Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Q50S Hybrid problem z akumulatorem (BRAK REAKCJI NA WSZYSTKO)

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S
    Postów
    9
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Exclamation Q50S Hybrid problem z akumulatorem (BRAK REAKCJI NA WSZYSTKO)

    Cześć,

    Nawiązując do tematu: https://www.ifans.pl/showthread.php?...rid-nie-odpala oraz postu https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post47005

    Doszło do rozładowania baterii. Samochód nie reaguje na kluczyk, awaryjne uruchomienie też.
    Samochód: Q50S Hybrid 3.5 2018 r.

    Co mogę teraz zrobić żeby naładować akumulator i postawić go na nogi?

    Ładuję obecnie przód od strony kierowcy. Później chyba trzeba podładować akumulator w bagażniku? Pierwszy raz spotkałem się z takim czymś, samochód na gwarancji oczywiście ale ja go potrzebuję na dziś do jazdy.




    Dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2020
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Jeździ
    q50 hybrid, 2016, black
    Postów
    43
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Podłączenie prostownika do złączy pod maską ładuje akumulator który jest z tyłu w bagażniku. Jeżeli rzeczywiście się rozładował to ładowanie powinno pomóc.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50S
    Postów
    9
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maruda Zobacz post
    Podłączenie prostownika do złączy pod maską ładuje akumulator który jest z tyłu w bagażniku. Jeżeli rzeczywiście się rozładował to ładowanie powinno pomóc.
    Mam obecnie dwie ładowarki, jedna ładuje bez migania świateł długich a w przypadku drugim miga długimi podczas ładowania. Obie ładowarki prawidłowo ustawione. Zaznaczam że przy tej ładowarce która ładuje bez migania, jest ona słabsza. Potrzebuję samochód na 15 na trasę, nie wiem czy taka ładowarka da radę.





    Problem jest z Geniusem, obecnie ładuje nim inny akumulator żeby później od niego podładować samochód.


    Edit:

    Poszperałem w necie i znalazłem to:

    the head lights started blinking as long as the jumper cables were connected.

    Leave the boost on the terminals before you try starting the motor. Mine did the flashing lights as well.

    I've had the same thing happen to me twice now. What's the deal? Is this a common problem with the 2014 Q50S Hybrid?

    There is a recall on the DAS system that includes a 12V battery replacement on SOME hybrids.

    12V lead acid batteries last about 2-5 years. Replace it with an Optima.
    Kolejny EDIT:

    Udało mi się dostać do bagażnika, ładuję akumulator tym mniejszym prostownikiem jeżeli tak go można nazwać.







    Kolejny update:

    Ten mniejszy OptiMate moim zdaniem nie działa. Teraz chcę podłączyć genius do tylnego akumulatora tylko nie wiem na jakich ustawieniach go pozostawić, teraz mrugają światła długie jak podłączę.


    Ostatni update:

    Udało się uruchomić samochód, pytanie czy teraz akumulator będzie mi się rozładowywał co 2-3 dni..
    Ostatnio edytowane przez Oskar90 ; 27th-November-2020 o 13:52

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2020
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Jeździ
    q50 hybrid, 2016, black
    Postów
    43
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ten "Mały", jeśli dobrze interpretuję co na nim napisano, daje 0,6A, więc naładuje akumulator za 100 godzin. Ten duży może dać 7,2A, co jest trochę za dużo, prawdopodobnie powinno być około 6A.
    W moim mimo ładowania akumulatora bez odpięcia od instalacji żadne światła nie migały.

  5. Dzięki maruda za powyższy Post:

    Oskar90 (30th-November-2020)

  6. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    ten mały to zabawka.
    Noco G7200 - zarąbista ładowarka z inteligentnym programem - ustawiłbym na normalny AGM 12 V -
    Szkoda ze ten model ładowarki jest już niedostępny bo bym sobie sprawił
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. Dzięki sirtrojan za powyższy Post:

    Oskar90 (30th-November-2020)

  8. #6
    Trochę już ogarniam Avatar yak
    Do??czy?
    Feb 2020
    Mieszka w
    Bielsk-Biała
    Jeździ
    PL Q50S Hybrid, 2015, niebieskoszary
    Postów
    71
    Podziękował
    19
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Że się podepnę i zadam lekko lamerskie pytanie.
    Czy możecie napisać jakie konkretnie akumulatory kupować na przód i tył?
    Chodzi mi o moc i jakieś przykładowe modele.
    Myślę, że nie tylko ja byłbym bardzo wdzięczny za takie info

  9. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? yak Zobacz post
    Że się podepnę i zadam lekko lamerskie pytanie.
    Czy możecie napisać jakie konkretnie akumulatory kupować na przód i tył?
    Chodzi mi o moc i jakieś przykładowe modele.
    Myślę, że nie tylko ja byłbym bardzo wdzięczny za takie info
    Jakaś innowacja że chcesz zamontować ten przedni AKU w Hybrid masz tylko jeden , w bagażniku po lewej stronie....

    Ze względu na rozmiar pasuje tylko AK-YUS-65/55 YUASA (innego nie znalazłem ale ja wymieniałem 5,5 roku temu więc może coś się zmieniło, podobno oni robią też OE),
    ostatnio z forumowiczów AKU w Hybrid wymieniał CZEJZEE więc można go zapytać gdzie kupował (ja kupowałem w NIPPON AUTO na Radzymińskiej w W-wie, wtedy to było ok. 300-zł)
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 28th-November-2020 o 16:33
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    yak (29th-November-2020)

  11. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Nawet nie ma co szukać innych akumulatorów. Ta Yuasa jest idealnie dopasowana wymiarowo. Pojemność jest ok i spełnia parametr prądu rozruchowego. Trzeba jednak zaznaczyć, iż nie jest to akumulator przeznaczony do aut z systemem start-stop. Zdaniem naszych serwisów( Wrocław,Poznań) w Q50 Hybrid powinien być stosowany akumulator typu EFB, AGM. Jak pokazuje jednak praktyka w autach Irka i moim Yuasa spisuje się świetnie i to , że nie jest to akumulator EFB nie ma wpływu na jego żywotność i funkcjonowanie w Q50.

  12. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Nawet nie ma co szukać innych akumulatorów. Ta Yuasa jest idealnie dopasowana wymiarowo. Pojemność jest ok i spełnia parametr prądu rozruchowego. Trzeba jednak zaznaczyć, iż nie jest to akumulator przeznaczony do aut z systemem start-stop. Zdaniem naszych serwisów( Wrocław,Poznań) w Q50 Hybrid powinien być stosowany akumulator typu EFB, AGM. Jak pokazuje jednak praktyka w autach Irka i moim Yuasa spisuje się świetnie i to , że nie jest to akumulator EFB nie ma wpływu na jego żywotność i funkcjonowanie w Q50.
    Nie do końca rozumiem co macie na myśli pisząc "START-STOP" w wypadku Hybrid. Może się mylę ale z tego co pamiętam za uruchamianie silnika spalinowego w Q50 Hybrid, odpowiedzialne są (poprzez silnik elektryczny) baterie układu hybrydowego - nie akumulator. Akumulator jest odpowiedzialny za podtrzymanie pracy całego osprzetu, elektroniki itd... Przypominam że w Q50 Hybrid NIE MA ROZRUSZNIKA
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 28th-November-2020 o 18:01
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  13. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Irek. Serwis twierdził, że wymienią mój aku na EFB, przeznaczony dla aut z systemem start-stop. Jasne jest dla mnie,że nasze hybrydy nie używają systemu start-stop. Podobno zmiana rodzaju aku rozruchowego nastąpiła począwszy od rocznika 2016 lub 2017 w nowych autach. W moim aucie i twoim były zamontowane fabrycznie "zwykłe" aku. Takie info przekazali mi w serwisach a ponieważ koszt wymiany aku był horendalnie wysoki to zdecydowałem się na polecaną przez Ciebie Yuasę.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. InfiSzaraczek Q50S Hybrid
    By slepy62 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22nd-September-2021, 13:46
  2. yakowe Q50S Hybrid
    By yak in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1st-April-2020, 09:37
  3. Q50S Hybrid Griszy
    By grisza in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 13th-October-2018, 16:29
  4. Q50s Hybrid problem ze sciaganiem podczas jazdy.
    By piotrekts in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14th-August-2018, 21:32
  5. Q50S Hybrid JN1BANV37U0230953
    By johny_fellow in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2nd-April-2018, 18:06

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •