October-2010, 00:41
  5. in-tuning.ru
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29th-April-2010, 16:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •