Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Porsche Panamera GTS

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX50 2012
    Postów
    42
    Podziękował
    22
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie Porsche Panamera GTS

    IMG_20200516_110420.jpg
    Hej, oto moje nowe / stare (z 2012 r.) cacuszko w garażu.
    Marzyłem o Infiniti FX - zawsze mi się podobała jego sylwetka i bezkompromisowe podejście projektantów do koncepcji tego auta: piękna sylwetka kosztem małego bagażnika, duży, wolnossący silnik który sprawia przyjemność kierowcy a nie ekologom. To auto w którym dużo jeszcze mechaniki i klasycznej motoryzacji. Ale o Panamerce GTS też marzyłem, dlatego zajmie miejsce Infiniti, którym cieszyłem się (prowadząc i słuchając jego "bulgotu") przez ostatnie 3 lata.
    Piotr

  2. #2
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Piękna Myślałem, że to nówka z salonu...

  3. Dzięki skansen za powyższy Post:

    Piotr_Z (22nd-May-2020)

  4. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Miałem okazje pojezdzic, w srodku gabinecik. Jaki kolor skory?

  5. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX50 2012
    Postów
    42
    Podziękował
    22
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Invicto Zobacz post
    Miałem okazje pojezdzic, w srodku gabinecik. Jaki kolor skory?
    Wnętrze Silver Grey. Czarna skóra z czerwoną nitką wygląda może lepiej, ale.... nie ma wentylacji foteli.
    Faktycznie wnętrze jest jak w gabinecie dobre porównanie.
    Piotr

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ładny Porsze to jednak klasyka.

    Piotrek a jak wygląda lub bedzie wyglądać koszt utrzymania w porównaniu do fx? Da się tam coś samodzielnie zrobić czy tylko serwis? Dźwięk silnika i osiągi (elastyczność) będą porównywalne w jakiś sposób? Porsche approved tam masz czy jest stan lalka?

  7. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX50 2012
    Postów
    42
    Podziękował
    22
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Łukasz,
    niestety koszt serwisowania to potężna wada tego auta. Wejdź na forum Porsche jak chcesz szczegóły, jaki sporo wątków o tym. Pneumatyka, zawieszenie, sprawy elektryczne, hamulce - wszystko to kosztuje dużo więcej niż w Infi. Nawet akumulator musiałem w serwisie wymieniać bo trzeba go zarejestrować w aucie PIWISem. Tam jest skrzynia dwusprzęgłowa - mniej trwała niż w Infi (choć szybsza i bardziej sportowa). W czerwcu mam umówioną wizytę na wymianę oleju w automacie + filtr (jest zintegrowany z miską) - ponad 3 000 zł. No a najgorsze jest to, że w niektórych egzemplarzach rysują się gładzie cylindrów. Całe szczęście nie robię serwisu w ASO tylko u pasjonatów Porsche w Raszynie, ale tanio nie będzie. Na standardowe roczne utrzymanie (bez ubezpieczenia) nie ma co liczyć poniżej 10 000 zł. Tyle właśnie kosztuje Approved, ale ja go nie mam bo wolę dać zarobić mechanikom niż korporacyjnej ubezpieczalni
    Tyle o kosztach a na koniec refleksja: życie jest ulotne więc trzeba mieć w nim jakieś radości
    GTS jest o ok. 1 sekundę szybszy do 100 km/h. od mojego Infi.
    Dźwięk silnika lepszy jest w GTS w porównaniu do fabrycznego Infi, ale w stosunku do mojego Infi jest gorszy bo ja mam wydech poszerzony ze sportowymi katalizatorami z EL-TECu.
    Przede wszystkim jednak różnica jest w wysokości auta i co za tym idzie - z jednej strony lepsze zachowanie w zakrętach GTSa, z drugiej - lęk przed zawadzeniem o krawężnik i garby spowalniające na ulicach (no i trzeba się składać i schylać do wsiadania). Ale wiecie jak to jest : w życiu jest tyle pokus żeby coś zmienić , że jak masz coś fajnego to ciągnie Cię do tego czego nie masz Więc podsumowując: każde z tych aut jest zajebiste
    Pozdro,
    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr_Z ; 23rd-May-2020 o 10:14

  8. Dzięki Piotr_Z za powyższy Post:

    hollowman (20th-August-2020)

  9. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki Piotrek za wyjaśnienie. Tak, czytywałem forum zamierzając kupić 997, zniechęciłem się zupełnie, nie lubię kiedy coś się tak psuje i zajmuje czas. Ja rozumiem, że coś musi kosztować, ale jazda tykającą bombą, bo takie informacje wyniosłem z forum, dotycące egzemplarzy nieco starszych, nie może być przyjemna. Znam historie wielokrotnych, natrętnych awarii w trasie zupełnie nowych aut tego producenta. Miałem nadzieję, że przyzwyczajony dość dużą dozą świętego spokoju, jakie daje infi, wybrałeś jakiś mało problematyczny model/rocznik/silnik. Dodam, że znajomy ma stare 3.6 i twierdził, że wymieniał tylko te zaworki w amortyzatorach "u chłopaków", a poza tym spokój, więc marka taka pełna sprzeczności, choć ikona motoryzacji. A jeden starszy pan w okolicy miał kiedyś mezgera, pewnie dzis żałuje że sprzedał

  10. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Super autko. Jezdzilem probnie GTSem chyba tez 2012 rok. Auto fajne, inne ale jednak bardzo niskie. Mnie najbardziej w Panamerach z silnikiem 4,8 wystraszyl mechanik. Podobno silniki czesto po 150tys km wymagaja niemalego remontu. Zanim zaczalem sie przymierzac do auta to myslalem ze Porsche sa niezawodne. Okazuje sie ze w porownaniu do Infi niekoniecznie Niemniej bardzo fajne auto. Gratki

Podobne w?tki

  1. Porsche Cayenne GTS
    By M4N1EK in forum Co stoi w garażu poza INFINITI :)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31st-May-2018, 12:47
  2. Porsche 911 turbo S
    By SevaNY in forum Co stoi w garażu poza INFINITI :)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1st-March-2016, 05:13
  3. Ladne Porsche
    By badyl in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12th-September-2014, 10:44
  4. Urodziny Porsche 911
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7th-September-2013, 18:30
  5. Porsche 993 vs 997 awaryjność , usterki, codzienne użytkowanie
    By Andrzej in forum Co stoi w garażu poza INFINITI :)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1st-April-2011, 01:58

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •