Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: Q50 2.0t Wibracje drżenie

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Q50 2.0t Wibracje drżenie

    Witam.
    Auto Q50 2.0t ma przebieg 54000km z polskiego salonu i podczas zakupu nie zauważyłem jednej sytuacji....
    Na zimnym silniku na postoju, automat na "d" lub "r" (ale mniej) i auto delikatnie drży (wibruje).
    Nie są to jakieś ogrommne wibracje ale jednak jest odczuwalne wyraźnie drżenie, a to moje 3 auto z automatem i pierwszy taki objaw.
    Po dobrym rozgrzaniu samochodu przypadłość znika.
    Czy ma ktoś jakieś sugestie, doświadczenia????? poduszki..... konwerter..... bo chyba ten typ tak nie ma
    Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie i nie przeciąga, nie szarpie, silnik pracuje równo i podczas jazdy wibracje nie występują

    Pozdro

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Mam to samo. Kiedy silnik jest zimny i zatrzymuje samochód to objaw się nasilają. Po rozgrzaniu wszystko jest ok. Obstawiam sprzęgło. Będę coś z tym robił na wiosnę

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dziś byłem u mechaniora i wstępna dniagnoza .... wadliwe poduszki silnika obie strony. 100% pewności będzie jak będŕ mogli je zdjąć. Najciekawsze jest to, że drgania całkowicie ustępują jak auto jest dobrze rozgrzane i przyjadę kilka kilometrów. Jak będę miał następne info to oczywiście napiszę.

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? candy81 Zobacz post
    Mam to samo. Kiedy silnik jest zimny i zatrzymuje samochód to objaw się nasilają. Po rozgrzaniu wszystko jest ok. Obstawiam sprzęgło. Będę coś z tym robił na wiosnę
    candy81 myślisz,że to konwerter??? Jaki masz przebieg? U mnie to trochę nie wygląda na konwerter, nie mam żadnych innych objawów, nie szarpie, nie przeciąga, nie ma dziwnych dźwięków..... tylko te (******) wibracje na D na postoju jak zimny...

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam wszystkich.
    Dziś byłem u innego mechanika który serwisuje infiniti, sprawdził poduszki.....wszystkie są oki. Sprawdził działanie skrzyni i całe podwozie i wszystko jest tak jak należy. Jeżeli chodzi o wibracje to powiedział, że z tym silnikiem 2.0t wszystkie infiniti delikatnie drżą jak są zimnie i już i że to nie żadna usterka tylko tttm.
    Mam proźbę do posiadaczy q50 z 2.0t o potwierdzanie lub zaprzeczenie tej tezie.....
    Czy wam drży na d lub p na zimnym silniku na postoju.
    Pozdrawiam

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Jun 2020
    Mieszka w
    Tarnów
    Jeździ
    Q50S 2.0T Malbec Black
    Postów
    12
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć.
    Ja w swoim Q50 2.0t mam podobne objawy, na zimnym silniku delikatne "mrowienie", ustaje na ciepłym silniku. Odczucia to kwestia mocno subiektywna, ja oceniam że prawidłowo ma być bez najmniejszych drgań, gładko. Jedyna różnica to taka że na P praktycznie niezauważalne, tylko na D. Nie wymieniałem poduszek, więc nie wiem czy to by pomogło. W ASO Infiniti w Sosnowcu oraz w Krakowie nie dopatrzyli się nieprawidłowej pracy silnika lub skrzyni biegów. Uważam jednak że nie powinno być żadnego drgania. Jest to mało komfortowe, sama świadomość że to się dzieje. Ciekawy jestem Waszych opinii.

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Dzięki za info. To prawda jest to mało komfortowe i ja bym raczej nazwał to wadą fabryczną a nie tttm. Ciekawe czy jeszcze ktoś napisze o swoich odczuciach

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    W naszym drgawki pojawiły sie ok rok temu przy przebiegu 60tys
    są na zimnym silniku a pozycja skrzyni biegów nie ma większego wpływu , na ciepłym nie
    Wydaje mi się ze to efekt zuzycia ( nie uszkodzenia ) jakiś elementów silnika
    Być moze cos jest powycierane a wzrost temperatury powoduje lepsze spasowanie
    Luźno pasowane silniki sportowe ( zwłaszcza z kutymi tłokami) po odpaleniu mocno klepią a po rozgrzaniu już nie

  9. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    q50,2014, 2.0t
    Postów
    188
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Czesc,
    U mnie przebieg 70tys.
    Sytuacja jest taka, ze skrzynia była u mnie zmieniana. Poprzednia zostala "upalona" bo wlasciciel jezdzil bez oleju. Kupilem używana z przebiegiem 29tys.
    Zakładał mi to warsztat w Gliwicach. Po odbiorze wszystko pracowalo idealnie. Z biegiem miesiecy zauważyłem, ze na zimnym silniku przy D lub R wystepuja wibracje i auto po zalaczeniu biegu wyrywa do przodu. Obecnie obroty silnika przy dojechaniu do skrzyżowania potrafią "zafalowac". Konsultowalem to z warsztatem w Gliwicach. Niestety nie maja notatki czy sprzegło zostalo ze starej skrzyni czy nowej używanej. Napewno zostawili starą plyte bo na "nowej" skrzynia nie żyła. Skrzynia pracuje w calym zakresie plynnie. Przy nagrzaniu oleju wszystkie objawy znikaja. Bardzo bym chcial, żeby to były poduszki silnika bo naprawa byla by duzo tansza

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2016, czarny
    Postów
    58
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam Wszystkich.
    W tym tygodniu oglądałem dwa inne q50 z 2.0t i niestety obydwa drżały na postoju na zimno na "d" lub "r". W poniedziałek będę wymieniał olej w skrzyni, ale osobiście wątpię, że będzie jakakolwiek poprawa jeśli chodzi o te wibracje.
    Strasznie mnie to denerwuje i nie chce mi się wierzyć , że tttm.
    Może macie do polecenia mechanika z Wawy i okolic który by zdiagnozował ten problem a nie zgadywał i chciał wymieniać po kolei aż trafi....
    Ostatnio edytowane przez pgol ; 24th-February-2021 o 17:35

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Wibracje na R i D w EX35
    By tomek_cze in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5th-September-2021, 10:42
  2. Nierówna praca silnika, drżenie samochodu.
    By sreberko in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 25th-April-2021, 16:35
  3. 2.2D Drżenie na biegu jałowym
    By Manieks2000 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6th-April-2020, 10:36
  4. Wibracje na wolniejszych obrotach
    By Luckystar81 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30th-March-2017, 19:11
  5. FX 37 - drżenie na zimnym silniku
    By Grucha in forum VQ37VHR - V6 (EU)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28th-March-2017, 13:06

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •