Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Q60 Pare pyt

  1. #11
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Na zagramanicznych forach czasami przewija się temat ubytku oleju przez turbosprężarkę. Niemniej ciężko stwierdzić, czy winne jest turbo, zły tuning, czy kierowcy...
    Czytalem troszke o tych awariach turbo, cisnienie oleju jest podobno podtrzymywane minute po wylaczeniu silnika, wiec nie do konca chyba to wina uzytkownikow. Podobno od 19r turbiny sa juz poprawione, ale to wszystko info z forum USA. Poza tym sam silnik raczej nie wykazuje jakis slabosci.

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q60s, 2018, red
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Posiadamy q60s 2.0t z polskiego salonu od roku. Kupiliśmy jako nowy wyprzedaż rocznika. Póki co przebieg 11k, po dwóch serwisach już olejowych, i generalnie główny użytkownik (kobieta po 40) bardzo zadowolona. Niestety wsiadanie i wysiadanie do auta fatalne, co jest raczej zrozumiałe przy coupe, jednakże do Mustanga o wiele lepiej się wsiada. Na minus przede wszystkim dźwięk silnika, brzmi jak diesel, z tego co wiem, to silnik z Mercedesa. Ten patent z kierownicą jest dość dziwny, muszę jeździć w trybie sport, bo inaczej jest trochę zbyt lekki, ale generalnie tragedii nie ma.
    Poza tym auto piękne, całkiem wygodne fotele, raczej do lekkiej jazdy bez pośpiechu, przynajmniej w tej wersji silnika. Demon prędkości to nie jest, ale wyprzedzić tira się da. Fajne auto dla kogoś kto chce się dobrze prezentować, a nie zależy mu na agresywnej/sportowej jeździe.
    Po okresie gwarancji, na pewno będą potrzebne modyfikacje, żeby trochę ożywić to auto.

  3. #13
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    fakt. dźwięk silnika na wtrysku bezpośrednim jest całkowicie inny niż na pośrednim. W trybie sport, w którym częściej używasz jest wyraźnie bardziej wzmacniany przez głośniki... możesz wyłączyć
    to w menu serwisowym. Ja to zrobiłem od razu po zakupie
    https://youtu.be/q09KHHF8zOs

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q60s, 2018, red
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki, dobrze wiedzieć, choć mam wrażenie, że i w trybie comfort brzmi równie fatalnie. Przy okazji przypomniałeś mi o kolejnym minusie, system multimedialny jest strasznie powolny, zwłaszcza dla kogoś kto pracuje na co dzień w IT . O wiele szybszy jest nawet w nowych skodach.

  5. #15
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    w standardzie podobno też idzie z głośników ale dużo ciszej i przy kręceniu wyżej.
    ale Praca tego silnika merca faktycznie jest słaba
    Ostatnio edytowane przez wlodar ; 7th-June-2020 o 18:17

  6. #16
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2020
    Mieszka w
    Łomnica
    Jeździ
    Infiniti Q60 3.0t 2018 Biały
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Q60 3.0 t kupiłem (podobno jako ostatnie dostępne nowe w salonie) w czerwcu 2018 r. Kolor biały plus chromy. Przymierzam się do może oklejenia/wymiany góry lusterek i dołożenie spojlera w czerni/karbon, może oklejenie przodu w czerni i drugi komplet felg - też w czerni. Zobaczymy. Co do autka. Ma dopiero 10 tyś i zbliżam się do 1 przeglądu (po ok. 3000 tyś. wymieniłem profilaktycznie olej z 0W20 na Eneos Sustina 0W50 - po obdzwonieniu wszystkich istniejących serwisów i ich zaleceniu). Przy tym zbliżającym się przeglądzie także zaproponowano ten sam olej i zostaje przy nim.Jak na razie zero problemów, cały czas się podoba i chce się pod byle pozorem zrobić wypad. W mojej okolicy dalej wzbudza zainteresowanie, prawie każdy facet ogląda sie za autkiem. Fajne...jak kto lubi ha..ha..Myślę, że jest to samochód dla osób.. hmm... jak to ująć... nie za wielkich gabarytowo. Wsiadanie i wysiadanie (nawet przy zblokowanej serwisowo opcji odsuwania fotela) wymaga odrobiny sprawności. Fotele - jak już usiądziesz - wygodne, podgrzewane, z regulowanymi boczkami ale bez wentylacji. Przyznaje rację Pertynowi za pas, coś jest z nim nie tak, bo faktycznie jakoś dziwnie smyra po szyi. Tył daje radę dla 2 osób o wzroście tak do 175 cm. Bagażnik wystarcza na wypad z żoną na wakacje, pod warunkiem że zabiera jedną wielką walizę dla siebie i jedną małą dla mnie. Silnik 3.0 daje sporo frajdy, a przyspieszenie na mnie robi wrażenie.Kręcąc sie po mieście mam spalanie ok, 12 l. Myślę, ze przy tej mocy bardzo spoko. Komfort jazdy - mam fabryczne RF 19 - też uważam za zadawalajacy. Muza - jak na moje ucho - gra lepiej niz dobrze, czyta płyty/MP3, łaczy sie z telefonem. Nawigacja - no właśnie...mam podobno ostatnie z dostępnych map (2017 r.) i o ile do Berlina było ok, to przy rozbudowie polskich dróg jest trochę lipa. Jeżeli jednak nie masz nowych dróg i obwodnic, to jest ok. i sprawnie prowadzi do celu. Co denerwuje: koniecznośC po każdym odpaleniu klikania i potwierdzania tych ekranów. Nie odpala sie na ostatnim wyborze opcji, np. radio i trzeba kliknąć aby wybrać: radio, Cd lub coś innego. Odpala się standardowo na ustawieniach standardowych i aby wybrać swoje (w trybie Personal) trzeba kliknąć przełącznikiem. W sumie małe niedogodności i nie zaciemniają bardzo pozytywnego odbioru autka. Jak nie jesteś fanem wielkich ekranów typu Tesla, bajerów w stylu sterowania głosem, machania i kręcenia palcem aby zrobić głośniej, pogawędek w stylu" Hej mój Mercedesie.." to będzie Pan zadowolonyA...system DAS...ja uważam, że jest ok. Nie czuje żadnej sztuczności, a możliwość personalizacji ustawień daje możliwość wybrania układu pod siebie.Zona jeździ Stelvio (i uważałem ten układ za super) ale w Q60 też nie mam się do czego przyczepić. Jest trochę inaczej, ale to przecież różne auta.

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Gratuluję zakupu jeśli to ta biała co zostało w wawie ostatnia to super ��.
    Widziałem ją już jak odbierałem swoją czarna rok wcześniej.
    Przyjemnej jazdy bo autko mega super się prowadzi i robi bardzo pozytywne wrażenia na drodze.

  8. #18
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2020
    Mieszka w
    Łomnica
    Jeździ
    Infiniti Q60 3.0t 2018 Biały
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki. Kupowałem we Wrocku, ale faktycznie chyba sprowadzali z Wawy.

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Stał na 100% w Warszawie bo byłem pod koniec kwietnia u nich na serwisie i rozmawiałem dlaczego zostało takie piękne auto mówił że to ostatnia sztuka.
    Super że się sprzedało dostałeś jakąś super promocję ?

  10. #20
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2020
    Mieszka w
    Łomnica
    Jeździ
    Infiniti Q60 3.0t 2018 Biały
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Slayer Zobacz post
    Stał na 100% w Warszawie bo byłem pod koniec kwietnia u nich na serwisie i rozmawiałem dlaczego zostało takie piękne auto mówił że to ostatnia sztuka.
    Super że się sprzedało dostałeś jakąś super promocję ?
    W tej euforii (z posiadania autka ha..ha..) troche namieszałem z rokiem zakupu. Kupiłem go w Długołece w czerwcu 2019!!!. Cała reszta to już prawda. Ale auto z 2018 r. i może być z salonu z Wawy. Dali ok. 60 tyś upustu za pełną wersję, z tarczą i szyberdachem.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q60
    By pawito in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15th-May-2019, 13:04
  2. Q60
    By Kenio79 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28th-December-2018, 15:56
  3. Q60 Q60 3.0
    By Borszowski in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25th-September-2018, 15:02
  4. pare problemow po zakupie
    By Szorstki in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-December-2014, 20:44
  5. Zakup FX35 I gen. Pare istotnych pytan
    By kawszyn in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 21st-November-2014, 23:48

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •