Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Dylemat przy wyborze fx 35 vs 37 vs 50

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2021
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Volvo XC90 4.4 V8 05r
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Dylemat przy wyborze fx 35 vs 37 vs 50

    Temat podobny nieco niżej oczywiście czytalem ale konkretów za wiele tam nie znalazlem niestety.

    Zastanawia mnie to odradzanie V8 5 litrowej przez niektórych forumowiczów. Oczywiście coś tam już poczytałem o problemach ale czy to jest faktycznie taki niemal pewnik że ten silnik nie pojezdzi spokojnie np 300kkm lub więcej? Czy tych grubych awarii bylo aż tyle zeby skreślać ten silnik z listy zyczen? W sumie patrząc po ogloszeniach to pojedyncze sztuki tylko osiągają wg sprzedawców przebieg powyżej 200kkm ( pytanie tylko czy faktycznie tak mało jezdzi się fx czy to przebiegi "ogloszeniowe" ). Oglądam i czytam bo chciałbym sprawić sobie właśnie fx i kusi mnie 5 litrówka no ale skoro twierdzicie ze to serio mina będzie w okolicach 200kkm przelotu to słabo . Moje obecne xc90 4.4 V8 ma niecale 350kkm i zupełnie nic się nie dzieje - oleje, filtry ,hamulce i zawieszenie to chyba jedyne sprawy które musiałem ogarnac.
    Ciekaw jestem czy napisze ktos o dłuższym posiadaniu tego 5litrowego V8 infiniti i czy np w razie W remont pozwala tylko na kolejne 150-200kkm czy po zastosowaniu w remoncie lepszych czesci mamy już spokoj ? Zakładając kupno od kogoś regularnie zmieniającego olej ( ok 8-12 tys km ) możemy oczekiwać ze jednak przebieg 170kkm i wyżej nie będzie już kresem tego silnika? Ciężko mi się uwolnić od kolejnej V8 kurcze. Ewentualnie 3.7 jeszcze biorę pod uwagę ale za wiele wyboru nie ma niestety w budżecie poniżej 90kzl.

    I przy okazji - czy kazda wersja S miała regulowane zawieszenie i skretny tył? Czy moze są S'ki bez tych obu opcji lub bez jednej z nich?
    Ostatnio edytowane przez Adam102 ; 8th-January-2021 o 16:13

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Hej, myśle że 50-tki mało jeżdżą, moja ma 122500km. Mechanik mi mówił o fx50 w gazie - zrobił remont, chłop przejechał 100tys km, po czym kolejny remont. To teraz policzmy czy to się opłacało Ja myślę że na 100 km oszczędzał na paliwie około 23-25zł, a paliwo moze być też na fv, wówczas to już niecałe 20zł.

    Podobno taki biały 2008 z otomoto ma mały przebieg do 100tys km i podobno nie ma korozji, jeśli Ci zależy to przejrzyj go, długo wisi, zaoferuj 70 Jeśli ma porządną historię i było dbane to może warto.

    3.7 nie jeździłem, ale dźwięk tego silnika jest też ładny, mnie go brakuje, miałem 3,5 w coupe. Natomiast różnica Nm jest kolosalna, jak 2 do 3.

    Skretna oś 5.0 i 3.0D, czasami się psuje, czasami wystarczy wyczyścić, na YT znajdziesz poradniki, a czasami szukasz używki za 5k.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  3. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    Adam102 (8th-January-2021)

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,076
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Mam w domu VQ37VHR oraz VQ35DE. Nie miałem V8. Ale na podstawie moich dwóch aut stawiam na 3,7. Fajniej jedzie, lepiej spisuje się na LPG.

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Nie ma się zbytnio nad czym zastanawiać, bierz 3.7
    Pozdrawiam, Patryk.

  6. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2021
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Volvo XC90 4.4 V8 05r
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tiger456 Zobacz post
    Nie ma się zbytnio nad czym zastanawiać, bierz 3.7
    No właśnie dla mnie jest bo jednak lubie V8
    No ale jeżeli w trwałości jest przepaść miedzy 3.7 a 5.0 to owszem - pewnie nie ma się nad czym zastanawiac


    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Hej, myśle że 50-tki mało jeżdżą, moja ma 122500km. Mechanik mi mówił o fx50 w gazie - zrobił remont, chłop przejechał 100tys km, po czym kolejny remont. To teraz policzmy czy to się opłacało Ja myślę że na 100 km oszczędzał na paliwie około 23-25zł, a paliwo moze być też na fv, wówczas to już niecałe 20zł.

    Podobno taki biały 2008 z otomoto ma mały przebieg do 100tys km i podobno nie ma korozji, jeśli Ci zależy to przejrzyj go, długo wisi, zaoferuj 70 Jeśli ma porządną historię i było dbane to może warto.

    3.7 nie jeździłem, ale dźwięk tego silnika jest też ładny, mnie go brakuje, miałem 3,5 w coupe. Natomiast różnica Nm jest kolosalna, jak 2 do 3.

    Skretna oś 5.0 i 3.0D, czasami się psuje, czasami wystarczy wyczyścić, na YT znajdziesz poradniki, a czasami szukasz używki za 5k.
    Dzięki za odp.
    A propos białego - super kolor do szybkiego mycia ( miałem alfe 159 ti białą ) ale jakoś w fx ten kolor mi nie pasuje i zostaje mi chyba tylko czarny lub jakies odcienie szarego/srebra :-)

    Wychodzi na chwile obecna ze trzeba odpuścić chęci na V8 i szukać dobrego 3.7

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Gdanio
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Braniewo
    Jeździ
    FX 35,2005 CZARNY / Q50 3.5 Hybrid 2016 czerwony
    Postów
    1,041
    Podziękował
    80
    Otrzymał podziękowanie 105 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Hej, myśle że 50-tki mało jeżdżą, moja ma 122500km. Mechanik mi mówił o fx50 w gazie - zrobił remont, chłop przejechał 100tys km, po czym kolejny remont. To teraz policzmy czy to się opłacało Ja myślę że na 100 km oszczędzał na paliwie około 23-25zł, a paliwo moze być też na fv, wówczas to już niecałe 20zł.

    Podobno taki biały 2008 z otomoto ma mały przebieg do 100tys km i podobno nie ma korozji, jeśli Ci zależy to przejrzyj go, długo wisi, zaoferuj 70 Jeśli ma porządną historię i było dbane to może warto.

    3.7 nie jeździłem, ale dźwięk tego silnika jest też ładny, mnie go brakuje, miałem 3,5 w coupe. Natomiast różnica Nm jest kolosalna, jak 2 do 3.

    Skretna oś 5.0 i 3.0D, czasami się psuje, czasami wystarczy wyczyścić, na YT znajdziesz poradniki, a czasami szukasz używki za 5k.
    Trzymaj te swoje 5.0 Łukasz ja od ciebie odkupie .

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Gdanio Zobacz post
    Trzymaj te swoje 5.0 Łukasz ja od ciebie odkupie .

    Generalnie to w zeszłym roku zrobiłem 4000km, w tym więcej nie będzie Sprzedaż mogłaby najwcześniej za rok ALE czym ja go zastąpię? Może jakieś q50h 4x4, tylko po co .. Będę o tobie pamiętał
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  9. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Adam102 Zobacz post
    Dzięki za odp.
    A propos białego - super kolor do szybkiego mycia ( miałem alfe 159 ti białą ) ale jakoś w fx ten kolor mi nie pasuje i zostaje mi chyba tylko czarny lub jakies odcienie szarego/srebra :-)

    Wychodzi na chwile obecna ze trzeba odpuścić chęci na V8 i szukać dobrego 3.7
    Wg mnie biały fx na czarnym kole jest super, ma czarne progi przez co bryła wydaje się niższa i dłuższa, bardziej dynamiczna, mówię to jako właściciel prawie czarnego, który przez to ma bryłę wyższą i jakby krótszą, taki bąbel No i to mycie, kupiliśmy białego lexusa i zwyczajnie nie widać na nim brudu. Szary/srebrny też świetny no i mnie się podoba rudy, taki młodszy się wydaje przez ten kolor.

    Nie odpuszczaj tak łatwo tego v8, porównaj przebiegi na https://en.bidfax.info/, może to tylko u nas takie anomalie są. A może sprowadź serwisowanego qx70, moze nawet 5.0? Do tych cen z linka trzeba dołożyć chyba ze 25-30 tys + naprawa.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  10. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2021
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    Volvo XC90 4.4 V8 05r
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Faktycznie tam istnieją takie z przelotem ponad 300kkm wiec jednak się da
    Serce mówi V8 kurcze
    Ale rozum włącza obawy po poradach z forum
    U mnie autko jednak jezdzi troche i wynik roczny jak u Ciebie na poziomie 4kkm jest absolutnie nieosiągalny- raczej sugerując się obecnymi rocznymi przelotami volvo to bliżej mi do 25-30kkm / rok
    Będę na spokojnie obserwował rynek i tyle bo pośpiechu nie ma żadnego

  11. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Nie mówię, że się nie da i że to nie realne ale jakiś rok temu odwiedziłem kilka egzemplarzy FX50 i niestety ten epizod jeszcze bardziej związał mnie z moim starym wielorybem
    pozdrawiam, Artur.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Dylemat
    By Jurcyś in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 16th-April-2015, 11:42
  2. Pomoc w wyborze G35
    By sas in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4th-October-2013, 21:27
  3. Dylemat
    By SZJ 2020 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29th-August-2013, 07:45
  4. FX 35 pomoc przy wyborze auta..
    By Kali Spidfajer in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 7th-May-2013, 12:31
  5. Dylemat
    By SZJ 2020 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 5th-February-2010, 17:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •