Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Mercedes AMG za milion złotych - perypetie własciciela

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie Mercedes AMG za milion złotych - perypetie własciciela

    Ciekawa historia problemów właściciela mercedesa amg , niestety w starciu w MB Polska i ich leasingiem nawet prawnik kiepsko sobie radzi ...
    samochód na gwarancji niebawem upłyną prawie 2 lata z niesprawnym samochodem , tysiace kilometrów pokonane jedynie w celu zdiagnozowania problemów , o straconym czasie i kosztach lepiej nie mówić

    https://www.youtube.com/watch?v=-DRenEoRvIc&list=PLaqGDBI5wpjvJ5Zyd11DZSvPyOXPnAwrX &index=2

    ale prawidłowa kolejność filmów 2 1 3 4 - mają bład

  2. #2
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Tu jest jeszcze niestety leasing w tle... Leasing to umowa bardzo niebezpieczna jeśli coś pójdzie nie tak. "Wyplątanie" się z leasingu to ciężka sprawa, nawet dla dobrych prawników.

    Miałem kiedyś perypetie z leasingiem. W skrócie: spółka zakończyła działalność, samochody przestały być potrzebne. Zostały zwrócone leasingodawcy w dobrym stanie. Leasingodawca sprzedał je znacznie poniżej ceny rynkowej, następnie od sumy wszystkich pozostałych do zapłaty rat odjął cenę jaką uzyskał ze sprzedaży. Sprawa praktycznie nie do wygrania. Kilku prawników nad nią siedziało i konkluzja była taka - leasing nie miał super prawników, miał super umowę, która zabezpieczała go na wszystkie strony...

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Wyskakiwało mi to ostatnio w sugerowanych na YT i z ciekawości obejrzałem - straszny dramat, powinni wymienić auto na nowe i temat zamknąć. Albo zabrać je do działu technicznego Mercedesa i tam zadziałać.
    Ale tak, jeżeli jest leasing i właścicielem jest bank to sprawa praktycznie na dzień dobry jest przegrana.

    Pamiętam, że miałem kiedyś podobny przypadek jak pracowałem w Skodzie - w Superbie II, który miał premierę kilka ładnych lat temu w 2.0 TDI od 3-ego biegu w górę telepało strasznie budą. Były podmieniane koła, wyważane koła dynamicznie wielokrotnie i nic nie dawało efektów - koniec końców, wymieniliśmy na gwarancji całe przednie zawieszenie na aluminiowe i temat się rozwiązał... ale bujaliśmy się z gwarantem i producentem z dobre pół roku.

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Śledzę tę akcje od jakiegoś czasu i wygląda to słabo.
    Chłopaki powołują się ze firmie leasingowej powinno zależeć żeby ogarnąć auto a jak jest jedne właściciel obu firm to to ma to gdzieś, bo żeby ogarnąć auto musi ponieść dodatkowe koszty i to pewnie nie małe bo nie przyrównując zakładam ze zawieszenie w skodzie można ogarnąć 4 cyfrową sumą , w tym Mietku to raczej pięcio - i to możliwe że niekoniecznie z 1 na początku.

    Stratę wizerunkową na pewno mają ogromną ale w sumie mają to gdzieś - jeden niezadowolony klient to nic takiego. Jeszcze w katalogach zgniły im miliony aut z końcówki lat 90 i początku '00 a i tak ludzie je kupowali i kupują dalej.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Ja także bujałem się z dealerem BMW Bawaria Motors gdy kilka dni po zakupie auta na tablicy wyświetlił się komunikat "uszkodzony napęd". Auta nie dało się odpalić - kręcił i nic.... laweta i do serwisu, tam nie stwierdzano usterki i oddawano mi auto... kilka dni i to samo... to powtarzało się średnio raz w tygodniu co wyrobiło u mnie obawę czy może tym razem znowu nie odpali... rozmawiałem z prawnikiem czy można wypowiedzieć umowę leasingu w takiej sytuacji i niestety wada fabryczna auta nie ma znaczenia przy umowie leasingu.... niestety dopiero wymiana pism od mecenasa spowodowała, że serwis wnikliwie się przyjrzał sytuacji... prawdopodobnie problemem była wiązka przewodów silnika...
    Każdy dealer jest milusi gdy może sprzedać... jak sprzeda w większości rozkłada ręce...

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Zamieściłem to bo to przykład co może się stać gdy dealer , importer i leasingodawca są z jednej drużyny i grają wspólnie przeciwko właścicielowi - to dowód że źródło finansowania lepiej znaleźć samodzielnie w podmiocie niezwiązanym z dealerem i importerem .
    Strata wizerunkowa dla MB ogromna ale oni uważają że "psy szczekają a karawana jedzie dalej" , w odcinku 4 można odnieść wrażenie ze naboru kadry kierowniczej dokonuja na targach albo w komisach ze szrotem z DE.
    Dziwi mnie tylko że sprawa nadal nie trafiła do sądu ... a moze zamieszczenie pierwszego filmiku na YT było "wezwaniem przedsądowym ostatecznym" - jak widać nie zadziałało

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Mb to porażka kolega ma s klasę w dieslu autko nowe po miesiącu trzeba dolewać olej i ten typ tak ma dodatkowo zablokowała się szyba boczna serwis naprawił niestety niesmak do firmy pozostaje tym bardziej że usterki pojawiają się nowe coraz częściej.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PawelInfi Zobacz post
    Wyskakiwało mi to ostatnio w sugerowanych na YT i z ciekawości obejrzałem - straszny dramat, powinni wymienić auto na nowe i temat zamknąć. Albo zabrać je do działu technicznego Mercedesa i tam zadziałać.
    Dziwi mnie że importer MB Polska na spokojnie przyjmuje fakt że otrzymał z fabryki bubla , wg mnie normalną procedurą byłoby tak jak piszesz odesłanie samochodu do Niemiec aby to oni usunęli wadę fabryczną lub dostarczyli egzemplarz wolny od wad

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Odkąd motoryzacją rządzą księgowi wszystko zaczęło się sypać.. także owiane sławą pancerne MERCE...

    Kolega kupił S63AMG Coupe Cabrio za podobne pieniądze... po kliku tygodniach użytkowania pojawił się problem z dachem który "odbijał" przy otwieraniu i sam zamykał.. jeździł kilka razy do serwisu w Bydgoszczy i nie potrafili rozwiązać problemu, dopiero gdy zasięgnęli języka w DE to udało się problem rozwiązać... kuzyn odebrał nową V-klase z salonu i po 20km pojechał ją oddać - deska tak skrzypiała, że zagłuszała radio - finalnie deska do wymiany. Druga nowa V-klasa kumpla miała tak miękkie zawieszenie tylne, że przy 7 osobach (ostatni rząd zajmowały dzieci) w drodze do Chorwacji cały czas zawieszenie "dobijało..." po 1.000km łeb bolał, że każdy już marzył żeby dojechać ;-)

    z taką motoryzacyjną legendą mamy teraz do czynienia ;-)

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Psy szczekają a Mercedes Benz Polska jedzie dalej , czyli nowy odcinek :
    https://www.youtube.com/watch?v=AXBeJ_kFnOA

    MB nie dba o utratę prestiżu marki ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Mercedes CL 63 AMG
    By grabba in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20th-January-2019, 01:43
  2. Badyl c63 amg
    By badyl in forum Co stoi w garażu poza INFINITI :)
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 11th-May-2017, 09:08
  3. Mercedes C63 AMG ucieka policji
    By Lee in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4th-May-2014, 15:33
  4. Mercedes
    By ZYZIO in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1st-June-2011, 11:57
  5. Będzie INFINITI / AMG ?
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6th-February-2011, 14:28

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •