Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Felgi 19" do Infiniti Q50s

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 2.0T, 2017
    Postów
    3
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Question Felgi 19" do Infiniti Q50s

    Cześć,
    1 grudnia zostanę szczęśliwym posiadaczem Q50 Będąc w salonie Infiniti na sprawdzeniu auta przed zakupem, powiedziano mi, że Run Flatów, które dostaję z samochodem, nie powinno się zdejmować, gdyż grozi to uszkodzeniem opony. Obecnie auto jest na oponach letnich, z wiadomych względów będę chciał zmieniać na zimówki które dostaję w pakiecie. I tu pojawiają się moje wątpliwości/pytania:
    1. Czy faktycznie opon typu Run Flat nie powinno się zdejmować?
    2. Wobec pkt. 1 i dodatkowo dla wygody plus wyglądu (podobają mi się czarne felgi) Chciałem wybrać sobie felgi z serwisu Oponeo: wybrałem wersję samochodu, rozmiar, zaznaczyłem opcje RoF i wybrałem np. takie:
    https://www.oponeo.pl/felga-aluminio...45-00#22315219
    Po rozmowie z doradcą, dowiedziałem się, że one jednak nie posiadają certyfikaty TUV, plus mogą obcierać przy większym ciężarze. Zaproponowano mi inne ( kilka rodzajów) które po sprawdzeniu okazało się nie są felgami do opon RoF. Doradca napisał mi jednak, że: (cytuje)
    "Dzisiaj prawie każda felga nadaje się pod ROF ze względu na wysoką technologie samej opony, która nie wymaga specjalnego mocowania na feldze. Wielokrotnie sprzedawaliśmy takie felgi do opon ROF. Kiedyś to było wymagane, natomiast dzisiaj nie trzeba stosować takich felg"
    Czy to prawda?
    3. Czytając wszystkie wątki i szukając odpowiedzi na moje wątpliwości, niestety, doszła kolejna rzecz która teraz nie daje mi spokoju: czujnik ciśnienia w oponach. Czy jeśli kupię felgę nieoryginalną to jest możliwość, że czujniki ciśnienia będą wariować?
    Nie będę ukrywał, jestem laikiem w tych kwestiach. Chciałbym kupić zestaw felg do ok. 5,5k - taki mam budżet.
    Dzięki za jakąkolwiek formę pomocy, choćby nakierowanie mnie, gdzie lub co mogę poczytać, żebym podjął dobrą decyzję
    Pozdrawiam

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Oct 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Infiniti Q50 AWD Hybrid Premium, szary
    Postów
    14
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witaj, 2 m-ce temu też zakupiłem Infi Q50 Hybrid na 18 calowych kołach z letnimi oponami run flat. Dzisiaj wymieniłem na zimowe też run flat. Spytałem o wymianę tego typu opon. Można bez problemu, ale trzeba mieć odpowiedni sprzęt. W tej chwili mam wymienione i wszystko działa łącznie z czujnikami. Pozdrawiam


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. Dzięki piotrekfan za powyższy Post:

    HighT (27th-November-2020)

  4. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    Pewnie, że da się wymienić. ale się nie zaleca.
    ASO przecież samo ymienia na zimowe-letnie

  5. Dzięki wlodar za powyższy Post:

    HighT (27th-November-2020)

  6. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 2.0T, 2017
    Postów
    3
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Tak myślę, że w przyszłym tygodniu jeszcze przełożę na zimówki, a do wiosny zastanowię się nad zakupem nowych felg

  7. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Większość z nas tu na forum (użytkowników INFINITI Q50) zmienia dość szybko RF'y ze względu na ich głośność, słabsze właściwości jezdne, sztywność
    - na opony normalne byle były XL (jest na ten temat sporo postów)

    Opony RF są przez serwis ZALECANE (to nie jest jakikolwiek wymóg !) ze względu na to że fabrycznie na wyposażeniu auta nie ma:
    1. opony zapasowej / dojazdówki (jest jedynie w niektórych wersjach)
    2. podnośnika, zestawu naprawczego czy kompresorka do pompowania opon
    Druga opcja jest bardzo łatwa do samodzielnego uzupełnienia niewysokim kosztem...

    Jak piszą wcześniej koledzy - warsztat powinien mieć odpowiedni sprzęt (tak samo dotyczy to opon XL) ale obecnie większość renomowanych zakładów taki sprzęt ma ...

    Certyfikaty TUV - jak narazie jeszcze w Polsce nie są wymagane do jazdy samochodem - więc to jakieś bajki...

    Pierwszy raz słyszę o specjalnych felgach do opon RF - kolejna bajka...

    Odnosząc się do Twojego pytania (uzupełnij profil jakim autem jeździsz (masz wpisaną Skodę Rapid ), jakim modelem, bo nie widomo
    - czy Hybrid / 3.0T / 2.0T / 2.2d
    - czy SPORT czy niesport,
    ogólnie najwygodniejsza metoda to zakup drugiego kpl. felg pod zimówki, i w zależności od tego jakie masz hamulce
    - jeżeli AKEBONO SPORT to dużego wyboru mieć nie będziesz - nieliczne felgi 18", trochę więcej 19" i 20"
    - jeżeli hamulce standard - to wybór masz duży i możesz sobie zakładać felgi od 17" do 20"

    Jeszcze tytułem wyjaśnienia
    - używanie opon RF nie jest w żaden sposób powiązane z gwarancją na samochód - więc jeżeli stwierdzisz że RF to "paździerz" - bez problemu możesz wymieniać
    - w specyfikacji INFINITI Q50 masz możliwość zakładanie felg od 17" do 20"
    - wszystkie nowe felgi (domyślnie cały czas piszę o ALU) nie mają czujników TPMS - należy je dokupić (jeżeli będziesz potrzebował - daj znać na PRIV bo w serwisie to ponad 1200-zł)
    - w wypadku zakupu felg OE akcesoryjnych , nie będziesz miał także CENTER CAPS (można przekładać z jednego kpl. na drugi o ile mają taką samą średnicę)
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 28th-November-2020 o 13:56
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    HighT (27th-November-2020)

  9. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2020
    Mieszka w
    Mysłowice
    Jeździ
    Q50, 2017, czarny
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Czy jest jakaś szybka metoda "trafienia" felg 18 cali, które będą pasowały na hamulce AKEBONO. Sprzedawcy używanych felg, nawet oem-owych z reguły nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie i chyba taki zakup wiążę się z zakupem w ciemno i przymiarką fizyczną na auto.

    Może ktoś przerabiał temat, wie jakie modele felg oem lub innych będzie pasował ?

  10. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    rzeszow
    Jeździ
    q50 2014 235kw 3.7
    Postów
    51
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam
    mam podobny problem
    jezdze na Alu 17 oem i na zwykłych hamulcach ... dramat już drugi komplet tarcz i po miesiącu dalej pokrzywdzone
    zdwcydowaem się na zmianę felg (18lub19) i hamulców
    Nie mam milionów na ten cel...
    znalalazlem coś takiego na alledrogo

    Zobacz ofertę: Felgi ALU ALUETT Z56B 8x18”5x114.3 Et40 https://allegro.pl/oferta/felgi-alu-...t40-9701652483
    do tego hamulce

    Zobacz ofertę: INFINITI FX37 FX30 FX50 Q50 QX70 ZACISKI HAMULCOWE https://allegro.pl/oferta/infiniti-f...owe-9880300416

    czy macie wiedzę czy te hamulce wejdą na felgi ??
    dzieki z góry za info

    pozdrawiam



  11. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? kwas Zobacz post
    Witam
    mam podobny problem
    jezdze na Alu 17 oem i na zwykłych hamulcach ... dramat już drugi komplet tarcz i po miesiącu dalej pokrzywdzone
    zdwcydowaem się na zmianę felg (18lub19) i hamulców
    Nie mam milionów na ten cel...
    znalalazlem coś takiego na alledrogo

    Zobacz ofertę: Felgi ALU ALUETT Z56B 8x18”5x114.3 Et40 https://allegro.pl/oferta/felgi-alu-...t40-9701652483
    do tego hamulce

    Zobacz ofertę: INFINITI FX37 FX30 FX50 Q50 QX70 ZACISKI HAMULCOWE https://allegro.pl/oferta/infiniti-f...owe-9880300416

    czy macie wiedzę czy te hamulce wejdą na felgi ??
    dzieki z góry za info

    pozdrawiam


    Hamulce / zaciski pasują ale czy te felgi które pokazujesz wejdą na zaciski AKEBONO SPORT ???
    - albo musiał byś znaleźć kogoś kto jeździ wersją SPORT na takich felgach
    - albo przymiarka w naturze na wersji SPORT

    Nie jest łatwo znaleźć felgi 18" które wejdą na zaciski AKEBONO SPOST- poszukaj na forum - kilka osób podawało jakie 18" im weszły , tu nie do końca decyduje rozmiar i ET tylko odpowiedni kształt ramion ...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  12. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    rzeszow
    Jeździ
    q50 2014 235kw 3.7
    Postów
    51
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dzięki slepy62
    Szukam bezpiecznie 19

  13. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    209
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Ja u siebie po 30k wywaliłem RF i założyłem normalne mimo że auto jest na gwarancji.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. felgi VOSSEN CV7 "19
    By slepy62 in forum Polecam
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 5th-April-2015, 15:14
  2. Koła 18" do q50s Hybrid
    By piotrekts in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10th-November-2014, 20:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •