Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Jadę po M37S. Parę pytań :)

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    M37S Premium 2010
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Jadę po M37S. Parę pytań :)

    Cześć.
    Niestety za późno się obudziłem, aby uderzyć i dołączyć do forum...dzisiaj jadę obejrzeć M37S Premium. Umówioną mam wizytę w ASO WWa na sprawdzenie auta.
    Samochód ma 220000, od 3 lat jeździ na lpg z EnergyGaz. Z usterek właściciel wspomniał, że jak się na dłużej złapał na trasie z jakimiś ścigantami i leciał 280, nie dała rady chłodnica od skrzyni i coś poszło w skrzyni od przepałowania (oczywiście naprawił i wszystko jest ok).
    Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę. Ma być to docelowo samochód na lata bezawaryjnej jazdy dla czteroosobowej rodziny i jednocześnie takie spełnienie motoryzacyjnych marzeń. Żona nie lubi dużych aut, ale musi być pakowne, więc....
    Zmęczyły mnie nieustanne usterki drobiazgów w moim obecnym Renault. Tutaj samochód ma już 10 lat. Najbardziej martwi mnie, że olej lano w ASO tak, jak jest założone, czyli 5w30 i mam obawy, że po pół roku jazdy kiedyś w trasie panewki zrobią koncert itp.
    Co sprawdzić, na co się uczulić, aby kupić dobrze?
    M37S Premium 2010.
    Dzięki
    Pzdr

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym się troszeczkę obawiał tych 3 lat na gazie, ile km na nim zrobił? Oczywiście są na forum osoby, które twierdzą że i 100 tysięcy km lub więcej się zrobi bezawaryjnie, ale nie wiemy jak o ten gaz było dbane. 280 czego leciał tym 3,7? U mnie w M56 licznik pokazuje 100% z GPS więc to jakąś baśnią zajeżdża. Zapytaj ile benzyny mu dopala na 100km to wiele wyjaśni, pewne głosy mówią, żeby na gazie nie pałować.
    Ja osobiscie szukałbym z mniejszym przebiegiem, bez gazu lub z jakimś świeżym tym gazem, przechwałki "wyścigi 280 czegoś tam" od razu bym skreślał, bo nie podoba mi się taki styl jazdy (FX-em stówki nie przekroczyłem od roku lub dalej), zapytałbym ile oleju bierze i jak często go sprawdza, zobaczył jak kierownik nim jeździ na zimnym, przeleciał lakier miernikiem i poprosił o wyjaśnienia - grubsza warstwa nie skreśla auta, ale wiedzmy co było robione, poszukał korozji na podwoziu, taki standard. Z zawieszeniem ani hamulcami problemów nie miałem w tej klasie (w G35 bywały), no i zobaczyć jak biegi wchodzą.
    Dla mnie to w tych autach najważniejsze jest zobaczyć styl jazdy obecnego właściciela i wyczuć jak dbał o auto, co o nim wie.
    Coobcio mówił o takiem oleju "gęsta woda", więc jak się na czymś takim jeździ szybko, to moze i coś zaszkodzić

    Po panewce 15k w plecy, kupa kłopotu, straconego czasu, utraconego dochodu, nerwów.

    Ja nigdy przy zakupie nie sprawdzałem w aso, ewentualnie kanał lub skp dla formalności.

    Owocnego zakupu w każdym razie.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    M37S Premium 2010
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Na gazie zrobił nim 60000,większość w trasie. Trzeci właściciel.
    Jak leciał z zamkniętym budzikiem to skrzynia się przegrzała. Od roku autem jeździła żona.
    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...-ID6D96Ko.html

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    280 km/h i 5w-30 w vq37vhr nie wróży panewkom. Dobrze bym się przysluchał czy nic w silniku nie puka oraz czy z olejem w silniku nie było nic kombinowane pod sprzedaż

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, taka krowa z silnikiem zaledwie 3,7 nie poleci 280, chyba że licznik grubo zawyza. Nawet lżejsze 370z nie da rady tyle jechać.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    938
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    u mnie na 250 jest blokada
    Ciekawe jak wygladają panewki i cała reszta w silniku po długotrwałej jeździe 280 km/h na oleju 5w30 ....

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Panowie, taka krowa z silnikiem zaledwie 3,7 nie poleci 280, chyba że licznik grubo zawyza. Nawet lżejsze 370z nie da rady tyle jechać.
    Licznikowo bez blokady jest to mozliwe, poza tym kto sie chwali przy sprzedazy ze przegrzal skrzynie przy 280...

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    M37S Premium 2010
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Potrafię pomęczyć, podejść klienta szczerą rozmową i po dłuższej koleżeńskiej gadce mówią jak wyglądają sprawy zazwyczaj Przyznał się, że po prostu złapali się z jakimiś konkretnymi autami na autostradzie i lecieli mocno dłuższą chwilę, stąd przegrzanie skrzyni, co nie jest zaskoczeniem. No tutaj wiem, że auto nie miało lekko. Na grupie FV III sztuka była sprawdzana. Odpuściłem, ale znalazłem kolejne.
    Mam do Was chłopaki dwa pytania, wiem, że powtarzane tysiąc razy.
    1. Jaki NAJLEPIEJ lać do tego auta olej, jeśli nasze buty są ciężkie...? Cena oleju dla mnie nie ma znaczenia.
    2. Czy macie wiedzę jaką najlepszą instalację podtlenku gazu mogę tutaj założyć. Tak, aby listwy/wtryski były odpowiednie (podobno powinny być pojedynczo, nie w listwach, a reduktor umiejscowiony w odpowiednim miejscu, nie np w zderzaku, o czym czytałem). Bez gazu nie da rady, ale chciałbym założyć najlepszą możliwą instalację, na które pojeżdżę ze spokojną głową parę lat.
    Jak macie jakieś inne cenne uwagi, ciekawostki, sugestie dla świeżego mam nadzieję niebawem posiadacza tej cudnej maszyny to piszcie, chętnie poczytam.
    Dzięki
    Pzd
    Walo

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? WaluśWaluWalo Zobacz post
    Potrafię pomęczyć, podejść klienta szczerą rozmową i po dłuższej koleżeńskiej gadce mówią jak wyglądają sprawy zazwyczaj Przyznał się, że po prostu złapali się z jakimiś konkretnymi autami na autostradzie i lecieli mocno dłuższą chwilę, stąd przegrzanie skrzyni, co nie jest zaskoczeniem. No tutaj wiem, że auto nie miało lekko. Na grupie FV III sztuka była sprawdzana. Odpuściłem, ale znalazłem kolejne.
    Mam do Was chłopaki dwa pytania, wiem, że powtarzane tysiąc razy.
    1. Jaki NAJLEPIEJ lać do tego auta olej, jeśli nasze buty są ciężkie...? Cena oleju dla mnie nie ma znaczenia.
    2. Czy macie wiedzę jaką najlepszą instalację podtlenku gazu mogę tutaj założyć. Tak, aby listwy/wtryski były odpowiednie (podobno powinny być pojedynczo, nie w listwach, a reduktor umiejscowiony w odpowiednim miejscu, nie np w zderzaku, o czym czytałem). Bez gazu nie da rady, ale chciałbym założyć najlepszą możliwą instalację, na które pojeżdżę ze spokojną głową parę lat.
    Jak macie jakieś inne cenne uwagi, ciekawostki, sugestie dla świeżego mam nadzieję niebawem posiadacza tej cudnej maszyny to piszcie, chętnie poczytam.
    Dzięki
    Pzd
    Walo

    W sprawie oleju tylko czarnepaliwo.pl, masz rabat forumowy 5%. Amsoil, penrite, ja wlałem ostatnio ravenol, coobcio polecał mobil 1 i jego lałem przez 5 lat do v6. Parametr raczej 0 lub 5 łamane przez 40, czasami 50. 30 odradzamy
    Parownik to chyba pisałem że koło pompy hamulcowej zabuduj, wtryski miałem na krótkich wężach może 5-7cm pod kolektorem. Ale porad w sprawie gazu dostaniesz tu sto tysięcy, bo każdy ma inną instalację i praktycznie każdy bedzie swoja chwalił. Nie wiem czy ktoś miał dwie instalacje by je porównać Mnie montował lukygarage ale już zamknął firmę.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Invicto Zobacz post
    Licznikowo bez blokady jest to mozliwe, poza tym kto sie chwali przy sprzedazy ze przegrzal skrzynie przy 280...
    Pokaż mi to na filmie, tylko nie z górki. Nawet lzejsza zetka tyle nie wyciagnie więc jak ma to zrobić wieksze i cieższe M?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M35] [ M37S ] Kilka pytań po zakupie ..
    By kotlet2009 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14th-January-2020, 15:44
  2. Parę pytań od świeżaka. FX35 2006
    By banny in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10th-October-2019, 08:44
  3. Zakup G37 Coupe - parę pytań
    By GTwice in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28th-October-2018, 09:20
  4. G35 parę pytań do nowego nabytku
    By Nikko in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15th-November-2017, 16:58
  5. Kilka pytań :)
    By danielV6 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28th-July-2010, 20:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •