Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: BRAK mocy, błędy p0011 i p0021

  1. #21
    Dopiero dołączylem Avatar Grzesiekxx88
    Do??czy?
    Sep 2020
    Mieszka w
    Lubin
    Jeździ
    FX35 Igen, 2008, black
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzesiekxx88 Zobacz post
    Infi teraz odpala tak jak pisałem na luźnym całkowicie wydechu. Żadnych błędów nie pokazuje pod kompem podczas pracy.
    Ciśnienie oleju ok. O takich rzeczach jak poziom oleju czy reset kompa to nie mówię nawet...
    Mam niestety pewną teorię co to może być... Dam znać.
    Witam
    Jako, że niedawno odebrałem auto naprawione napiszę dla potomnych co było nie tak. Na żadnym forum nie mogłem znaleźć pomocy. Wszelkie teksty typu to na pewno przez gaz albo podparte zawory były bez sensu. Auto przecież miało kompresję.
    Więc z tym wydechem to była nietrafiona diagnoza. Czysty zbieg okoliczności, że auto odpaliło. Silnik sprawdzony pod każdym kątem. Sprawdzona była kompresja, wszystkie czujniki, elektrozawory, cały osprzęt silnika, sterownik silnika wysłany do sprawdzenia.
    Dodatkowo przy okazji, że praktycznie pół silnika było rozbierane w poszukiwaniu problemu wymieniłem pompę oleju (stara okazała się już też kończyć, ciśnienie wstępnie było ok, jednak po paru sekundach je traciła (okazała się już wytarta). Rozrząd ok, nie potrzebna była wymiana. Przy okazji wszystkich prac wsio było czyszczone, uszczelnienia wszelkie wymieniane. Auto dalej nie odpalało.
    Główną przyczyną wszelkich problemów było zerwane koło zamachowe.
    Usterka objawiała się w taki sposób, że te koło raz na jakiś czas złapało (w miejscu zerwania blokowało się i kręciło wałem) dlatego nieraz odpaliło dopóki się nie wytarło całkowicie.
    Obracając ręcznie wałem koło zamachowe również się obracało, dlatego nic nie wskazywało, że jest z nim problem. Jednak przy jednym gwałtowniejszym obrocie coś przeskoczyło. Wał się obrócił a koło stało. Obracając dalej normalnie wałem koło się obracało dalej, natomiast mocniej koło stało. Czyli przy mocniejszym obrocie koła nie było możliwości już obrotu wałem i odpalenia silnika. Jednak to wyszło w czasie po wielu próbach odpalania itd.
    Poniżej zdjęcia jak wyglądało rozebrane koło.
    IMG-20211006-WA0000.jpgIMG-20211006-WA0001.jpgIMG-20211006-WA0002.jpg
    Jak widać wygląda jak wycięte specjalnie Wcześniej pewnie były nierówne poszarpane ranty dlatego raz na jakiś czas koło złapało, aż w końcu wytarło się do takiego stanu.
    Aktualnie auto śmiga.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Grzesiekxx88 For This Useful Post:

    Gdanio (10th-November-2021), sirtrojan (10th-November-2021)

  3. #22
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Fajnie ze udało się ogarnąć ale z drugiej strony - targać skrzynie żeby ogarnąć temat problemów z odpalaniem ... szacun!
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. całkowity brak mocy infiniti FX30
    By JuliuszCezar in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2019, 00:16
  2. Brak oświetlenia w kabinie oraz brak regulacji foteli
    By AutopflegeTop in forum Wewnętrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-March-2019, 20:54
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17th-February-2018, 11:12
  4. Dwa błędy P0021 oraz P0300 i Bezradnosc
    By krzaku in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18th-February-2017, 22:44
  5. Drgania na zimnym, drgania, brak mocy na cieplym
    By Martti in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21st-December-2014, 12:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •