Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Drgania kierownicy przy 120km/h

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Rz
    Jeździ
    350gt
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Drgania kierownicy przy 120km/h

    Czym mogą być spowodowane drgania kierownicy przy 120km/h?

    Kola napewno wyważone, na letnich i zimowych felgach tak samo (na zimowych troche mniej), początkowy myślałem, że to przez hamulce bo biły przy hamowaniu, po wymianie już nie biją, ale dragnia na kierownicy przy 120km/h są nadal
    Przekładnia kierwonicza też sprawdzona

    W zawieszeniu cos lekko puka na nierównościach ale ani mechanicy ani diagnosci nie mogą znaleźć żadnego luzu

    Ma ktos pomysl?
    Może krzywe tarczy popsuły coś w zawieszeniu? Tylko co?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Było QX30 2.0t AWD, 2018, Silver Blade
    Postów
    76
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Kiedyś miałem ten efekt, kiedy po terenowej jeździe na felgach zostało sporo błota. pomogło umycie.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    ale na innym komplecie kół ma te same objawy , wiec "bicie" opony/felgi raczej mało prawdopodobne
    ew można spróbować czy wyważenie koła bezpośrednio na osi przyniesie jakiś efekt

  4. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Robiłeś wyważanie z testem drogowym?

    BTW takie drgania zdarzają się czasami w Hondach i jest to efekt zużytych przegubów napędowych... Ale tam jest napęd na przód...

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Rz
    Jeździ
    350gt
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Robiłeś wyważanie z testem drogowym?

    BTW takie drgania zdarzają się czasami w Hondach i jest to efekt zużytych przegubów napędowych... Ale tam jest napęd na przód...
    Tutaj mam G35x i napęd na 4 koła także może to byc opcja do sprawdzenia, jak to sprawdzić?

    Koła mam w bardzo dobrym stanie felgi i opony, dlatego szukam w zawieszeniu ale test drogowy tez jest w planie

  6. #6
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli napęd jest na 4 koła to najprostszy sposób, na sprawdzenie, czy są to przeguby czy nie, to znalezienie odpowiednio stromej góry. Jadąc z góry rozpędzamy samochód do 110km/h i pozwalamy mu na luzie, bez napędu rozpędzić się grawitacyjnie do prędkości w której drgania występują - jeśli drgania występują tylko podczas jazdy "z napędem" a na luzie z góry już nie, to znaczy, że zapewne jest to problem z przegubem. Pytanie tylko czy w automacie można dać N przy 110km/h... Ja próby robiłem na skrzyni ręcznej...

    Druga opcja to obejrzenie przegubów - w Hondach widoczne były wżery... Jako, że ze mnie "stary hondziarz" jak mi się to przytrafiło za drugim razem w kolejnej Hondzie to od razu pojechałem "na górkę" i umówiłem serwis...
    Ostatnio edytowane przez skansen ; 18th-May-2020 o 16:38

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie prawie zawsze tak jest przy przekładce opon potem poprawiają mi wyważenie raz jeszcze i jest git. Moim zdaniem źle wywarzyli. Od tego bym zaczął poszukiwania.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    857
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 83 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli nowe opony, to muszą się ułożyć na feldze - im większe tym trudniej. Też walczyłem przy 21" . Najlepiej założyć gumy zrobić parę kółek po mieście i potem zdjąć do wyważenia. Jeśli z tym masz porządek, to udaj się na szarpaki, jeśli tam też wszystko git, to do sprawdzenia łożyska piast, wału + krzyżaki.
    pozdrawiam, Artur.

  9. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    wyważyć z testem drogowym albo przynajmniej w innym miejscu. Jeśli były wyważane letnie i zimowe na tej samej wyważarce... to tak samo lub podobnie będą bić.. to chyba normalne. To że były wyważane to nie znaczy, że dobrze.
    Mając hondę, która jest czuła na tego typu sprawy mogę stwierdzić z doświadczenia, że 70% wyważarek to loteria.. nikt tego niekalibruje i nieprzykłada się.
    Dwa... to, że letnie biją i zimowe to nieznaczy,że nie ma tu problemu. Może być tak, że i tu i tu opony są przynajmnej jedna z kompletu "niejednorodna" lub uszkodzona w swojej strukturze. Na zwykłej wyważarce to sobie można i kwadrat.. a nawet trójkąt wyważyć na 0,0.. niech ktoś później na tym pojedzie . Dla mnie (z doświadczenia) zwykłą wyważarkę można sobie o kant pupy rozbić Nie robię tego. szkoda czasu i pieniędzy.. tam jest założenie, że felga i opona są iedealne co jest praktycznie niemożliwe. Był kiedyś artykuł i testy opon pod tym kątem. Wszystkie prawie komplety z różnych firm miały z tym kłopot... jedna, dwie z kompletu.. im tańsza i budżetowa tym gorzej ale też nie był to standard
    Także ogarnięty warsztat i Hunter 9700... wtedy coś možna stwierdzić na temat kół i jeśli nie pomože szukać dalej
    Ps
    Było też tak, że po wyważeniu na Hunterze.. te dwie najbardziej "bijące" (mające tzw chyba największe odbicie) ale też wyważone na 0'0 dawałem na tył chociaż wyważarka pokazywała, że też mieszczą się jeszcze w normie ale na przodzie i na kierownicy czułem to mrowienie.
    Wspomnę jeszcze.... kiedy byłem naiwny było tak ze trzy razy,że po poprawkach w jakimś warsztacie, a drgania nadal były większe lub mniejsze jechałem wreszcie na Huntera (bo drogo) i gość zapuszczał koło jeszcze bez rolki dociskowej, a już pytanie było po wyniku... "kto to panu wyważał? "
    Najlepszy przykład miał mój kolega jak pojechał na Huntera gość pościągał mnóstwo odważników i bez nich było trzy razy lepiej
    Ostatnio edytowane przez wlodar ; 18th-May-2020 o 18:00

  10. Dzięki wlodar za powyższy Post:

    Maxx (18th-May-2020)

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    To co piszesz jest bardzo prawdopodobne . Na citroenie c5 wyważarka wskazywała 0.0 a kierownica podczas jazdy oscylowała +-2mm , wyważały 2 rożne warsztaty i poprawiały po 1 razie - nadal to samo . Udałem sie do jeszcze innego opowiedziałem w czym problem i podczas wyważania zastosowali większy stożek centrujący ze sprężyną dociskową . Efekt ? idealnie ! przyczyna tkwiła w ponadwymiarowym otworze felg , od tego czasu koła w cytrynie wyważam tylko i wyłącznie w tym jednym warsztacie
    na też był problem po przejściu z zimówek ( na nich wyjechał z salonu ) na letnie opony fabryczne , po wyważeniu 0.0 a podczas jazdy cały czas były wibracje . Wyważali na 0.0 poprawiali a finalnie okazało się ze jedna z opon ma niewielkie wypłaszczenie , przenieśliśmy ją na tył i nieco się poprawiło ale ostatecznie po jednym sezonie trafiła do kosza

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Bicie kierownicy przy ok 100km\h
    By thefi in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13th-July-2019, 09:13
  2. notoryczne drgania kierownicy
    By Roberet in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15th-February-2019, 21:39
  3. Drgania kierownicy FX35 - ustawienie tarczy względem piasty ?!
    By milo222 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19th-August-2017, 15:15
  4. drgania kierownicy
    By andrzejgs in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8th-August-2014, 20:58
  5. Bicie kierownicy przy hamowaniu.
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24th-June-2012, 09:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •