Poka? wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pytanie do właścicieli q50 hybrid o odczucia przy załączeniu się silnika spalinowego

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2021
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Infiniti q50s Hybrid, 2016, biała perła
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Pytanie do właścicieli q50 hybrid o odczucia przy załączeniu się silnika spalinowego

    Witam użytkowników forum i właścicieli Infiniti
    Od niedawna jestem posiadaczem Infiniti q50s H z 2016r. Autko jeździ świetnie przyśpiesza znakomicie generalnie jestem zadowolony. Jednak w moim egzemplarzu zaczęło mnie niepokoić pojawiające się czasami szarpnięcie przy przełączeniu się samochodu z trybu elektrycznego na spalinowy. Efekt przypomina jakby był luz na wale. Takie twarde załączenie się silnika spalinowego. Występuje to szczególnie przy zimnym silniku jakieś 10/15 pierwszych kilometrów. W większości przypadków samo przełączenie się jest gładkie i praktycznie nie odczuwalne jednak zdarza się, że jest to aż nieprzyjemne. Zrobiłem już autem ok 5tyś i mam wrażenie że ostatnio jakby problem się nasilał. I tu moje pytanie do właścicieli q50 w hybrydzie czy moje odczucia są odosobnione czy jest to może jakiś znany problem. Czy przełączenie z elektryka na silnik spalinowy odbywa się zawsze niezauważalnie?
    Nie miałem okazji jeździć żadną inną hybrydą Infiniti dlatego był bym wdzięczny za opinię osób doświadczonych z tym autem.
    Jeszcze dopowiem, że niecały miesiąc temu byłem w serwisie na ogólnym przeglądzie. Otrzymałem informację, że wszystko z autem jest ok.

    Pozdrawiam

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybrid Sport Tech Awd, 2016, Iridium Blue
    Postów
    89
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Zasadniczo tak - przełączenie odbywa się niezauważalnie. No poza tym ze słychać silnik spalinowy. Szarpnięcia zdarzyły mi się kilka razy, ale raczej sytuacji kiedy odpuszczam gaz bo np dojeżdżam do świateł i potem dodaje gazu bo światła się zmieniły - wtedy jest taka koincydencja że odpuszczenie gazu powoduje ze auto chce przejść na elektryk ale nie zdażyło bo znowu ja chce przyspieszyć. I w takim przypadku tak - na przestrzeni 4 lat - kilka czy tam kilkanaście razy było szarpnięcie. Ale nie powiedziałbym że to reguła.
    Raczej taki zbieg okoliczności.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    0) TTTM jeśli auto stało na mrozie i olej w skrzyni się nie rozgrzał (zwłaszcza jak jest stary).
    1) Zobacz czy nie masz wycieku z połączenia skrzynia-silnik. Ma być sucho. Cieknący wysprzęglik objawia się takimi szarpnięciami i drobnym zapoceniem w tamtym obrębie (na plamy oleju w tym przypadku bym nie liczył). Tu objawy są na ogół również na ciepłym.
    2) Sprawdź poziom oleju w skrzyni, zwłaszcza jeśli zaobserwowałeś jakieś wycieki lub nie zaglądał tam nikt od kilku lat.
    3) Jak masz nalatane ponad 60kkm to wymiana oleju w skrzyni biegów może pomóc.
    4) Reset ECU. Odpnij klemę na chwilę. Potem odpal, wyłącz klimę i poczekaj aż się silnik wyłączy. Wrzuć na N i naciśnij ze 20 razy pedał gazu tak by się odpalił, następnie odpuść by zgasł.
    5) Zerknij do filtrów powietrza, obejrzyj świece, sprawdź poziom oleju w silniku. (o dziwo czy nie masz za dużo).
    6) W Consulcie jest procedura CLUTCH 1 POSITION LEARNING, ale na cuda bym nie liczył.

    Osobiście miałem takie szarpnięcia po jednym z serwisów olejowych, w okolicach 60kkm, ale samo przyszło i samo odeszło. Przyszło zimą, odeszło na wiosnę. Może paliwo letnie/zimowe, nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 7th-March-2021 o 01:15

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Szarpnięcia zdarzyły mi się kilka razy, ale raczej sytuacji kiedy odpuszczam gaz bo np dojeżdżam do świateł i potem dodaje gazu bo światła się zmieniły - wtedy jest taka koincydencja że odpuszczenie gazu powoduje ze auto chce przejść na elektryk ale nie zdażyło bo znowu ja chce przyspieszyć.
    Potwierdzam, że u mnie jest tak samo chociaż sporadycznie.

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 8th-October-2020, 15:11
  2. Q50 Odczucia po przesiadce z większego FX / QX70
    By infiniti_fan in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23rd-October-2018, 01:14
  3. Q50 Q50H skrzypi podczas uruchomienia silnika spalinowego
    By ciso1 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8th-February-2018, 20:36
  4. Pytanie do "właścicieli" tylnych skrętnych osi
    By Kolpak in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15th-July-2013, 13:20
  5. Pytanie odnoścnie silnika okolo 6-7 k rpm
    By sirtrojan in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 5th-April-2012, 20:40

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •