Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: [M37s] całkowite koszty utrzymania M37s z 2010 roku.

  1. #21
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kotlet2009
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Koszalin
    Jeździ
    Jest : M37S wcześniej : FX35 GREY AWD , FX35 BLACK RWD
    Postów
    142
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie 28.grudnia minie rok jak kupiłem M37S i przejechałem od tego czasu aż ... ledwo ponad 5 tysięcy kilometrów. ;-)
    Ale wszystko w trybie SPORT :-)

  2. #22
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Infiniti M37x 2011
    Postów
    20
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Informacja prawdziwa, lecz raczej w formie ciekawostki lub żartu, odpowiedź od firmy pdg.pl (która przejęła sprzedaż części do Infiniti) na pytanie o cenę wkładu lusterka:

    Witam,

    Wkłady lusterek zostały wycenione - 1733,80 zł brutto za sztukę, czas oczekiwania od 6 do 8 tygodni.


  3. #23
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Nowy rok, nowe wydatki! Tym razem akumulator już był troszkę słaby, a jednak chce mieć pewność, że odpali zwłaszcza na mrozach. 380 zł (nawet nie pamiętam jakiej firmy, ale taki sam jak wcześniej był).

  4. #24
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Infiniti M37x 2011
    Postów
    20
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    ASO Sosnowiec, diagnostyka wraz z kasowaniem błędów 650 PLN.
    Nie każde ASO Nissan nie może przyjąć Infiniti ze względu na obowiązujące umowy po wycofaniu się Infiniti z Europy.

  5. #25
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Ciąg dalszy wydatków. Teraz się troszkę nazbierało. Od początku
    Tarcze, klocki przód, tył POWER STOP i pióra wycieraczek - 2940 zł (dzięki Irek za ogarnięcie), wymiana we własnym zakresie
    Końcówki drążków, olej silnikowy, filtr oleju i powietrza - 480 zł do tego wymiana drążków 170 zł
    Żarniki ksenonów Osram night breaker laser - 450 zł

    Podliczając to plus akumulator że stycznia wyszło, że na utrzymanie wydałem 4420 zł w tym roku. Główna kwota to oczywiście hamulce. Następnym razem świece i więcej nie przewiduje wydatków rzecz jasna nie biorąc uwagę oleju.

    W między czasie założyłem instalacje gazową, ale tego nie podliczam. Jeśli przebieg będzie rósł jak dotychczas (25 tysięcy w chyba 7 miesięcy) to na paliwie będę oszczędzał ok 18 tysięcy złotych na rok. Instalacja wyszła 3500 zł.
    To chyba tyle. Jeśli dalej będę notował co i jak to za jakieś 3 lata będzie fajny spis kosztów utrzymania Mki i q70 z 3.7.

  6. Dzięki Kubaa za powyższy Post:

    sirtrojan (7th-April-2021)

  7. #26
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Te oszczędności na paliwie na poziomie 18k to bardzo optymistycznie Mi na szybko wychodzi bliżej 13k. Pomijam szybsze zużycie świec, silnika, extra serwis lpg ect.

  8. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Te oszczędności na paliwie na poziomie 18k to bardzo optymistycznie Mi na szybko wychodzi bliżej 13k. Pomijam szybsze zużycie świec, silnika, extra serwis lpg ect.
    Jak kolega wyliczył te 18 tys?

    Uważam że .. zakładając spalanie 16LPG+1PB vs 14PB i ceny 2,5 vs 5 zł (ceny są ruchome, był gaz po 2 i był po 3, benzyna była po 4 i była po 6) to wychodzi 25zł oszczedności na 100km czyli 6250zł na 25.000km czyli rocznie bliżej 10.000. Kupując paliwo na firmę bliżej 70-80% tego. Do tego tak jak piszesz, inne wydatki i w finale "blown engine" wielce prawdopodobne

    Ale cóż, ja żarnik ostatnio kupiłem za 20zł a pióra wycieraczek za 10zł, więc mogę się nie znać, wolę złoto w ogródku zakopywać
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  9. #28
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Kiedyś to liczyłem i może inne dane miałem. W każdym razie przy przebiegu 50 tysięcy rocznie i cenach PB98, bo takie leje (5,40zl) i gazu (2,60zl) mi wychodzi 16,5 tysiąca na rok. Ok weźmy odejmijmy przeglądy, benzyny której spaliłem przez 2 miesiące ćwiartkę baku (bywa, że przez 4 tankwonia gazu nie spale praktycznie nic benzyny, bo to jedna trasa i po sekundzie po odpaleniu przełącza na gaz) no to niech wyjdzie 14,5 tysiąca. Dodam, że pali mi 2 do 3 litrów więcej gazu. Robię głównie trasy, choćby dziś 200 km i spalanie niecałe 12 LPG. Najwięcej mi spalił ponad 15, gdzie w takich warunkach benzyny brał ok 13. W mieście mam spalanie ok 14. Może to zasługa trybu ECO i bardzo delikatnej jazdy plus w mieście jestem powiedzmy rozrywkowo i omijam pory do jazdy w korkach tak czy siak oszczędność dla mnie jest i to niepodważalny fakt, kilkanaście tysięcy rocznie. Poprzednie auto jeździło 10 lat na gazie, więc liczę, że i to trochę pojeździ. Tak czy siak to nie jest wątek odnośnie LPG, ktoś chce to założy, nie to nie. Żaden obowiązek.

    Co do żarników to cóż. Jak się jeździ dużo w nocy to warto mieć dobre światła, ja parę miesięcy temu kupiłem za 60 zł chyba i już jeden nie świecił i od początku szału nie robiły. Oryginalne pióro do oryginalnych wycieraczek z mki raczej nie kupi za te 10 zł. Równie dobrze mógłbym kupić tarcze za 400 zł i po jednym hamowaniu na autostradzie mieć pokrzywione, olej najtańszy, bo po co przepłacać itd..

  10. #29
    Forumowy wyjadacz Avatar Kubaa
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Czchów
    Jeździ
    Kiedyś - G35 coupe. Teraz - m37s 2010
    Postów
    171
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Wpadły nowe opony uniroyal rainsport 5. Niby nie planowałem letnich kupować w tym roku, bo mam, ale tamte są troszkę śliskie na mokrym, więc dla świętego spokoju kupiłem. 2800 zł kosztowały.
    A no i przegląd gazu szalone 20 zł.
    Muszę zacząć pisać przebiegi, żeby było jasne czemu tak często coś robię ��
    To tak w skrócie. Auto kupiłem gdy miało 150 tysięcy kilometrów. Z rzeczy bardziej istotnych :
    -opony zimowe kupione przy ok 160tys km
    -instalacja LPG założona przy ok 165tys km,
    -hamulce tarcze klocki wszystkie wymienione przy 175 tys km
    -końcówki drążków 175 tys km
    -żarniki osram 175.tys km
    -opony letnie 177 tys km

    Liczę, że będzie fajny, w miarę czytelny opis co ile wytrzyma

    Jeszcze mały komentarz do LPG, wymaga dużo wyrzeczeń typu mały zasięg, bagażnik, przeglądy, długie tankowanie (największą wada według mnie ) ale nie można zaprzeczyć, że to i tak oszczędność. Jadąc do holandi na PB płaciłem 220 euro na paliwo 98 (jak się trafiło na droga stację to prawie 120 euro do pełna wychodziło :/) co ważne, na gazie teraz mnie wyszło 130 euro. A to jeden przejazd w jedną stronę.

    Rok 2021 - 7220 zł na utrzymanie auta bez oszczędzania. Liczę, że do końca roku ta kwota się wiele nie zwiększy
    Ostatnio edytowane przez Kubaa ; 13th-April-2021 o 15:31

  11. #30
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Kuba chyba najlepiej założyć temat swojego auta i tam wpisywać
    160 tyś km - Opony zimowe
    165 tyś km - Instalacja LPG
    itd
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M35] Hamulce do M37S
    By imnowak in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24th-August-2020, 12:49
  2. [M35] Dystanse do M37S
    By kotlet2009 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4th-March-2020, 01:42
  3. Moje M37S
    By marcin1135 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30th-March-2019, 19:00
  4. Infinit m37s 2010rok
    By Grzegorz26 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7th-February-2019, 03:16
  5. [M35] Dywaniki M37S
    By imnowak in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13th-November-2014, 23:03

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •