Poka? wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem z odpalaniem - długo kręci

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    FX35. 2003
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Problem z odpalaniem - długo kręci

    Zacznę od początku. Auto FX 35 silnik po remoncie, jakiś czas pojeżdżony i padła pompa oleju. Trzeba było go jeszcze raz wyjąć wymienić to i złożyć.

    Po zapakowaniu silnika z powrotem do auta zaczął się problem z odpalaniem. Jak były minusowe temperatury auto kręciło długo praktycznie za każdym razem, teraz jak jest już cieplej jest loteria 10x zapali dobrze potem 10x długo kręci niezależnie od tego zimny czy ciepły.

    Po włożeniu silnika był jakiś problem i wyrzucało błąd lewego czujnika wałka rozrządu. Czujnik został wymieniony na sprawną używkę ale odpalanie się nie poprawiło. W ciągu 3 miesięcy zdarzyło się dwa razy że po odpaleniu wyrzuciło znowu błąd tego lewego czujnika.

    Moje pytanie i podejrzenia ale proszę się ze mnie nie śmiać bo jako użytkownik od strony stricte technicznej się nie znam

    Czy możliwe jest że coś jest nie tak poskładane z rozrządem z lewej strony z której wywala błąd czujnika? Może coś z kołem zmiennych faz albo tym zaworem co tam jest? Może te koło od zmiennych faz da się jakoś źle poskładać zakładając rozrząd?



    Ogólnie auto pracuje OK, błąd wywala bardzo rzadko, ale wcześniej paliło z półobrotu a teraz trzeba kręcić około 3-4 sekund.

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    55
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    u mnie po remoncie silnika też był problem z odpalaniem auta. Okazalo sie ze jak wkladali lub wyjmowali silnik prawdopodobnie to jakis przewod w którejs wiazce naruszyli. Blachostka ale kilka dni trwało zanim doszli do tego co sie stało. Objawy niemal identyczne jak przy uszkodzonym czujniku wału.

Podobne w?tki

  1. Długo odpala na zimnym silniku
    By djoneway in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 5th-March-2017, 23:20
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29th-April-2015, 14:27
  3. Problem z ET
    By badyl in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31st-December-2012, 17:55
  4. Problem z CD...
    By nemezis in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9th-February-2012, 11:20
  5. problem
    By sirtrojan in forum Dział organizacyjno-techniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2011, 12:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •