Poka? wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Modelowanie 3D - szukam specjalisty

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Jeździ
    Infiniti Q50S 2.0T, 2018, srebrny
    Postów
    5
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Modelowanie 3D - szukam specjalisty

    jeden z fajnych gadżetów do naszych Infi to hak zakupowy od slepy62: https://www.grubbsinfinitiparts.com/...9C2-J2004.html
    Real foto:
    IMAG0841.jpg

    Konstrukcja prosta, montaż też do ogarnięcia. Niestety sam element nie do końca przemyślany, bo podstawa haka (ta część przykręcana) ma moim zdaniem odwrotne wyprofilowanie - podstawa, w której obraca się zaczep/hak, powinna być bardziej obła, by móc lepiej wykorzystać przestrzeń bagażową pod samą klapą.

    Do sedna: czy jest na forum ktoś, kto czuje się na siłach stworzyć model 3D albo samej podstawy, albo łącznie z hakiem, by potem można było to zapuścić na drukarkę 3D i mieć to za ułamek ceny?

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? dglugla Zobacz post
    ......................................... i mieć to za ułamek ceny?
    No to podpadłeś "slepemu".
    Opłaca się kombinować dla jednej sztuki ?

  3. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? dglugla Zobacz post
    jeden z fajnych gadżetów do naszych Infi to hak zakupowy od slepy62: https://www.grubbsinfinitiparts.com/...9C2-J2004.html
    Real foto:
    IMAG0841.jpg

    Konstrukcja prosta, montaż też do ogarnięcia. Niestety sam element nie do końca przemyślany, bo podstawa haka (ta część przykręcana) ma moim zdaniem odwrotne wyprofilowanie - podstawa, w której obraca się zaczep/hak, powinna być bardziej obła, by móc lepiej wykorzystać przestrzeń bagażową pod samą klapą.

    Do sedna: czy jest na forum ktoś, kto czuje się na siłach stworzyć model 3D albo samej podstawy, albo łącznie z hakiem, by potem można było to zapuścić na drukarkę 3D i mieć to za ułamek ceny?
    Poliftowy uchwyt (T99C2-6LB3A)w części montażowej jest obły - chyba ma takie DOCENT już nie pamiętam dla kogoś je ściągałem do Q60 (były droższe od przedliftowych) , tyle że jest mocowany na 2 "kołkach" i trzeba wiercić 2 duże dziury...

    Cytat Napisa? docent Zobacz post
    No to podpadłeś "slepemu". Opłaca się kombinować dla jednej sztuki ?
    Zawsze mogę jak się wk... wystawić haki za ułamek ceny a tak na marginesie - dobra inicjatywa tylko pytanie czy wydruki 3D wytrzymają te kilkanaście kg + przeciążenia w trakcie jazdy...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Hejka. Jestem modelarzem, projektuje w 3D i drukuje na własnej drukarce. Myślę, że haczyk to pestka. Ostatnio stworzyłem dźwig więc z hakiem nie powinno być problemu. Potrzebował bym tylko jakiś rysunek jak to miało by wyglądać. Hydros.jpg
    PS. Ja dysponuje jedynie drukarkami w technologi Stereolitografi co oznacza że wydruk do tanich nie należy ale za to jest wysoce precyzyjny. :-) Trzeba by drukować na drukarce FDM której precyzja jest daleko od ideału ale za to wydruki są wytrzymalsze.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Jeździ
    Infiniti Q50S 2.0T, 2018, srebrny
    Postów
    5
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    slepemu nie raz jeszcze pewnie dam zarobić, więc chyba się nie obrazi
    Zresztą sam projekt też jest obarczony sporym ryzykiem: czy się da, czy to wytrzyma, czy projekt 3D na zlecenie nie przerośnie moich możliwości finansowych i czy faktycznie rezultat będzie lepszy niż oryginał.
    Ale w dobie dość powszechnej dostępności drukarek 3D takie małe ustrojstwa bywają użyteczne, szczególnie że oryginał mógłby być nieco bardziej dopracowany.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,085
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Haczyk pokroju tego ze zdjęcia powstaje w przerwie na kawę :-D. Więc żaden szanujący się grafik nie zedrze z ciebie skóry ;-). Druk FDM jest Tani jak barszcz. Wyjdzie pewnie taniej niż w ASO.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? dglugla Zobacz post
    slepemu nie raz jeszcze pewnie dam zarobić, więc chyba się nie obrazi
    Tu raczej chodzi o to, że jak komuś coś potrzeba (różne pierdółki) to "mówi i ma". Irek od wielu lat wspiera forumowiczów w kwestii zakupów gratów do ich aut. I zdecydowanie w/g mnie jest to hobby niż biznes.
    A jak chcecie tanio, to można kupić za pare zeta na aliexpress, lub np. haczyk od skody a alledrogo.

    Chyba, że wyrób takiego haczyka potraktujemy jako "zabawę". Tylko proszę nie uraźcie IRKA, o bo kto jak nie On będzie ogarniał nasze "zachcianki"

    P.S.
    Pozdrowienia dla wszystkich modelarzy.
    Swego czasu, jako dzieciak w latach 1981-1991, bawiłem się w budowanie zdalnie sterowanych modeli kołowych. Jeżeli dobrze pamiętam w klasach: RC-EB, RC-EBs, RC-E12 i czynnie brałem udział w zawodach różnej rangi. Kilka tytułów M.P. mam a swoim koncie. Piękne czasy. Wtedy, nie było jeszcze komputerów osobistych, a projekty powstawały na papierze milimetrowym. W tamtym okresie, kiedy panował kryzys gospodarczy, a w sklepach na półkach królował ocet, aż dziw bierze z czego budowaliśmy swoje samochodziki.

    Wtedy taki haczyk to: kawałek tarnamidu, tokarka, frezarka, dwie może trzy godziny i gotowe.
    Ostatnio edytowane przez docent ; 16th-September-2020 o 23:06

Podobne w?tki

  1. Szukam G 37S
    By Den G 37S in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11th-September-2017, 21:51
  2. Szukam fx35,37
    By Marcin.B in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26th-July-2013, 15:02
  3. Szukam elektronika - wwa -
    By sirtrojan in forum Usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26th-January-2012, 13:56

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •