Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Q50 2.2 D Check Engine

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Zagadka rozwiazana auto trafilo do Nissana gdzie uznali ze problem byl zwiazany z nieorginalnym filtrem powietrza ktory nie byl zgodny ze specyfikacja. Moj mechanik ma zwyczaj zamawiania czesci do Japonskich aut od firmy Blueprint, nigdy w moich poprzednich autach nie bylo problemow ale wiadomo jak jest, tu silnik jest z Niemiec i jak sie okazalo ten zamiennik byl zbyt waski przez co do silnika nie trafiala odpowiednia ilosc powietrza i komputer wywalal blad przeplywomierza i odcinal czesc mocy. Na fakturze mi napisali ze czesc nie jest zgodna ze specyfikacja wiec moj mechanik bedzie probowal wywalczyc jakas rekompensate od Blueprint, zwlaszcza ze prace ktora wykonal i szukanie problemu ktorego nie bylo.

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2020
    Mieszka w
    Hereford
    Jeździ
    Infiniti q50, 2014.lightblue
    Postów
    17
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Kolego miałem to samo nowa przepływa plus kostka. I wszystko działa. Znalazłem oryginał za niecałe 200f

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    @PawelInfi pytanie do Ciebie ale chcetnie poczytam tez inne opinie.
    Po ponad roku od ostatniego razu auto znowu wywala bledy chceck engine. Wizyta w Nissanie skonczyla sie tym ze stwierdzili to samo co rok temu ze niby jest zly filtr powietrza zamontowany. Rok temu sie zgodze ze to mogl byc problem ale tym razem moj mechanik nauczony lekcja z roku ubieglego upewnil sie ze bedzie OEM w 100% pasujacy do silnika 2.2d. Od marca kiedy robil serwis nic sie nie dzialo az do teraz kiedy auto wywala blad. Za diagnostyke i wymiane filtra Nissan skasowal Ł300. Nie jest to wielki problem ale to ze po 3 dniach problem wrocil a Nissan upiera sie ze filtr i tak trzeba bylo wymienic problemem jest. Niby to auto bedzie sprawnie dzialalo z tego typu filtrem Genuine Air Filter 16546-HG00A For INFINITI Q50 2.2D 2013-2021 651.930 diesel | eBay zas jesli zalozy sie tego typu filtr (zdjecie przypadkowe) https://mercedesgenuineparts.co.uk/p...ss-e-class-glc to bedzie wywalalo bledy bo nie ma odpowiedniej ilosc powietrza do przeplywomierza (chodzi o to ze niby filtr ma miec linie w pionie a nie w poziomie). Bylby to pierwszy tego typu przypadek o jakim slyszalem wiec jestem ciekaw co wy o tym myslicie. Dzisiaj auto wrocilo do Nissana na ponowna diagnostyke.

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    GE / DE
    Jeździ
    Q50 2016
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam.
    Kolego Thomas82, miałem podobny problem z P0101... Wymieniałem wszystko co szło po kolei, przepływki 3 różne wstawiłem, jedną używkę to było to samo, jedną z valeo po której myślałem że będzie dobrze a tu mi błąd egr wyskoczył. Egr wymieniłem no nowy z po numerach części kupiłem oryginał od dealera mercedesa ca. 350e. I dalej to samo było, byłem z tym w autoryzowanym serwisie Infiniti w niemczech to nawet nie wiedzieli jak do tego podejść, sam kierownik warsztatu oddając mi auto powiedział że pierwszy raz takie coś widzą na oczy i nie wiedzą co robić dalej i nie mogą mi pomóc. Przepływomierz z valeo wyciągnąłem pojechałem do mercedesa kupiłem oryginał po numerach części oczywiście, oddając mój stary wyszło mnie to jakoś 300e i nagle wrócił P0101, doszedłem do wniosku że valeo nie jest kompatybilny (czy coś innego nie zastanawiałem się nad tym, cieszyłem się że P0101 wrócił, bo błędu z egr nie szło skasować i nie dało się jeździć). Błąd dalej był więc poszukiwania były dalej, szukałem nieszczelności i nie znalazłem nic. W międzyczasie wymieniłem jeszcze parę czujników nawet już nie pamiętam jakich ale dalej było to samo. Mając małego autela ap200 kasowałem ten błąd cały czas ale ileż można tak jeździć. Będąc na urlopie w Polsce pojeździłem po paru mechanikach i jedni fachowcy co specjalizują się w mercedesach zrobili adaptacje przepływki, pousuwali wszystkie wartości lambda i tego typu i miałem przez pewien czas spokój. No i po paru miesiącach znów wyskoczył... Zacząłem szukać podobnych problemów w internecie znów tylko na forach niemieckich mercedesa no i znalazłem że w tych silnikach trzeba resetować zanieczyszczenie filtra powietrza po wymianie, tak jak PawelInfi napisał. W sterowniku silnika zapisuje się wartość zanieczyszczenia filtra, zakładając nowy dostaje troszkę inne wartości i już zaczyna świrować, później jak nawet założysz stary filtr powietrza to ten błąd wyskakuję. U mnie po zresetowaniu zanieczyszczenia filtra i założeniu nowego nieoryginalnego z Febi (https://www.ebay.de/itm/255437729842) błąd nie wyskakuje, człowiek tyle czasu się męczył, pieniądze wydawał na rzeczy totalnie nie potrzebne a tu taka pierdoła. Akcje z tym miałem od końca 2020 jakoś do połowy 2021 roku i do tej pory nie mam problemu, po wymianie filtra jadę na komputer (małym autelem mogę tylko odczytywać i kasować błędy) zresetować wartości i auto jeździ. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez retip ; 19th-October-2023 o 21:45

  5. The Following 2 Users Say Thank You to retip For This Useful Post:

    sirtrojan (20th-October-2023), Thomas82 (23rd-October-2023)

  6. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Wielkie dzieki, musze przyznac ze moze byc w tym duzo sensu i mocno mnie uspokoiles gdyz po drugiej wizycie w Nissanie uslyszalem cos bardzo podobnego , wydawalo mi sie to tak malo prawdopodobne ze juz nawet pogodzilem sie z faktem ze przyjdzie pewnie pol auta wymienic zanim sie naprawi problem ale faktycznie, zrobilem kilka tras i na ta chwile problem nie wyskakuje. Okazalo sie ze po pierwszej wizycie wizycie u Nissana osoba ktora diagnozowala auto tego nie zrobila bo o tym nie wiedziala dopiero kiedy wrocilem do nich po raz drugi to oddali w rece czlowieka ktory mial wieksze doswiadczenie z Infiniti i od razu wiedzial o co chodzi. Pozostaje jezdzic i miec nadzieje ze to wlasnie byla ta irytujaca pierdola.

  7. #16
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Jeździ
    Q50 2017
    Postów
    11
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    zawsze przy wymianie odłączam akumulator, w tym czasie ecu się resetuje i nigdy problemu nie miałem (5 wymiana filtra za mną, wszystko zamienniki). Jest tez na necie procedura resetu, ale sam nigdy nie testowałem, dla mnie odpięcie klemy to nie problem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27th-October-2020, 21:47
  2. Engine service soon
    By kurowski87 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20th-October-2017, 15:43
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2nd-April-2017, 08:58
  4. Servis Engine Soon
    By Jacob_USA in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 7th-September-2012, 09:32
  5. Check Disc - problem
    By Lukasz in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27th-July-2011, 14:44

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •