Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: Q50 Car Play / Android Auto

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    Kilka Japońskich.
    Postów
    13
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Q50 Car Play / Android Auto

    Witam,
    wiem, że ten temat już gdzieś był poruszany, ale chciałem sprecyzować kilka kwestii. Na bazie użytkowników, którzy to u siebie montowali.

    1. Czy to urządzenie będzie pasować do Infiniti Q50 2016 RedSport US - https://pl.aliexpress.com/item/4001287034721.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1c913 014gNxcKi&algo_pvid=c3e9c584-316d-41af-b5ed-7b411ad26d75&algo_expid=c3e9c584-316d-41af-b5ed-7b411ad26d75-4&btsid=0ab6f82115970678374998181e72a0&ws_ab_test= searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ ?

    2. Czy można w trakcie używania nawigacji z car play słuchać muzyki bluetooth z drugiego telefonu na oryginalnym zestawie samochodu?

    3. Jak najlepiej przekonwertować częstotliwości na PL z US dla fabrycznego radia? Już nie koniecznie mowie o navi - bo zakładam wariant z Car Playem. I czy można słuchać ori radia jednocześnie majac na gorze sama navi z wspomnianego car play?

    4. Kamerka się sama przelacza po wybraniu wstecznego z car play na fabryczny stoftware?

    Z góry dzięki za pomoc,
    MZ



  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Ad. 1 Powinno pasować, ale pytaj Chińczyka
    Ad. 2 Powinno działać, ale na głośniki auta można puścić tylko jedno źródło na raz (albo BTA z odtwarzacza albo Aux in z carplay)
    Ad. 3 Trzeba wymienić moduł radia (i chyba górny ekran) na europę. Innym tańszym rozwiązaniem jest podpiąć do Aux In lub poprzez BTA odbiornik FM.
    Ad. 3.5 Można
    Ad. 4 Powinna, ale pytaj Chińczyka.

  3. Dzięki wlaziu za powyższy Post:

    Winko (12th-August-2020)

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2019
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    Kilka Japońskich.
    Postów
    13
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ok, dzięki wielkie za odpowiedź.

    Jeżeli chodzi o pkt. numer 3 to czy ktoś może sprecyzować:
    '
    Ad. 3 Trzeba wymienić moduł radia (i chyba górny ekran) na europę. Innym tańszym rozwiązaniem jest podpiąć do Aux In lub poprzez BTA odbiornik FM.'

    Interesuje mnie oryginalne radio nie aux & bt. Czy faktycznie moduł radia + górny wyświetlacz trzeba wymienić aby mieć PL radio?
    Dodatkowo czy funkcje pomiędzy wersjami US => EU nie giną gdzieś po wymianie?
    I czy pomiędzy wersjami np. mam Red Sport a kupiłbym od Diesla EU?

    Z góry dzięki za pomoc,
    MZ

  5. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Na pewno jak zmienisz górny ekran na eu to będziesz miał inny zestaw funkcji. Możesz kupić i od diesla. Są uniwersalne, acz modele z 2014 miały wolniejszy procesor i lepiej je omijać (poznasz po innej ściance tyłu wyświetlacza). Trzeba jeszcze immo i moduł zaprogramować bo z innego auta to ci się nie włączy od razu. Ogólnie droga zabawa. Możesz spróbować wymienić sam moduł radia pierw jak znajdziesz używkę. Są chyba 2 wersje z bose i zwykle.

  6. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2020
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Audi A5
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Szukam modułu CarPlay do Q50 polift z 2017 r. produkcji. Czy ktoś z Was testował już jakiekolwiek rozwiązania? Interesuje mnie doposażenie górnego wyświetlacza.
    Z góry dzięki za pomoc.

  7. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infinitiy Q50S Hybrid AWD AT; model na 2018, biała perła
    Postów
    24
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    nawiązując do tematu czy ktoś ma jakieś doświadczenia wrażenia z używania zestawu sprzedawanego przez hadron.pl?
    https://sklephadron.pl/moduly-androi...-infiniti.html
    https://www.youtube.com/watch?v=Sj33...9b1BryAXa27dOn

    dodatkowe analogiczne pytanie dotyczące poniższej oferty z Allegro / Łódź:
    https://allegro.pl/oferta/nawigacja-...0s-10133405574

    podobnie jak kolega szukam do Q50 z 2017 po lift-ie; mnie bardziej odpowiada rozwiązanie hadron.pl; pewnie podjadę do nich i porozmawiam w sklepie to napiszę jak będę wiedział coś więcej;

  8. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Każde rozwiązanie będzie miało wady i zalety.
    Jesli chodzi o carplay/android auto to musisz za każdym razem wyjąć telefon i podpiąć się kablem do stacji, czyli dolicz dedykowany uchwyt na telefon. Bez niego, to po każdym mocniejszym hamowaniu telefon będzie lądował na podłodze (odpinając się przy okazji ...
    W bezprzewodowe android auto bym nie wierzył, bawiłem się tym i strasznie wolno to chodziło/rwało. Możesz zrobić eksperyment. Odpal nawigację + spotify + yanosik, daj symulacje trasy i rzuć obraz bezprzewodowo poprzez miracast na tv.

    Wydaje mi się, że jak już montować dedykowany uchwyt do q50 i pod dany tel. (brodit takie sprzedaje), to carplay można sobie podarować. Radio ustawiasz na BTA. Po odpaleniu auta tel. sam łączy się po bluetooth (hfp+a2dp). Spotify zaczyna grać, yanosik robi autostart I zostaje tylko wbić trasę na ekranie tel. a wskazówki ładnie razem z muzyką idą przez BTA.

    Co do rozwiązań z androidem sprawdź/zapytaj o:
    - Jasność ekranu/polaryzację. Czy coś widać w okularach przeciwsłonecznych w słoneczny dzień?
    - Jak jest rozwiązany zestaw głośnomówiący? Czy mikrofon dobrze zbiera i wycisza tło (noise canceling). Czy widać kto dzwoni? Dobry test na mikrofon: Czy działa asystent google podczas jazdy z umiarkowaną prędkością?
    - Czas do uruchomienia stacji (minuta to wieczność....)
    - Współpraca z przyciskami na kierownicy/panelu środkowym.
    - Logikę dzień/noc (auto ściemnianie). Podczas lekkiego deszczu światła w trybie auto lubią się włączać i wyłączać więc będziesz co chwila grzebał przy jasności.
    - Logikę współpracy z radiem FM.
    - Logikę kamer 360 ich włączanie/czytelność.
    - Dotyczy tylko modeli Eu. Czy będzie się paliła kontrolka srs airbag?
    - Wersja android. Google maps wymaga andka minimum 5.0. Patrząc na obecne rozwiązania do q50 minimum co powinno byc to andek 8.

    Tak na marginesie. Zestaw bose w Q50 jak mu zapodać ścieżkę filmową poprzez Aux in to bardzo ładnie dekoduje dźwięk przestrzenny (bodaj dolby pro logic się to nazywa). Mam wrażenie, że lepsze z niego kino domowe, niż zestaw audio...
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 22nd-January-2021 o 00:50

  9. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Sam posiadam car play w moim q50 - zakupiłem na aliexpres. Działa to bardzo szybko, start jest natychmiastowy, szybciej niż OEM-owy system. Wsiadasz do auta, odpalsz samochód i wszystko sie samo łączy bezprzewodowo - nie musze podłącząć kabla - chyba że jade w długą trase to trzeba podłączyć bo telefon sie rozładuje. Działa szybko, bez żadnych zwiech. Użytkuje od kilku miesięcy i znalazłem dwa minusy:
    - zazwyczaj nie można mieć telefonu z kieszeni - wtedy niestety nawigacja czasem wariuje i gubi zasięg - ale to wina samego telefonu zapewne a nie modułu carplay. Gdy telefon jest położony np. w cupholderze nie ma tego problemu.
    - aby dzwięk był odtwarzany z tego modułu trzeba zmienić na AUX. Ogólnie to mały minus ale jeśli ktoś chce słuchać radia i używa nawigacji z dzwiękiem - wtedy tego dzwięku nie ma. Problem znika gdy słuchamy np. spotify.

    Moduł posiada też android auto ale nie korzystam bo nie mam telefonu z Androidem więc nie wiem jak działa ;-)

  10. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2020
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Audi A5
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? omeniq Zobacz post
    Sam posiadam car play w moim q50 - zakupiłem na aliexpres.
    Pamiętasz może jakie dokładnie urządzenie kupiłeś?
    Bardzo przydatny komentarz, dzięki!

  11. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? adamlass Zobacz post
    Pamiętasz może jakie dokładnie urządzenie kupiłeś?
    Bardzo przydatny komentarz, dzięki!
    Niestety nie i znikneło mi z historii ali express. Wiem, że jest tam sporo tych modułów w różnych cenach natomiast ten co ja mam to jest moduł samego carplay + andorid auto. Nie ma androida samego w sobie więc zawsze potrzebny jest telefon.
    Jak kupowałem to robiłem rozeznanie troche na amerykanskich forach i pisali że te najtańsze moduły są kiepskie więc wybrałem nieco droższy. Pamiętam, że był jakiś najtanszy za około 950 zł - ja natomiast wydałem około 1500. Co ciekawe bardziej opłacało sie kupić w USD niż PLN - wyszło jakies 60 zł taniej.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. moduł android Q50 - zakup
    By klimas in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 264
    Ostatni post / autor: 13th-August-2023, 08:24
  2. Q50 apple car play
    By dybowsm in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9th-March-2020, 19:43
  3. moduł android Q50 + OBD
    By klimas in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11th-May-2019, 13:33
  4. android auto qx70S
    By ziemski in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11th-August-2018, 12:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •