Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: DAS - maksymalny skręt w prawo

  1. #1
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie DAS - maksymalny skręt w prawo

    Hej, mam pytanie co do DAS-a który wydaje mi sie, że nieco dziwnie u mnie działa. Mianowicie przy maksymalnym skręcie w prawo gdy dobije do końca - kierownica odbija lekko w lewo - tak jakby nie pozwala mi trzymać skrętu na maksa. Czuje to na postoju i rano przy wyjeździe z miejsca parkingowego gdzie muszę na maksa skręcić w prawo. Przy skręcie kierownicy na maksa w lewo nie zaobserwowałem czegoś takiego. To nieco dziwny feedback, w poprzednim Q50 z DAS nie było takiego efektu.
    Ktoś coś? :-)

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Jak jedzie prosto gdy kierownica jest prosto i ma po jednym obrocie w każdą stronę to bym nie drążył. Teoretycznie można na drążkach kierowniczych go "poprawić" a potem wykalibrowac dast do nowego położenia zero, ale to jest proszenie się o kłopoty (potrzebna maszyna do geometrii, Consult i ktoś kto ogarnie obydwa czyli niemal tylko aso, które tematu nie tknie). Jeśli auto jest po przygodzie to istnieje możliwość że tasma zwijaka została założona nieprawidłowo (przesunięta o jeden obrót)

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    No tak, ogólnie wszystko jest wporzo, samochód jedzie prosto, nic nie znosi, po jednym obrocie w obie strony - z tym ze obrót prawo jest jakby za mocny i DAS chce go wyprostować nieco. Wszyskie pierdoły typu utrzymania pasa ruchu czy wracanie na pas przy przekroczeniu lini działają poprawnie. Fakt auto miało lekką przygodę, wpadło do rowu właśnie prawą stroną. Była natomiast zrobiona geometria i jest wszystko na zielono. Może faktycznie oleje ten temat :P

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Jeśli nikt nie demontował koła kierownicy (poznasz po rysach na zaślepkach koła kierownicy) to bym nie ruszał. Możliwe że przy skręcie w lewo dobija do końca magla, a przy skręcie w prawo dast blokuje by nie zerwać taśmy.
    Możesz zrobić mały eksperyment. Jak skręcisz do końca koła w prawo to gdy szarpniesz mocno w prawo będziesz w stanie przezwyciężyć motor dast i jeszcze obrócić o ok. 1/8 obrotu (i dlatego odbija). Przy skręcie w lewo możliwe, że jest to koniec ruchu i żeby nie wiem jaką siłę przyłożył to dalej nie puści.

Podobne w?tki

  1. Q50 system DAS
    By mandini in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 8th-August-2019, 23:07
  2. Świnka i DAS :)
    By zajac01 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10th-August-2017, 20:52
  3. Q50 - Problemy z DAS
    By lonek_rwl in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 7th-January-2016, 22:31
  4. Chińskie prawo :)
    By tomwojko in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14th-April-2015, 12:53
  5. Terminowe prawo jazdy
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13th-December-2013, 10:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •