Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Infiniti FX 35 2006r ODMA

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Zawór podparty to by błędy z wypadaniem zapłonu się pojawiły. A dolot to zamiast rozbierać, to odpal cygaro, czy inny papieros i zobacz czy na biegu jałowym gdzieś dymu nie zasysa. Zwłaszcza w okolicach modyfikacji (np. w okolicach wtrysków LPG).
    Niemniej jeśli na jałowym trzyma równo obroty, to bym obstawiał przytkany wtrysk. Zapodaj mu jakiś środek do czyszczenia wtrysków. Może pomoże. Tylko instrukcję dobrze przeczytaj jak stosować.
    Jest jeszcze możliwość, że lpg coś nie tak wystrojony (za ubogo) i sterownik silnika to widzi, ale to trzeba podglądnąć dane podczas pracy na jednym i drugim.
    No to właśnie pojawił się błąd wypadanie zapłonu na różnych cylindrach czy jakoś tak. Błąd p0300, missfire cylinder detected random cylinders. Pytanie czy podparty zawór wpływałby w ten sposób na korekty.

  2. #12
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Aaaa to jak wypada zapłon, to na korekty paliwa bym tak bardzo nie patrzył.
    Standardowo do sprawdzenia:
    1) lewe powietrze - próba dymna (często towarzyszy temu falowanie obrotów) - podejrzewam, że zmęczyłeś ten temat do spodu - u ciebie jak mniemam jest jedna przepustnica więc objawiało by się na obu bankach.
    2) Odepnij na chwilę przewód od odmy - powinno dmuchać/zasysać - dmuchnij w przewód zobacz czy drożny - wątpię by to była przyczyna bo tylko jeden bank szwankuje;
    3) brak zapłonu na konkretnym cylindrze - odepnij po koleii wtyk od każdego wtrysku i zobacz reakcję. Jeśli po odpięciu któregoś brak reakcji (lub mocno inna od pozostałych) to ten cylinder nie pali (wtrysk, świeca, kompresja etc.)
    4) sprawdź kompresję na wszystkich cyl.
    5) zamień sondy lambda w wydechu stronami. Może lewa jest uszkodzona i podaje źle dane.
    6) słabe/pulsujące ciśnienie paliwa - ale to by na oba banki dawało efekt.
    7) MAF sensor podaje źle dane - mało prawdopodobne bo jest jeden.
    8) przytkany jeden z wydechów.
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 11th-June-2022 o 14:29

  3. #13
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2021
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Jeździ
    W planach fx
    Postów
    29
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Aaaa to jak wypada zapłon, to na korekty paliwa bym tak bardzo nie patrzył.
    Standardowo do sprawdzenia:
    1) lewe powietrze - próba dymna (często towarzyszy temu falowanie obrotów) - podejrzewam, że zmęczyłeś ten temat do spodu - u ciebie jak mniemam jest jedna przepustnica więc objawiało by się na obu bankach.
    2) Odepnij na chwilę przewód od odmy - powinno dmuchać/zasysać - dmuchnij w przewód zobacz czy drożny - wątpię by to była przyczyna bo tylko jeden bank szwankuje;
    3) brak zapłonu na konkretnym cylindrze - odepnij po koleii wtyk od każdego wtrysku i zobacz reakcję. Jeśli po odpięciu któregoś brak reakcji (lub mocno inna od pozostałych) to ten cylinder nie pali (wtrysk, świeca, kompresja etc.)
    4) sprawdź kompresję na wszystkich cyl.
    5) zamień sondy lambda w wydechu stronami. Może lewa jest uszkodzona i podaje źle dane.
    6) słabe/pulsujące ciśnienie paliwa - ale to by na oba banki dawało efekt.
    7) MAF sensor podaje źle dane - mało prawdopodobne bo jest jeden.
    8) przytkany jeden z wydechów.
    Przepustnica jedna tak jak piszesz. Lewe jakby tu gdzieś było to by szło na dwa banki. Zaworek odmy wykręcałem czyściłem. Sonda po stronie kierowcy założona nowa. Katów nie ma żeby wydech się przytkał. Zacznę od pomiaru kompresji. Wtryski demontowalem przy okazji wymiany uszczelek kolektora. Poskładałem je jak szło. Nie podpisywałem który był na którym cylindrze i jeżeli jeden jest przytkany to mam pecha, że znowu założyłem go na tą stronę co był wcześniej bo przynajmniej wiedziałbym, że to wtrysk jest winny.

    Ogólnie to wcześniej miałem błąd ubogiej mieszanki na obu bankach. P1273 i P1283. Dlatego zmieniałem uszczelki kolektora, po złożeniu i odpaleniu wyskoczył błąd p0300 wypadanie zapłonu na różnych cylindrach. Wszystkie kostki podpięte, sprawdzałem kilka razy. Nie wiem co mogło pójść źle, że teraz jest ten błąd a tamtego nie ma. Korekty na obu bankach przed i po operacji takie same

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Jaki filtr powietrza k&n do Infiniti FX 45 z 2006r
    By Jurgen78 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29th-April-2019, 04:29
  2. Przewody hamulcowe w oplocie do Infiniti FX45 z 2006r.
    By Jurgen78 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12th-November-2018, 02:37
  3. Modul keyless Infiniti FX 35 2006r
    By RafalFX35 in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29th-July-2016, 12:28

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •