Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dystanse Q50 S RED SPORT 400

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Jeździ
    Q50 S Red Sport 2018
    Postów
    27
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Dystanse Q50 S RED SPORT 400

    Chciałbym odrobinę wypchnąć koła na zewnątrz... Oryginalne 19'' troszkę dla mnie są schowane i gubią się.. Tutaj pojawia się problem... Najmniejszy dystans( przykręcany do piasty) dedykowany do modelu jaki jest dostępny na rynku ma 2 cm szerokości ( mowa o renomowanej marce) przy feldze 9'' jest zbyt duży - koła za bardzo wychodzą poza obrys auta .. Moje pytanie do was, czy zwykły przelotowy 8 mm jest możliwy do poprawnego założenia?? Chodzi mi o bezpieczeństwo głownie, bo zawsze to 8 mm mniej gwintu na szpilce..

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? prezi_pl Zobacz post
    Chciałbym odrobinę wypchnąć koła na zewnątrz... Oryginalne 19'' troszkę dla mnie są schowane i gubią się.. Tutaj pojawia się problem... Najmniejszy dystans( przykręcany do piasty) dedykowany do modelu jaki jest dostępny na rynku ma 2 cm szerokości ( mowa o renomowanej marce) przy feldze 9'' jest zbyt duży - koła za bardzo wychodzą poza obrys auta .. Moje pytanie do was, czy zwykły przelotowy 8 mm jest możliwy do poprawnego założenia?? Chodzi mi o bezpieczeństwo głownie, bo zawsze to 8 mm mniej gwintu na szpilce..
    Masz 10 mm EIBACH'a które idealnie pasują tylko trzeba na ich stronie wyszukiwać dla 370Z. W komplecie są od razu dłuższe szpilki...

    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post59072
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    prezi_pl (22nd-May-2020)

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    O ile to można nazwać "bezpiecznym" to przyjęło się, że 5mm można założyć na fabryczne szpilki. Natomiast to niewiele daje, miałem. Trzeba kupić dłuższe szpilki, zdejmuje się zacisk, tarczę i wybija szpile zakładając nowe, a na nie zakładasz np 15mm dystans, chyba że 10 Ci wystarczy. Jednakże żeby było ładnie i szeroko to z tyłu musi być widać bieżnik po bokach zderzaka W g35 załadowałem maksymalnie w okolicy 50mm na koło (felga + dystans, na osi prawie 10cm) więc drzemią tam spore możliwości.

    Tu masz foto z mojego G. Widzisz jak dociągnąć szpilkę w piaście przy użyciu tego co mamy pod ręką:

    WP_20170513_11_18_06_Pro.jpg


    W kwestii bezpieczeństwa natomiast ... w czasach młodzieńczych sporo jeździłem na dystansach przelotowych gdzie felga trzymała sie na 5 zwojach (5 obrotów 360' nakrętki). Latałem na sporo na ręcznym, wyprzedzałem na zakrętach, zdarzało się wypaść tyłem z ronda w którąś z bocznych dróg, a samochód miał zawieszenie "beton". No i koło nigdy nie odpadło, więc wytrzymalość tych materiałów jest większa niż nam się wydaje.

  5. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    prezi_pl (22nd-May-2020)

  6. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    W BMW 7er używałem przelotowych 25mm (z takimi kupiłem) i nic nigdy złego się nie stało. Zero jakiegoś zużycia czy zmęczenia śrub. Potem po zmianie felg stosowałem 15mm i tez przelotowe. Także spokojnie, jak nie są ciosane siekierą w stodole nic złego nie powinno się wydarzyć.

  7. Dzięki Bartos za powyższy Post:

    prezi_pl (22nd-May-2020)

  8. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Mam 22mm polskiej firmy Dystom i jest idealnie
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

Podobne w?tki

  1. Q50 Red Sport 400 AWD 2018
    By glabiak in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 2nd-March-2020, 22:12
  2. Red Sport 400 Black
    By Red Sport 400 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21st-May-2018, 14:24
  3. Q50 Bezpieczeństwo w Infiniti Q50 Red Sport 3.0t
    By czejzee in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25th-May-2017, 17:55

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •