Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 64

Temat: Q50 Car Play / Android Auto

  1. #21
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2022
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Q50S 2.0t 2017 kobaltowy metalik (iridium blue)
    Postów
    35
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    To ja się podzielę sowimi doświadczeniami. To co sprzedaje Hadron to (przynajmniej po wyglądzie i kształcie obudowy) to jest to samo co na Aliexpress występuje pod marką Azton.
    Ja kupiłem bezpośrednio na Ali od oficjalnego sklepu marki Joyeauto. W sumie cena ostatecznie porównywalna. Liczyłem, że to będzie coś innego ale ostatecznie okazuje się to identyczne urządzenie, tylko opakowanie i obudowa inna.
    Joyeauto niby ma jakąś stronę internetową, aktualizacje oprogramowania, pomoc techniczną i to mnie skusiło.

    Podpisuję się też pod tym co powyżej opisał Sikor i odniosę się w detalach:

    Plusy:
    - działa bezprzewodowo
    Tak ale u mnie nie do końca stabilnie. Czasem się rozłącza jeżeli telefon jest w uchwycie przy słupku A. Jeżeli jest blisko modułu (umieszczonego w tunelu środkowym) to jest dużo lepiej.
    Próbowałem wymienić antenę WiFi/BT dołączoną do modułu na inną ale to nie pomaga.

    - działa wyszukiwanie głosowe i asystent googla (jest zamontowany dodatkowy mikrofon)
    Jeszcze nie testowałem. Mikrofon przykleiłem do panelu poniżej przycisku Start/Stop. Na filmach na YT widzę, że ludzie chowają go pod lewym panelem nawiewu, nie wiem jak miałby tam działać...

    - działa kamera 360 i przełącza się automatycznie
    Potwierdzam.

    - dźwięki z modułu idą przez AUX, więc po jego uruchomieniu można przełączyć się na inne źródło dźwięku (ale oczywiście nie ma wtedy dźwięku z modułu)
    j.w.

    - w ustawieniach modułu są dodatkowe elementy niedostępne fabrycznie (np. equalizer)
    j.w.

    - łatwo przełącza się na moduł i z powrotem poprzez przytrzymanie przycisku "wstecz"
    j.w.

    - w module działa fabryczne pokrętło na konsoli środkowej - można poruszać się po aplikacjach i wybierać funkcje
    j.w. ale z problemami, patrz niżej


    Minusy:
    - zaraz po uruchomieniu trzeba się przełączyć na moduł (przytrzymać przycisk "wstecz") i zdążyć ręcznie wybrać swój telefon po tym jak jego nazwa wyświetli się na ekranie - jak nie zdążymy, to moduł się uruchomi i podłączy telefon automatycznie, ale po przełączeniu się na Android dostaniemy czarny ekran - trochę mi zajęło zanim do tego doszedłem
    Tak, niestety tak to działa. Czasem pomaga wyłączenie/włączenie BT w telefonie. Można jednak wyjść z tej sytuacji podłączając telefon po kablu, wtedy (zwykle) odzyskuje się połączenie z nim (i obraz na wyświetlaczu).

    - raz, na dłuższej trasie żona grzebała w ustawieniach audio na ekranie modułu i rozłączyło mi Androida - zatrzymałem się i próbowałem przywrócić obraz, ale nawet "restart" samochodu nie pomagał - telefon łączy się z modułem przez Bluetooth + WiFi i nawet po wyłączeniu zapłonu jest tam prawdopodobnie podtrzymanie zasilania,
    które przez nieodkryty przeze mnie czas utrzymuje połączenie modułu z telefonem,Tak, wg. mnie on działa przez jeszcze jakieś 5 minut od wyłączenia auta (czas nie potwierdzony dokładnie). W ten sposób unika się ciągłego ponownego uruchamiania modułu (ono chwilę czasu zajmuje) przy wyłączaniu/włączaniu ACC czy zapłonu. Ale uniemożliwia to równolegle jego szybki restart przez wyłączenie auta..
    Z drugiej strony nie może działać non stop bo pobiera sporo prądu (robi się ciepły) więc pewnie działając non stop po dłuższym postoju rozładował by akumulator.

    ... próbowałem wyłączać bluetooth/WiFi w telefonie, ale ze słabym skutkiem - z czasem odkryłem że można zrestartować moduł w jego ustawieniach nawet podczas jazdy i to pomaga, bo wtedy jak coś zepsujemy, to można po prostu połączyć się na nowo
    Tak, o ile nie uzyskasz efektu czarnego ekranu, wtedy restartu z poziomu opcji/menu modułu nie da się zrobić :-(

    - przy dłuższym operowaniu pokrętłem, czasem pokrętło przełącza się w tryb wyboru źródła audio (w menu fabrycznym)
    Tak, nie wiem kiedy to się dzieje ale tak się zdarza - wtedy pokrętło steruje jednocześnie/równolegle i Android Auto i (w tle) fabrycznym InTouch.

    - Google Maps i Yanosik chyba nie dostosowuje dobrze rozdzielczości do wyświetlacza, objawia się to taką trochę pikselozą na obszarach mapy zaznaczonych na zielono (efekt podobny jak oglądanie nocnych scen na ekranie, który nie ma pełnej głębi czerni) próbowałem różnych wymuszonych ustawień Android Auto z telefonu, ale nie pomaga, co ciekawe Waze na przykład nie ma z tym problemu i wygląda rewelacyjnie
    Nie zauważyłem tego efektu. Może to kwestia konkretnego telefonu.

    - nie udało mi się zmusić modułu do automatycznego przełączania dzień/noc - próbowałem różnych ustawień (decyduje telefon, decyduje samochód) - zawsze jest tryb dzienny, nawet jak w module ustawię noc - za każdym razem jak chcę przełączyć na noc, muszę wejść w ustawienia i z nocy przełączyć na dzień, a potem z powrotem na noc...

    Nie sprawdzałem jeszcze.

    Do tego dochodzi problem, zapewne to już problem Androida lub telefonu (OnePlus 9), że przy każdym uruchomieniu auta na telefonie same dodają mi się w pasku szybkich skrótów i powiadomień, jako pierwsze w kolejności, dwa szybkie skróty do włączana WiFi Calling na obu kartach SIM. Jeśli je usunę lub przesunę dalej to przy kolejnym połączeniu z modułem znów wracają. Wkurzające.
    Dodatkowo moduł zawsze w opcjach BT ustawia sobie że moduł ma być używany do połączeń telefonicznych. Jeśli to wyłączę to przy ponownym połączeniu znów się to włącza. A chciałbym żeby rozmowy tel. działały przez fabryczny zestaw wbudowany w auto.

    Ja generalnie jestem średnio zadowolony. Myślę czy by nie używać dwóch telefonów na raz - jednego (codziennego) w uchwycie, bez połączenia z modułem Android Auto a drugiego połączonego przewodowo z modułem i schowanego w podłokietniku. Może to się lepiej sprawdzi.
    Poza tym spróbuję jeszcze jak działa CarPlay z tym modułem.
    Ostatnio edytowane przez klosz007 ; 29th-July-2022 o 14:33
    Pozdrawiam,
    Zbyszek

    Infiniti Q50S 2.0T SPORT TECH RWD 7AT '17

  2. Dzięki klosz007 za powyższy Post:

    omeniq (2nd-August-2022)

  3. #22
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Żaden z powyższych problemów nie występuje w moim module który posiada tylko CarPlay i Android Auto. Te moduły ktore mają wbudowanego androida (Standalone) to faktycznie zazwyczaj są do kitu. Widziałem już kilka tych modułów, nawet tych montowanych przez Paco Electronics i to jest niestety dziadostwo. Ten android jest praktycznie nie używalny lub bardziej się wkurzasz niż go używasz. Mój moduł zawsze automatycznie się włącza, automatycznie odpala się car play - czasami potrafi się odpalić szybciej niż cały InTouch, aczkolwiek zdarza mu się załapać nieco wolniej. Raz na 100 razy nie zadziała wireless CarPlay, wtedy podłączam przez kabel i działa błyskawicznie po czym można odpiąć kabel. Automatycznie dostosowuje ekran dzień/noc. Działa fabryczne pokrętło, ale używając go, klika się również po "oryginalnym" systemie więc najlepiej wyjąć kartę z mapami i wtedy nic więcej się nie klika. Muzyka leci po AUX lub Bluetooth - telefon mam podłączony do fabrycznego systemu głośno mówiącego i przez niego odbieram telefon bo jest lepsza jakość dźwięku i mikrofon lepiej zbiera niż ten dołączony do modułu - no i nie musi być AUX żeby był dźwięk z rozmowy.

    W ciagu dwóch lat użytkowania 2x zgasł mi ekran na czarno - nie mam pojęcia dlaczego. Po ponownym odpaleniu auta wszystko działa po staremu.

    Podsumowując, jeśli ktoś chce moduł z wbudowanym Androidem to NIE polecam. Zdecydowanie polecam moduł z samym CarPlay/AndroidAuto które działają o niebo lepiej, zero zawieszeń itp - bo to po prostu mirror ekranu telefonu.
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  4. #23
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2022
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Q50S 2.0t 2017 kobaltowy metalik (iridium blue)
    Postów
    35
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja właśnie o takim czymś mówię - to moduł CarPlay/Android Auto a nie moduł z własnym Android.

    Ten czarny ekran to dzieje się wtedy gdy bezprzewodowy Android się rozłączy z modułem. Aby to naprawić trzeba chociaż na chwilę połączyć telefon kablem albo wyłączyć samochód na min. 5 min alby moduł się sam zresetował.
    U mnie ta pierwsza opcja nie jest bynajmniej wygodna bo kable USB wychodzi w podłokietniku.

    Ogólnie zapewne większość tych "problemów" to specyfika Androida czy telefonu z Androidem a nie modułu CP/AA. U mnie np. mam w telefonie w opcjach Android auto ustawiony "tryb dzień/noc w mapach" na "Automatycznie" a na wyświetlaczu zawsze jest jak w dzień. Opcje wymuszonego na stałe dnia lub nocy działa poprawnie. Wątpię, żeby to miało związek z modułem AA/CP. w końcu to telefon podaje obraz.

    Tego co mówisz o rozmowach tel. u mnie się nie da zrobić mając jeden telefon i to też zapewne kolejny problem telefonu i/lub Androida - przy każdym połączeniu się telefonu z BT w module AA/CP, w telefonie w opcjach BT ustawia się, że moduł AA/CP po BT ma być używany do rozmów telefonicznych i jest wybierany przez telefon jako pierwszy (przed fabrycznym zestawem głośnomówiącym auta z którym telefon też jest sparowany).
    Mogę to wyłączyć w opcjach BT telefonu ale przy kolejnym połączeniu telefonu z BT w module AA/CP znów się włącza. To zapewne nadgorliwość oprogramowania Android Auto.

    Skończyło się na tym, że mam drugi tel. z drugą kartą SIM (tylko do transmisji danych) połączony przewodowo do modułu AA/CP i to działa najlepiej.

    Dziś do auta podłączałem iPhone kolegi i muszę powiedzieć, że CP znacznie bardziej mi się podoba niż AA i chyba kupię pod to jakiegoś taniego iPhone (i tak mam iPada wiec używam obu ekosystemów).
    Pozdrawiam,
    Zbyszek

    Infiniti Q50S 2.0T SPORT TECH RWD 7AT '17

  5. #24
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Okej rozumiem :-) No to faktycznie chyba Android jest jakiś upośledzony z tym modułem Fakt, od zawsze używam iPhone i działa wyśmienicie!
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  6. #25
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2021
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Jeździ
    q50
    Postów
    21
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? omeniq Zobacz post
    Żaden z powyższych problemów nie występuje w moim module który posiada tylko CarPlay i Android Auto. Te moduły ktore mają wbudowanego androida (Standalone) to faktycznie zazwyczaj są do kitu. Widziałem już kilka tych modułów, nawet tych montowanych przez Paco Electronics i to jest niestety dziadostwo. Ten android jest praktycznie nie używalny lub bardziej się wkurzasz niż go używasz. Mój moduł zawsze automatycznie się włącza, automatycznie odpala się car play - czasami potrafi się odpalić szybciej niż cały InTouch, aczkolwiek zdarza mu się załapać nieco wolniej. Raz na 100 razy nie zadziała wireless CarPlay, wtedy podłączam przez kabel i działa błyskawicznie po czym można odpiąć kabel. Automatycznie dostosowuje ekran dzień/noc. Działa fabryczne pokrętło, ale używając go, klika się również po "oryginalnym" systemie więc najlepiej wyjąć kartę z mapami i wtedy nic więcej się nie klika. Muzyka leci po AUX lub Bluetooth - telefon mam podłączony do fabrycznego systemu głośno mówiącego i przez niego odbieram telefon bo jest lepsza jakość dźwięku i mikrofon lepiej zbiera niż ten dołączony do modułu - no i nie musi być AUX żeby był dźwięk z rozmowy.

    W ciagu dwóch lat użytkowania 2x zgasł mi ekran na czarno - nie mam pojęcia dlaczego. Po ponownym odpaleniu auta wszystko działa po staremu.

    Podsumowując, jeśli ktoś chce moduł z wbudowanym Androidem to NIE polecam. Zdecydowanie polecam moduł z samym CarPlay/AndroidAuto które działają o niebo lepiej, zero zawieszeń itp - bo to po prostu mirror ekranu telefonu.
    Mógłbyś podać linka do swojego modułu ? I czy to działa z infem z 2015r ?

  7. #26
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2022
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Q50S 2.0t 2017 kobaltowy metalik (iridium blue)
    Postów
    35
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Zrobiłem jeszcze próby z iPhone kolegi i działa to o wiele, wiele lepiej..... Łączy się bezprzewodowo z modułem AA/CP JoyeAuto natychmiast i bezprzewodowo działa w 100% stabilnie. Żadnego klikania "na czas" bo jak nie to czarny ekran itp.
    Poza tym sam interfejs CarPlay uważam za dużo bardziej funkcjonalny, dopracowany i wygodniejszy niż Android Auto. Sorry Google ale tu musicie jeszcze popracować.

    Niestety jeden problem zostaje - kręcąc kółkiem i naciskając OK często w tle równolegle steruje się oryginalną nawigacją. I faktycznie na to zjawisko faktycznie najlepszy "hint" to wyjąć kartę SD z oryginalnymi mapami i je olać. Wówczas górny wyświetlacz jest nieczynny (i w zasadzie od razu mógłby się przełączać na moduł AA/CP no ale niestety nadal trzeba przez chwilę przytrzymać przycisk "back")

    W efekcie kupiłem sobie tylko auta używanego iPhone SE 2020 - schowany w podłokietniku, podłączony do samochodowej ładowarki, z modułem AA/CP łączy się bezprzewodowo. Telefon z Androidem który był tam wcześniej (tj. mój poprzedni OnePlus 7T Pro) poszedł w ostateczną odstawkę.
    A w uchwycie przy słupku A jest nadal mój "główny" OnePlus 9 którego używam do rozmów tel. i Yanosika. Niestety iPhone'a jako "główny telefon na co dzień" nadal nie jestem w stanie przełknąć (funkcjonalnie i cenowo) ale to zupełnie inny temat.

    Tak, że w połączeniu z iPhone mogę ten moduł JoyeAuto zdecydowanie rekomendować zaś w połączeniu z Androidem (szczególnie z moimi OnePlus 7T Pro i 9) - jednak z dużymi zastrzeżeniami (choć ich część zapewne wynika ze specyfiki telefonów a nie z samego Androida).


    Ten zestawy dokładnie kupiłem (na Aliexpress):
    https://pl.aliexpress.com/item/1005003263365896.html

    Tu jest opisany:
    https://www.joyeauto.com/infiniti-q5...auto-solution/


    Czy będzie działać w Q50 2015 - nie wiem. Musi być ten "nowszy" moduł górnego wyświetlacza w którym da się założyć ten adapter łączący wyświetlacz w właściwym modułem AA/CP. Zdaje się że 2015 to był ten rok "przełomowy" kiedy część Q50 miała stary a część nowszy moduł górnego wyświetlacza.
    W 2015 przed zakupem trzeba się upewnić który moduł wyświetlacza się ma.

    Dodam jeszcze, że ten konkretny "sklep" na Aliexpress nie pobiera VATu. Cena jest podana z VATem ale udzielają natychmiastowej zniżki w wysokości VAT. Tak, że później należy dostarczyć Fedexowi potrzebne dokumenty, żeby dokonali odprawy i zapłacić VAT przy odbiorze przesyłki (plus jakieś opłaty za zabezpieczenia należności celnych). Jest jeszcze ta zniżka sklepu 141zł tak, że razem wyszło mi ok. 2400zł. Uważam, że było warto.
    Sprzedawca wystawia "fake'owy" dowód zakupu na 30 USD ale Fedex do odprawy prosi o dowód przelewu/płatności więc tu się raczej oszukać na VAT nie da :-P

    Strzelam, że moduł z Hadronu jest b. podobny funkcjonalnie i kosztuje podobnie ale jednak kupuje się w kraju, można łatwo zwrócić itp. Na Aliexpress można go kupić jako Azton, w cenie chyba ok. 2000zł z VAT.
    Ostatnio edytowane przez klosz007 ; 7th-August-2022 o 15:23
    Pozdrawiam,
    Zbyszek

    Infiniti Q50S 2.0T SPORT TECH RWD 7AT '17

  8. #27
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2022
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Q50S 2.0t 2017 kobaltowy metalik (iridium blue)
    Postów
    35
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dodam jeszcze jeden mały problem - jeżeli mamy odpalony interfejs AA/CP i auto wróci automatycznie do oryginalnego interfejsu aby wyświetlić kamery (bo np. zapięliśmy wsteczny), po zakończeniu wyświetlania obrazu z kamer, ekran nie wraca do interfejsu AA/CP tylko zostaje w fabrycznym InTouch. Trzeba znów przytrzymać Back aby wejść w AA/CP.

    W sprawie tego równoległego sterowanie interfejsem AA/CP i InTouch fabrycznym pokrętłem to napisałem do supportu JoyeAuto, zobaczymy co odpiszą.
    Niby można wyjąć kartę SD ale poza mapami traci się wtedy także menu auta które było pod przyciskiem OK.
    Pozdrawiam,
    Zbyszek

    Infiniti Q50S 2.0T SPORT TECH RWD 7AT '17

  9. #28
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? klosz007 Zobacz post
    Dodam jeszcze jeden mały problem - jeżeli mamy odpalony interfejs AA/CP i auto wróci automatycznie do oryginalnego interfejsu aby wyświetlić kamery (bo np. zapięliśmy wsteczny), po zakończeniu wyświetlania obrazu z kamer, ekran nie wraca do interfejsu AA/CP tylko zostaje w fabrycznym InTouch. Trzeba znów przytrzymać Back aby wejść w AA/CP.
    U mnie nie ma tego problemu. Zawsze wraca do tego co było ostatnio :-)
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  10. #29
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2021
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Jeździ
    q50
    Postów
    21
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? omeniq Zobacz post
    U mnie nie ma tego problemu. Zawsze wraca do tego co było ostatnio :-)

    Masz może link do sklepu do swojego modułu ?

  11. #30
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? QubaKpl Zobacz post
    Masz może link do sklepu do swojego modułu ?
    Dokładnie ten moduł który ja mam nie jest już dostępny, jednak jest bardzo podobny do tego:
    https://pl.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2pol
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. moduł android Q50 - zakup
    By klimas in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 264
    Ostatni post / autor: 13th-August-2023, 08:24
  2. Q50 apple car play
    By dybowsm in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9th-March-2020, 19:43
  3. moduł android Q50 + OBD
    By klimas in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11th-May-2019, 13:33
  4. android auto qx70S
    By ziemski in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11th-August-2018, 12:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •