Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Pokladowy komputer w FX

  1. #11
    Forumowy wyjadacz Avatar SZJ 2020
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Montreal/Szczecin
    Jeździ
    Fx35 '05 Czarny
    Postów
    195
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? keyes Zobacz post
    Konrad,

    Projekt rewelacja !

    Przy okazji mam do Ciebie pytanie.
    Czy nie masz gdzieś może ramki w podsufitówkę z poprzedniego FX-a
    Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do Car-PC i nie ukrywam, że bardzo chętnie bym ją od Ciebie odkupił.
    niestety juz nic nie mam do 1szej generacji. ale pojawiają się one na ebay od czasu do czasu i nie sa zbyt drogie. Jeśli przymierzasz się do przekładania OEM ekranu do podsufitowki do masz przed soba dosc skomplikowane zadanie.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Konrad


  2. #12
    Forumowy wyjadacz Avatar keyes
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    był FX35, 2005, czarny
    Postów
    151
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Wiem właśnie, że nie jest to prosty temat i zastanawiam się też nad wrzuceniem ekranu w miejsce zegarka.

    Powiedz mi jeszcze, czy po wstawieniu ekranu w podsufitówkę musiałeś opuszczać lusterko wsteczene?

  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar SZJ 2020
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Montreal/Szczecin
    Jeździ
    Fx35 '05 Czarny
    Postów
    195
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? keyes Zobacz post
    Wiem właśnie, że nie jest to prosty temat i zastanawiam się też nad wrzuceniem ekranu w miejsce zegarka.

    Powiedz mi jeszcze, czy po wstawieniu ekranu w podsufitówkę musiałeś opuszczać lusterko wsteczene?
    Nie lusterko zostalo na swoim miejscu. jak potrzebujesz wiecej info - skype (konrad_68)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Konrad


  4. #14
    Forumowy wyjadacz Avatar SZJ 2020
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Montreal/Szczecin
    Jeździ
    Fx35 '05 Czarny
    Postów
    195
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    dokupilem do tego OBDII interface, zaladowalem DashCommand i moge na zywo scanowac zachowanie silnika



    Nissan GT-R Gauges Skin





    Lexus skin



    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Konrad


  5. #15
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    mam to samo złącze
    powiedz mi tylko czy robiłeś to przez jakiś rozgałęziacz czy na stałe wisi w gnieździe OBD ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar SZJ 2020
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Montreal/Szczecin
    Jeździ
    Fx35 '05 Czarny
    Postów
    195
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    mam to samo złącze
    powiedz mi tylko czy robiłeś to przez jakiś rozgałęziacz czy na stałe wisi w gnieździe OBD ?
    wisi na stale i troche odstaje. mysle w jaki sposob to schowac.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Konrad


  7. #17
    Forumowy wyjadacz Avatar keyes
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    był FX35, 2005, czarny
    Postów
    151
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiedziałem, że na androida też jest DashCommand .

    Konrad, powiedz (wiem, że dopiero zaczynasz z androidem w FX-ie) bo masz teraz porównanie, co lepiej wybrać WIN czy może właśnie Androida.
    Mam już kupionego kompa + zasilacz i parę innych gratów, ale po tym jak zaprezentowałeś swój projekt zastanawiam się nad zmianą koncepcji właśnie w kierunku androida.
    Największym plusem takiego rozwiązania jest to, że wszystko mieści się w obudowie wielkości monitora, brak problemów z zasilaniem i ciągnięciem kabli po całym samochodzie (GPS, modem GSM, DVB-T, zasialnie, przedłużacze USB, DVI do monitora, itp)
    Nie wiem tylko czy jakiś tablet ma wejście na zew. sygnał video,bo chciałbym wstawić kamerę cofania, oraz odpada DVB-T, a także programy diagnostyczne typu PCMSCAN, czy inne programy na WIN.
    Czy do tableta tego możesz podłączyć np: pendriva i czy czyta on format divx ?

  8. #18
    Forumowy wyjadacz Avatar SZJ 2020
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Montreal/Szczecin
    Jeździ
    Fx35 '05 Czarny
    Postów
    195
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? keyes Zobacz post
    Nie wiedziałem, że na androida też jest DashCommand .

    Konrad, powiedz (wiem, że dopiero zaczynasz z androidem w FX-ie) bo masz teraz porównanie, co lepiej wybrać WIN czy może właśnie Androida.
    Mam już kupionego kompa + zasilacz i parę innych gratów, ale po tym jak zaprezentowałeś swój projekt zastanawiam się nad zmianą koncepcji właśnie w kierunku androida.
    Największym plusem takiego rozwiązania jest to, że wszystko mieści się w obudowie wielkości monitora, brak problemów z zasilaniem i ciągnięciem kabli po całym samochodzie (GPS, modem GSM, DVB-T, zasialnie, przedłużacze USB, DVI do monitora, itp)
    Nie wiem tylko czy jakiś tablet ma wejście na zew. sygnał video,bo chciałbym wstawić kamerę cofania, oraz odpada DVB-T, a także programy diagnostyczne typu PCMSCAN, czy inne programy na WIN.
    Czy do tableta tego możesz podłączyć np: pendriva i czy czyta on format divx ?
    Zdecydowanie polecam rozwiązanie z uzyciem tableta. przy instalacji kompa otwierasz się na duzo mozliwosci popełnienia bledow przy instalacji, a szukanie potem przyczyn moze potrwać.

    PC zdecydowanie jest lepszym rozwiązaniem pod względem ilości programów z których możesz kozystac ale dobry Android bedzie mial 90% tego co mozesz wycisnac z PC.

    Jeśli chodzi o Video-in to pamiętam ze podczas moich poszukiwań natknalem się na tableta z ta opcja (chyba Samsung ale nie jestem pewien)

    Ja wybrałem viewpad 7 ze względu na rozmiary (nie chcialem się bawic w wycinanie środkowej konsoli) ale jeśli masz zamiar przerabiac środkowa konsole to możesz tam wrzucic naprawde fajnego droida z ekranem 10"
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Konrad


  9. #19
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Występuje opóźnienie we wskazaniach w DashCommand? Jak się komunikuje interfejs z tabem? BT?
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  10. #20
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    odpowiem na II częśc pytania - obstawiam ze przez BT
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Komputer padł po wymianie akumulatora
    By marysia in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5th-September-2015, 01:18
  2. Komputer pokładowy nie widzi folderów na karcie.
    By moohomor in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31st-August-2015, 16:56
  3. komputer do silnika
    By linkintiger in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30th-April-2012, 04:02

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •