Poka? wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: G35 sedan z problemami

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    G 35 sedan 2003
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie G35 sedan z problemami

    Witam, jestem od niedawna posoadaczem g35 z 2003r sedan automat i lpg. W ostatnim czasie nasiliły się drgania silnika. Wcześniej wyczuwalne były co jakiś czas na gazie. Teraz na gazie i benzynie dosyć czuć, zwłaszcza gdy silnik jest zimny. Sprawdziłem go elm i wyszły błędy stukowca czyli p0328 oraz wypadanie zapłonu p0300. Wczesniej wymienione były filtry powietrza i gazu , oraz czyszczona przepustnica, i wszystko chodziło lepiej niż teraz. Nie wiem kiedy byly wymieniane swiece i regulowany gaz. Dlatego chciałem się poradzić, planuję wymianę świec i knock sensor , czy macie jeszcze jakieś inne pomysły?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli w tym silniku nie wiesz kiedy był regulowany gaz to bardzo źle wróży. Myślę że bagatelizowanie tej ważnej czynności może nawet poskutkować remontem głowic. Zrób to czym prędzej, obejrz swiece. Ja zmieniłem w nim świece po około 40.tys km, nic się nie zmieniło, czyli można było latać dalej (ngk-->ngk ale chyba zimniejsze). Blisko świec jest już czujnik stuku zdaje sie. Jeśli planujesz to zrób to lepiej wczoraj.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    G 35 sedan 2003
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Właśnie zamierzam zabrać się za to. Tylko świece chciałem zwykłe nie jakieś platynowe, wolę częściej zmieniać. I szukam stukowego, tylko nie wiem czy może być z boscha czy tylko oem szukać tak jak z czujnikiem wału. G35 mam 2 tygodnie, więc dopiero zadbać o niego muszę straszyli mnie już zaworami, znaczy szklankami do roboty, ale kompresję sprawdzę i zobaczymy

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ten czujnik ponoć oryginał kosztuje 30zł tylko dostęp słaby bo pod kapeluszem. Świece niestety po 50-60zł Takiego auta zwłaszcza z lpg nie kupuje się z niepewnego źródła. Przypadkiem nie kupiłeś od handlarza?

    ps. Sedan dobrze wyglada na glebie i ładnym kole (ma wychodzić za nadkola). Do tego detailing, decat w wydechu i auto miód malina. Dla mnie to już klasyk.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    G 35 sedan 2003
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Już zamówione, ory 250, delphi za 120. Widziałem też chiny po 30 , ale to już inna bajka. Infuniti kupilem od prywatnego gościa, ale raczej się nie przejmował zbytnio dbaniem o niego. Oleje i filtry widac bylo ze zmieniane, ale o świecach nie wiedział, bo to niby w serwisie robili. Ogólnie autko kupione za dobre pieniądze, więc nie oczekuję cudów. Technicznie bylo dobrze + , jedynie lekkie drgania na lpg. Wizualnie to już inna sprawa

  6. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    Matister
    czemu nie...? Wiem, że drogo
    Ja w accordzie 2.4 miałem irydowo platynowe Denso i zrobiły 120 tyš.. Wymieniałem je profilaktycznie i według wytycznych, bo wyglądały i chodziły jakby miały zrobić drugie tyle.
    Lepsza, pewniejsza, bardziej stabilna iskara

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    G 35 sedan 2003
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Świece zawalone, stukowy miał przewód urwany, i przewody od gazu zrobiły się plastikowe i puszczaly gaz. Jeszcze nie jest złożony bo urwalen kroćca od gazu... I czekam do poniedziałku

Podobne w?tki

  1. G35 sedan czy 350z/ G35
    By bernyp in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19th-July-2015, 09:23
  2. Recall miliona pojazdów w związku z problemami z poduszką powietrzną pasażera
    By misiektoja in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18th-October-2014, 09:28
  3. G35 - sedan
    By sirtrojan in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1st-January-2012, 21:48
  4. G35 sedan 07r.
    By grassik in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25th-February-2011, 06:44
  5. G35 sedan - Black V6
    By Black in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22nd-August-2010, 16:09

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •