Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Aktywny tempomat - nie działa

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar wildcat
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX45 '04, Nissan Micra 1.6
    Postów
    54
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Aktywny tempomat - nie działa

    Czy ktoś kto ma i używał "inteligentnego" tempomatu, może mi powiedzieć czy montaż polskiej, szerokiej tablicy rejestracyjnej ma wpływ na jego działanie?
    Mam ICC, ale nie wykrywa mi samochodów jadących przede mną. Błędów też nie zgłasza. Zastanawiam się, czy powodem nie jest lekko zasłaniająca tablica rejestracyjna?

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    nie powinna zasłaniać bo czujnik jest mocno oddalony od tablicy ( chyba że masz asymetrycznie ulokowana tablice to wszystko wyjaśnia ).

    swoja drogą może źle go po prostu włączasz - ? doczytaj w instrukcji obsługi. bo nie wystarczy go tylko włączyć. Trzeba ustawić też odległości itp.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Dopiero dołączylem Avatar wildcat
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX45 '04, Nissan Micra 1.6
    Postów
    54
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Czytałem instrukcję i po włączeniu tempomatu i zablokowaniu prędkości od razu mam ustawioną maksymalną odległość. Jadąc z ustawioną prędkością i zbliżając się do wolniejszego samochodu wjeżdżam mu prawie w kufer.

    Tablice mam centralnie i można powiedzieć jej koniec jest na krawędzi czujnika. Zastanawiam się, czy nie powiesić jej wyżej, ale wtedy badziewnie to wygląda.

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    rozumem ze auto samo nie hamuje ?
    Jak nie to znaczy że coś nie jest tak. Tablica nawet prostokątna nie powinna zasłonić tego czujnika - bo jest mocno oddalony od osi auta.

    ponad to gdyby był zasłonięty ten czujnik to by ćwierkał od razu albo się nie włączał.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem w jakich warunkach jeździłeś na Int/temp
    1 - nie będzie działał przy padajacym śniegu/deszczu, z tym że w takiej sytuacji z reguły (przynajmniej u mnie) samoczynnie się wyłącza (choć nie zawsze),
    2 - nie będzie działał (nie "widzi") jezeli samochód jadący bezpośrednio przed Tobą nie ma/ ma uszkodzone światła odblaskowe lub ma bardzo mocno zabrudzony tył / lub Ty masz mocno zabrudzony przód samochodu
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #6
    Dopiero dołączylem Avatar wildcat
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX45 '04, Nissan Micra 1.6
    Postów
    54
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie żadne z powyższych jedynie mróz był. Spróbuję się przejechać bez tablicy, a jak nie to trzeba będzie sprawdzić czujnik.
    Chodź z drugiej strony wielu z Was narzeka na różne przypadłości systemu i w związku z tym w ogóle go nie używa. U mnie przynajmniej nie muszę trzymać długo włącznika, aby odpalić zwykły tempomat.

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Największą przypadłością tego systemu jest to że mnie hamuje jak jadę lewym pasem. Jak tylko za blisko jest np mijana ciezarówka. Wkurzające :|
    Faktem jest ze puki co kłopot masz z głowy
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Hmm...
    Nie zgodzę sie z wami. Z 2500 km trasy do Włoch - ponad 90 % przejechałem na int/temp. - to jest raj dla nóg - można zmieniać bez problemu pozycję, tupać, "tańczyć" - jedzie sie kilkaset kilometrów bez problemu...
    Ale to oczywiście była jazda po autostradach !
    Jazda po drogach dwukierunkowych - do tego krętych - to oczywiście inna bajka, są problemy, trzeba uważać, tyle że w instrukcji wyraźnie pisze gdzie stosować int/temp. Choć znów - codziennie go włączam na wisłostradzie i płochocińskiej, z reguły bez problemów.
    Natomiast odrębna sprawa GREG to ograniczone zaufanie do elektroniki... zawsze bądź czujny

    Wildcat - jeżeli po zdjęciu tablicy będzie to samo - pozostanie Ci wizyta w serwisie...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 24th-February-2011 o 20:29
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    ja tam jestem na nie - ustawiłem na A4 tempomat na max - czyli 140 km/h jadę lewym długa prosta ( i darmowa przede mną, żyć nie umierać) dojeżdżam do tira na prawym pasie i jak mi nie zacznie hamować....
    dobrze, że nic nie piłem bo bym się zadławił.
    Cholernie niefajne uczucie jak jedziesz jako kierowca a auto daje ostro po hamulcach. Zraziłem się i nie używam.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cóż - zostaje Ci przesiąść się na II gen. bo widocznie dopracowali inteligencję...
    Ustawianie odległości do "poprzednika" w 3 zakresach - proporcjonalnie do prędkości - działa idealnie, tempomat można ustawić do 180 km (ja jechałem prawie całą drogę z ustawieniem 170 km) czasem jak nie ma "poprzednika/namiaru" - zwłaszcza na jakichś łukach potrafi przyhamować - ale jeżeli miałem ustawioną max odległość (a z takim ustawieniem jechałem) nigdy nie było to gwałtowne hamowanie...
    GREG - żadna elektronika nie zastąpi kierowcy ! ma tylko pomagać i faktycznie na autostradzie to niesamowita wygoda
    ale... ja też czasem jestem konserwatywny wiec ...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. nawiew w kabinie nie działa
    By Majster-72 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19th-January-2017, 00:19
  2. Przycisk na chromowanej listwie bagażnika nie działa...
    By Kastaniet in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27th-January-2016, 18:02
  3. oświetlenie bagażnika nie działa
    By lukasz32 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 19:32
  4. Klimatyzacja nie działa
    By crazyPro in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23rd-April-2014, 23:35
  5. Kluczyk nie działa
    By cauterize in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24th-October-2013, 20:24

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •