Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: dylemat z rozmiarem felgi i opony w FX

  1. #1
    Trochę już ogarniam Avatar mirassek
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Jeździ
    infiniti fx 35 2008
    Postów
    79
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie dylemat z rozmiarem felgi i opony w FX

    Witajcie
    sam zachodzę w głowę ,no ale cóz już zamówiłem

    nie 265 /60 R18 ale 255/60 R18

    powiedzcie czy to ma tak bardzo duże znaczenie przy tym rozmiarze - powyższa różnica w szerokości?

    nie wiem czy oponek nie zwrócić

    poniżej link,jakby ktos mógł się wyrazić w sprawie

    http://koszykopon.pl/p19033,fulda-4x...8-112h-xl.html

    pomożcie

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    http://www.opony.com.pl/narzedzia/za...pon/265/60r18/

    w tabeli po prawej stroni wpisz rozmiar który zakupiłeś.

    różnica ok 2 % w obwodzie - w sumie powinna dać radę
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Trochę już ogarniam Avatar mirassek
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Jeździ
    infiniti fx 35 2008
    Postów
    79
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Twoim zdaniem Grzesiu ...
    pozostać przy zakupie czy cofnąć zamówienie ?

    tak szczerze
    przełożenie na prędkość niewielkie , nie wiem jak na spalanie , komfort jazdy ........

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    nie wiem co ci doradzić. różnica prawie żadna wiec pewnie będzie ok. co do szerokości im bliżej zalecanego fabrycznego rozmiaru tym lepiej .

    jak możesz zamienić na fabryczne to zamień a jak już za późno to zostaw
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Mirassek, przekłamanie równe temu na kołach nowych i ze zużytym bieżnikiem, więc nie będzie to miało znaczenia...

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar keyes
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    był FX35, 2005, czarny
    Postów
    151
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Mirassek,

    Ja na zimowych kołach mam właśnie 255/60 R18 i powiem Ci, że sam się zdziwiłem jak na lato wrzuciłem
    265/50 R20 - różnica w prowadzeniu jest naprawdę duża.
    Przy 255/60 R18 nie ciągało kierownicy w koleinach.
    Było to dla mnie dziwne gdyż w poprzednim aucie miałem 235/40 R18 i strasznie wyrywało kierownice w koleinach a tutaj nic.
    Tłumaczyłem to sobie tym, że FX ma większy rozstaw osi i pewnie dlatego koleiny nie mają wpływu na prowadzenie auta.
    Jednak po założeniu kół letnich zaledwie o 1cm szerszych sprawa się zmieniła.

    Śmiało mogę polecić ci rozmiar 255/60 R18.

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    na luzie bierz 255/60r18. znajomy jezdzi od dawna i wszystko super. wczesniej jezdzil na 265/50 r20", a teraz juz do 20" wracac nie zamierza wlasnie ze wzgledu na nasze drogi.

  8. #8
    Trochę już ogarniam Avatar panpierog
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX50 S PREMIUM
    Postów
    129
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    małymi kroczkami zbliża się zima, mój fx posiada jeszcze uniwersalne oponki z ciepłego amerykańskiego stanu. Przypłynął pod koniec poprzedniej zimy więc dopiero teraz chce dokonać zakupu. Na następne lato zostawię jeszcze te uniwersale, ale zima jak zima, śmigam w góry często więc chciałbym czuć się bezpiecznie. Zacząlem poszukiwania zimówek od standardowego rozmiaru 265/50 R20 do którego przełożę felgę 20 . Racjonalniejszym podejściem będzie kupno nowych opon razem z felgą 18 lecz wiadomo wizualnie nigdy nie będzie tym samym. Proszę natomiast o info kto w zimie jeździ na 20 ( 265/50 ), a kto na 18. Jeżeli 18 to wyczytałem wyżej iż polecacie rozmiar 255/60 , a może są jeszcze jakieś inne rozwiązania rozmiarowe ?

    dzięki

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    275/45/20 wchodzi na fabryczna fele. Ja mam takie i dają rade. na dodatek są z reguły w lepszej cenie.
    Ze względu na niższy profil są twardsze od 265/50 ale różnica jest prawie niezauważalna.

    swoją drogą wygląd jest ostatnią rzeczą na jaką zwróciłbym uwagę rozważając 18 vs 20
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    Banned
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    NEW YORK
    Jeździ
    INFINITI FX35 crossover 2007 rok black
    Postów
    442
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Na 20 FX lepiej i ladniej wyglada,ten rozmiar opon co powyzej jest podany 275/45/20 jest duze przeklamanie -2.61% ,ja osobiscie uwarzam ze najleprzym rozwiazanie jest oponka 275/50/20 roznica to 1% ale ciezko ja dostac ,jak jest to droga ,nastepna sprawa idealnie najlepiej podchodzi opona 285/45/20 ale ta opone dostac jest bardzo ciezko , poszukiwania ze swieca w reku trwaja umie, jak jest to cena kosmiczna dochodzaca do 2000 tysiecy dolcow ,zadkosc rozmiar. Rozdrabniajac nastepne etapy ja wpakowalem sie w felgi o szerokosci 20x 10 wiec umnie opona 265/50/20 niepodejdzie ,wiec musze dobierac od 275 . Z kolei rozmiar opony 275/45/20 jest ich pelno i sa tanie ale jest duze przeklamanie i zamaly profil ,jezeli FX orginalnie na 20 ma opone o profilu 50 ,wstawiajac mu profil 45 jak on bedzie wygladal ,przygladalem sie audi q7 ona jest na oponach 275/45/20 maly profil takie jest moje zdanie.Z kolei ja mam orginalnie swojego na 265/60/18 opona najwiekrza z najwiekrzych kapec normalnie przerazajacy tylko slychac te opony jak lapy slonia stapaly by po ziemi moim zdaniem jest to potwornie zaduzy profil naten samochod i dodajac jeszcze to wlasnie te opony 265 /60/18 jak wpadna w koleiny to kierownice trzeba w zebach trzymac bo rwie na boki bardzo ,niemam doswiadczenia na 20 ale wkrotce mam nadzieje ze bede mial,ale mysle ze na 20 i mniejszym profilu tak auta koleiny w drodze niebeda porywac na boki .

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] Felgi i opony na zimę
    By grabba in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22nd-April-2017, 08:59
  2. Felgi i opony do G35 2007 sedan ! :D
    By sirtrojan in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15th-September-2015, 20:49

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •