Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: jestem zachwycony ;-)

  1. #21
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,092
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Dziś mój EX37 utoną w śniegu. Buczałem 5 minut nim udało się ruszyć. Co ciekawe na odcinku garaż - brama posesji. Hmm może to dlatego, że w tym roku jeszcze nie odśnieżałem? A jest ze 40cm śniegu. Hmm. No nic albo trzeba pojechać kupić łopatę do śniegu, albo przesiąść się na LC90.

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    A jak sprawuje się napęd 4x4 u posiadaczy q50/q60/m?
    widzę ze posiadacze SUVa w większości zadowoleni? :-)

  3. #23
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50s 3.5 Hybrid AWD, 2014, czarny
    Postów
    33
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Myślałem, że będzie tragedia, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wpadając w poślizg szybko dołącza przód i momentalnie stabilizuje tor jazdy

  4. #24
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    codziennie jeżdżę spory kawałek po sypkim i/lub ubitym śniegu polną drogą i pomimo opon 255/40R19 - jest super tak że Q50 nie odbiega pod tym względem od FX/QX70 (2gen),
    no na większych dziurach / nierównościach trzeba uważać żeby nie szorować podwoziem po glebie bo Q50 ma "trochę mniejszy" prześwit niż FX/QX70.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #25
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Było QX30 2.0t AWD, 2018, Silver Blade
    Postów
    76
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    No to ja na temat tego, jak sobie radzi "maluch" QX30. Spory prześwit (202 mm) i niezły napęd AWD powoduje, że auto nieźle sobie radzi w trudniejszych warunkach. Mam wrażenie, że opisywałem już tę sytuację na Forum, ale nie mogę znaleźć.
    Było to mniej więcej przed rokiem. Wracałem z nart ze Słowacji przez Zakopane. Zawierzyłem ślepo TomTom-owi, bo nie było zasięgu Internetu i Mapy Google nie działały. Wypuścił mnie na drogę, która szła skrajem lasu, zaśnieżona jak diabli, momentami nieźle pod górę:https://goo.gl/maps/h19EcuFpiXwu3p5Y9
    Kiedy się zorientowałem, że nie jest wesoło było już za późno, bo musiałbym się cofać, jadąc tyłem kilometr, krętą, wąską drogą na jedno auto. Pojechałem więc dalej, prawie 3 km. Wóz się spisywał super, szedł do przodu jak zły, napęd AWD rewelacyjnie, kierowca też chyba nie najgorzej. Na prawym żona dostawała spazmów. Niestety, przy samym końcu, jakieś 150 m przed wjazdem na asfalt zniosło mnie w lewo w pole i siadłem podwoziem w głębokim śniegu. Ostatni odcinek pokonałem na holu, za traktorem. Tym razem nie sprawdziło się powiedzonko: "Im lepszy napęd, tym dalej po traktor." Był dość blisko.

  6. #26
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Dzisiaj miałem okazję przetestować 4matic Mercedesa, (chociaż sami użytkownicy GLA źle go oceniają bo jest nerwowy, cokolwiek to znaczy), musiałem dotrzeć przez pola a potem leśną drogą do pewnego domku, było dobrze dopóki nie postanowiłem zaparkować na poboczu (ok 30cm śniegu) by nie stać na drodze. Przejechałem z 15m po tym śniegu i się zakopał, ani do przodu, ani do tył. Tak go zostawiłem i poszedłem załatwiać sprawy. Po wszystkim trzeba było wyjechać i co gorsza nawrócić. Przypomniałem sobie że trzeba wyłączyć trakcję, po wyłączeniu trakcji gaz i byłem miło zaskoczony, że taki mały świetnie sobie poradził. Napęd działa dobrze, mimo że miałem skręcone koła by wyjechać na drogę ze śniegu i wydostać się z kolein to auto poszło równo po śniegu bez żadnych trudności, nawet skręcone koła mu nie przeszkodziły.

    Nie wiem jak by sobie poradził z zatrzymania w głębokim kopnym rozjeżdżonym śniegu gdzie pod spodem lód, ale lepiej się nie przekonywać.

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Prawie 2 tygodnie nie jeździłem fx50, dziś zrobiłem z 50km na moich starych zimówkach i powiem że ładnie się trzyma, wjeżdża w zaspy pod blokami, sprawnie rusza, różnica pomiędzy AWD a RWD jest kolosalna. W podobnych warunkach G35 na nowych zimówkach wymagało dużo więcej uwagi.

    Ciekaw jestem jak się jeździ Q50h awd. Ma może ktoś taki model w okolicach Częstochowy?
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  8. #28
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Ja ostatnie kilka dni moim starym mercedesem w211 RWD mimo nowych zimówek miałem problemy i jak zaparkowałem i było trochę kopnego śniegu to mielił kołami i miałem spore problemy z wyjechaniem. Jeżdżąc później FX w tych samych warunkach nawet nie poczułem, że jest śnieg. Róźnica kolosalna.

  9. #29
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,092
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Ja jestem ciekaw pewnej kwestii. Zaznaczam, że nie ma w tym żądnej złośliwości. Zwyczajna ciekawość.
    Otóż:
    Ilu z was chwalących napęd 4x4 Infiniti miało okazję jeździć innymi autami 4x4? Oczywiście jazda samochodem kolegi się nie liczy. Mowa o aucie które użytkowaliście. Co innego zebrać doświadczenie z paru tysięcy kilometrów a co innego z jednej czy dwóch tras.
    Ja od 16 lat wożę się tylko autami z napędem na obie osie. W sumie miałem tych aut siedem. (Niva, Vitara, TerranoII, RAv4II, Rav4 III, EX37,LC90. Mógłbym doliczyć jeszcze Sorento, CX9 i QX60 mojego taty którym również przejechałem kilka tysięcy kilometrów.)
    Więc wydaje mi się , że jakieś doświadczenie mam.
    Nigdy nie miałem swojej ośki. Choć przejechanych kilometrów ośką mam kilka tysięcy.
    Gdy wsiądę do Q3 mojej mamy, widzę jak beznadziejny jest napęd na jedną oś. Gdy przesiądę się z powrotem do Infusia jest rewelacja. Natomiast gdy wsiądę do Rav4 jest genialnie.
    Po co ja to piszę? A no po to gdyż wszyscy chwalą napęd Infiniti a ja jedyny mam zastrzeżenia. W rezultacie nie wiem czy Państwo macie małe doświadczenie z jazdą 4X4 czy to z moim autem jest coś nie tak.
    Hmm trzeba się przyjrzeć tematowi.

  10. #30
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Bartos
    Do??czy?
    Sep 2019
    Mieszka w
    Leżajsk
    Jeździ
    QX30
    Postów
    154
    Podziękował
    42
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Może inaczej, nie chwalą napęd Infiniti (bo na pewno są lepsze napędy, choćby osławiony quattro) ale cieszą się, że samochody w danych warunkach sobie poradziły.
    Ja np, jestem świadomy że u mnie to prosty 4matic z dołączanym tyłem, nie mającym nic wspólnego z prawdziwym 4x4, a wszystko co jest większe od qx30 to prawdziwy czołg.
    Tak, to mój pierwszy samochód z napędem na obie osie (do tej pory na przód lub tył) i cieszę się, bo wiem, że w opisanej sytuacji sobie auto poradzi. W off road się nie wybieram.

  11. Dzięki Bartos za powyższy Post:

    Mateusz ex37 (13th-February-2021)

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. jestem nowy
    By kubeusz in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4th-February-2018, 18:26
  2. hej jestem nowy
    By maciek604 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9th-April-2017, 10:11
  3. jestem nowy
    By tomek194 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4th-April-2017, 22:05
  4. Witam! Jestem z Trojmiasta.
    By b0b in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2016, 08:00
  5. Cześć, jestem z Warszawy
    By mario1232 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 8th-February-2016, 12:24

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •