Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Jaki olej do Fx35

  1. #11
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2013
    Mieszka w
    Polska
    Jeździ
    Infiniti fx45
    Postów
    196
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    Ja teraz zalałem Liqui Moly 5W-30 z normą ACEA A4/B4 (taką normę powinien mieć według serwisu w wawie), filtr oleju dałem K&N HP-1008. Dzwoniłem do Infiniti w W-wie i powiedzieli mi że oni leją 5w-40, dlatego na wiosnę zmienię na 5w-40 by lepiej znosił upały w lato Pozdrawiam

  2. #12
    ba-barteq
    Gość

    Domy?lnie

    ja zalewam Motula 5w30 EcoNergy. Spełnia wymagane normy, zgodnie z kalkulatorem i zaleceniem ze stony Motul'a.

    http://www.motul.com/pl/pl/products/recommendation

    Próbowałem się doktoryzowac z testów olejów myślałem przez chwilę nad Royal Purple, ktory w testach syntetycznych - na maszynie frakcyjniej wypada super. Po wygrzebaniu kilku wątków gdzie Royal Purple rzekomo narobił problemu odpuściłem temat i zalałem sprawdzone rozwiązanie MOTUL. Pytanie mam czy może ktoś skusił się na rozwiązania firmy XADO ? Ukraińska firma o której coraz głośniej a soczki do samochodów robią podobno pierwej sort ... ?

  3. #13
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Xado - kupiłem revitalizer do automatu (volvo) ale jeszcze nie zalałem - jakoś się nie mogę przełamać.

    5w30 / 5w40 - oba sprawdziłem w FXie i w sumie nie widziałem różnicy w spalaniu, wkręcaniu się na obroty czy spalaniu samego oleum.
    To moje subiektywne zdanie . Bardziej wiarygodne może być zdanie kolegów którzy mają czujniki ciśnienia oleju , mogą ocenić różnice w ciśnieniu przy konkretnych obrotach.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #14
    ba-barteq
    Gość

    Domy?lnie

    znajomy zalal Xado do Volvo 2,5 t benzyna. Srodki wlal do :
    - ukladu wspomagania kierownicy
    - Skrzyni biegów [manualana]
    - silnika [Stage 1]
    Przelatal na tym juz jakies 4 tys km. Na razie wnioski :

    - uklad kierowniczy pracuje lzej .
    - spalanie hm no niby o 1 litr mniej ale to kwestja subiektywna mysle bo w koncu jak juz to wlal to sumienie chyba kazalo wolniej jezdzic
    - Skrzynia biegow- wczesniej wspominal ze przejscie z 2 na 3 bylo malo plynne. Teraz twierdzi ze jest OK.

    tyle o Xado.

  5. #15
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Przestańcie pisać już o tym badziewiu tłustej wodzie 5w30...
    Do tych silników leje się 5w40 jak ktoś jeździ jak emeryt, a do normalnej jazdy to 5w50 albo 10w60 coby uniknąć problemów z zacieraniem panewek...

  6. #16
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2006, czarny
    Postów
    126
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Przestańcie pisać już o tym badziewiu tłustej wodzie 5w30...
    Do tych silników leje się 5w40 jak ktoś jeździ jak emeryt, a do normalnej jazdy to 5w50 albo 10w60 coby uniknąć problemów z zacieraniem panewek...
    A więc jak to jest? 5W30, standardowy i wszędzie dostępny 5W40 czy może lepszy 5W50?

    obecnie jest 5W30

  7. #17
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    A czemu nie pada temat 10w40 ? ja mam mobila1 jesli ktos ma juz 260tys najechane i ma dolewki to strach na 5w30 jak holera
    Ja mam 10w40 doradzil mi to mechanik i jeden z zaprzyjaznionych forumowiczów, zmiena co 8tys a w tym okresie dolewki okolo 3-4litrow

  8. #18
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Krzychu moje zdanie juz znasz... 5w30 to cyt. "tlusta woda"... Nawet bym nie probowal... Ja na twoim miejscu zostalbym na 10w40 (ew 5w40) ale kupil cos z wyzszej polki jak juz Ci to spokoju nie daje Twoj motor ma tyle nalatane, a chodzi elegancko... Ciekawe, czy na 5w30 by tyle pojezdzil
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    masło maślane ...

    mamy kolege czarnepaliwo , który podpiera sie schematami charakterystykami i teorjami oraz np: Cobcia, który pisze na podstawie swoich garażowych prac ...

    niech każdy obierze swój punkt widzenia i tyle .. bo powiem szczerze wałkowane to jest od x czasów ...

    teoretycznie każdy z panó ma racje ...

    sporo z nas lata latało do tej pory na 5w30 i żyją ... druga połowa lata na 5w40 i też żyją ...

    wszyscy to czytamy a i tak robimy to co chcemy

    teorie już były i z praktycznej strony tez wiemy jak wyglądała sprawa np korzenia .... teraz tylko kwestia czy olej miał z tym coś wspólnego ...

    z mojej strony tyle :
    latałem na castrolu 5w30 było cacy
    latam na motulu 5w40 cacy i bez zauważalnych zmian
    a na wiosne wrzuce czarnopaliwowe lubryfikanty z czystej ciekawości bo też nie wierze w to , że nagle jak przeskocze w tak minimalnym zakresie to będzie jakas kolosalna zmiana która powie mi ... tak to jest to i z tm zostane ...

    no ale ja sie przecież nie znam
    to tylko moje widzi mi sie ...



    wiem , że to nie jest super porównanie ale jak wyjasnic to , ze moj golfik IV ma ponad 350 tys km i nie wiedzial nic innego jak 5w30 castrola ... i tesciowa dalej nim lata
    Ostatnio edytowane przez BAJZEL ; 2nd-December-2014 o 22:24

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  10. #20
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    BAJZEL zwroc uwage, ze kolega CzarnePaliwo napisal wielokrotnie, iz specyfikacje 5w30 sa ok... Tyle, ze z tego co ja widze pisze on o olejach z IV i V grupy (PAO)... Z tego co mi sie wydaje, to nikt (no moze ktos kto zalal Motula) tych olei nie uzywa... W US sa inne oleje i na infinitiscene nawet chlopaki zmieniaja co 3tys mil Chodzi po prostu o to, ze wiekszosc dostepnych 5w30 na naszym rynku to po prostu tanie siki... Lane do wszystkiego od tdi po vq... Golf to co innego... Kazdy motor jest inny.. W focusie latalem na 0w30... W fiaciku 500 zony tez zalali na przegladzie castrola (CzrnePaliwo ale dodalem twoj dodatek ) tyle, ze 5w40...
    Reasumujac kazdy ma swoje racje, ale wcale nie sa one tak bardzo sprzeczne... Czyli lac jak ktos chce 5w30, ale pozadny (PAO)... Albo lac cos pewneijszego jak polecaja machery od VQ Moj mechanior tez mi polecil do tego motoru cos bardziej meskiego, mimo ze to zagozaly castrolowiec Nie przkeonasz goscia, bo bmw do M3 zaleca castrola 10w60 i tyle
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Jaki olej do automatycznej skrzyni w G35.
    By sistinas in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24th-May-2017, 22:53
  2. G37X COUPE 2010 Jaki Olej
    By pedro in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 3rd-September-2016, 15:30
  3. jaki olej i ile do silnika i do skrzyni fx 3.5
    By sabi82 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20th-June-2016, 08:03
  4. Jaki olej do skrzyni biegów w infiniti g37?
    By mistrzowskimanewr in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 4th-February-2014, 10:46
  5. Jaki olej na dolewkę do skrzyni
    By MarianoS81 in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9th-September-2013, 21:50

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •