Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Infiniti FX 35 2006r ODMA

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Chełmno
    Jeździ
    FX35 '06
    Postów
    131
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie Infiniti FX 35 2006r ODMA

    W BMW zmieniałem max co drugą wymianę oleju (krótkie odcinki jazdy i zasyfianie) a w Infiniti już 4 wymiana oleju....Mamy takie coś w aucie???

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z odmą.

    tu masz filmik jak byś sie upierał zeby to zrobić:
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. Dzięki sirtrojan za powyższy Post:

    thefi (21st-June-2020)

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Na forach USA te pecevały wymieniają, przynajmniej w m56, są dostępne na ali za jakieś grosze.

  5. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Na forach USA te pecevały wymieniają, przynajmniej w m56, są dostępne na ali za jakieś grosze.
    tak , jak komus oleju wciągało to wymieniał albo wrzucał oil catch tank
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Chełmno
    Jeździ
    FX35 '06
    Postów
    131
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    W BMW w 90% za żarcie oleju odpowiada właśnie odma...Większość kierowców innych marek walczy z braniem oleju sugerując nawet remonty silników na forach , kierowcy BMW zaczynają...od odmy i...problem znika w większości przypadków .

  7. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Panowie podepne się pod temat. U mnie podczas pracy silnika jak odkręce korek to kompletnie zero reakcji. Nic się nie dzieje. Mogę odkręcić i samochód jak chodził tak chodzi. No i, że też wcześniej miałem BMW i znam te problemy z odma w tamtych samochodach to zacząłem doszukiwać się tutaj. Czy w vq35de ten zaworek na pokrywie zaworów od strony pasażera w okolicach pierwszego cylindra pełni funkcję odmy? Do tego mam korekty bank 1 0-3% na minusie natomiast bank drugi okolice 15% na plus. Czy zero reakcji na odkręcenie korka i korekty mogą mieć coś wspólnego? Wczoraj wyrzuciło błąd losowe wypadanie zapłonu na różnych cylindrach.

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,042
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 106 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Sebbs Zobacz post
    Panowie podepne się pod temat. U mnie podczas pracy silnika jak odkręce korek to kompletnie zero reakcji. Nic się nie dzieje. Mogę odkręcić i samochód jak chodził tak chodzi. No i, że też wcześniej miałem BMW i znam te problemy z odma w tamtych samochodach to zacząłem doszukiwać się tutaj. Czy w vq35de ten zaworek na pokrywie zaworów od strony pasażera w okolicach pierwszego cylindra pełni funkcję odmy? Do tego mam korekty bank 1 0-3% na minusie natomiast bank drugi okolice 15% na plus. Czy zero reakcji na odkręcenie korka i korekty mogą mieć coś wspólnego? Wczoraj wyrzuciło błąd losowe wypadanie zapłonu na różnych cylindrach.
    Nie chcę cię czarować ale chyba tak pełni funkcję odmy
    gdzieś na forum był materiał o tym zaworze ktoś go wymieniał
    a czy ma to coś wspólnego z wypadaniem zapłonu to raczej nie , chyba ze sie myle

  9. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Jak masz tak duże korekty na banku 2 (czyli po stronie kierowcy), to albo nieszczelny dolot po stronie kierowcy, albo zatkane wtryski.

  10. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Jak masz tak duże korekty na banku 2 (czyli po stronie kierowcy), to albo nieszczelny dolot po stronie kierowcy, albo zatkane wtryski.
    Cały dolot rozebrany łącznie z kolektorem. Nowe uszczelki pod kolektor komplet dałem plus złożyłem dolot z części fmic. Kolano silikonowe, rura aluminiowa plus łącznik prostu silikonowy. Nieszczelności tam nie może być już. Mechanik mówi, że może zawór podparty, nie domyka się i takie korekty. Mam do wymiany uszczelkę pod klawiatura więc postawie mu niech wymieni i przy okazji pomierzy luzy zaworowe. Gdyby to były wtryski to na gazie błąd by nie występował chyba, że się mylę. Pomierzyć luzy napewno nie zaszkodzi.
    A co myślicie o tej teorii, że zawór podparty?

  11. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Zawór podparty to by błędy z wypadaniem zapłonu się pojawiły. A dolot to zamiast rozbierać, to odpal cygaro, czy inny papieros i zobacz czy na biegu jałowym gdzieś dymu nie zasysa. Zwłaszcza w okolicach modyfikacji (np. w okolicach wtrysków LPG).
    Niemniej jeśli na jałowym trzyma równo obroty, to bym obstawiał przytkany wtrysk. Zapodaj mu jakiś środek do czyszczenia wtrysków. Może pomoże. Tylko instrukcję dobrze przeczytaj jak stosować.
    Jest jeszcze możliwość, że lpg coś nie tak wystrojony (za ubogo) i sterownik silnika to widzi, ale to trzeba podglądnąć dane podczas pracy na jednym i drugim.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Jaki filtr powietrza k&n do Infiniti FX 45 z 2006r
    By Jurgen78 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29th-April-2019, 03:29
  2. Przewody hamulcowe w oplocie do Infiniti FX45 z 2006r.
    By Jurgen78 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12th-November-2018, 01:37
  3. Modul keyless Infiniti FX 35 2006r
    By RafalFX35 in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29th-July-2016, 11:28

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •