Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: Micro-Chip tuning

Hybrid View

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie Micro-Chip tuning

    Znalazłem coś takiego:
    http://www.micro-chiptuning.de/Infin...8PS::1629.html

    lub to:

    http://www.racechip.de/en/chiptuning...75kw/index.php

    Czy ktoś "przy zdrowych zmysłach" mógłby podpowiedzieć:
    - czy to można montować samemu - czy tylko w jakimś serwisie
    - czy zamontowanie chipa - wymaga potem jakichś dodatkowych czynności...
    - ktoś coś doradzi - jestem w tym temacie zupełnym ignorantem
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 17th-February-2013 o 16:35
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar quku
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    HK
    Jeździ
    było FX 35 jest FX 30D S premium MALBEC BLACK 2011
    Postów
    247
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    też nie wiem ale jakby to naprawdę działalo to bym się na pisał moze zapytaj gdzieś w Wawie bo na prowincji kiepsko z takimi fachowcami

  3. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    pewnie najlepiej jak wezmę flaszkę i pojadę d serwisu
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    W pewnym czasie dużo o tym czytałem ale jednoznacznie nikt nie odpowiedział jak z tym jest. To tak jak z gazem, czy niszczy czy nie silniki. Z tego co udało mi się ustalić to większość poleca profesjonalny tuning z hamownią a nie chipboxy jak tutaj. Może coś się zmieniło, parametry się podnoszą ale jaki wpływ ma to na silnik i skrzynię biegów (dużo osób chipujących zgłasza awarie skrzyń biegów). W rodzinie poddano zmianie mapę wtrysków toyoty LC 3.0 diesel przez profesjonalny zakład z 166KM na 197 iiii spadło spalanie prawie o litr. Skrzynia na razie wytrzymuje ale może mieć jakiś zapas na moment obrotowy. Na forum bmw znalazłem taką ciekawostkę, a ciekawe jak z Waszymi skrzyniami.
    Niektóre skrzynie GM mogą przenieść moment do 500 Nm. Znalazłem coś takiego:
    1. W BMW E39 194KM BMW stosowalo skrzynie ZF ora GM. Jezeli nie wiesz jaka masz skrzynie podajac 7 ostatnich cyfr VIN uzyskasz wstepna odp wykozystujac http://www.realoem.com/bmw/select.do

    2. Jak widac, jest pare wersji tej skrzyni

    06/1999 09/2000 A5S 360R - VT
    09/2000 09/2001 A5S 390R - WG
    09/2001 09/2002 A5S 390R - WZ
    09/2002 09/2003 A5S 390R - YP
    09/2002 A5S 390R - ZM

    3. Dla pewnosci, nalezy udac sie pod auto i sprawdzic, poniewaz jezeli nie kupiliscie swojego bimmera nowego, mozecie natrafic na cos innego niz wskazuje VIN Oczywiscie przy okazji oceniacie wstepnie skrzynie organoleptycnie, co daje jakies posięcie o skrzyni- np. wycieki

    Na prawej sronie skrzyni znajduje sie tabliczka znamionowa latwo zauwazalna oraz blizej silnika naklejka a w kodzie symbl skrzyni (np YP)

    4. Ja znalazlem YP, czyli skrzynia A5S390R YP . OK, tyle ze malo info jest pod tym symblem BMW. Poszedlem tropem i dowiedzialem sie (net), ze w GM funcjonuje jako 5L50E. Jezeli masz skrzynie A5S 360R masz skrzynie GM 5L40E . Nie interesowalem sie roznicami pomiedzy "WG,W,ZM" a YP ale znalazlem znaczace info:

    A5S360R /5L40E ma wytrzymalosc ograniczona softem w celu ochrony 1,2,3 do 340 NM
    A5S390R/5L50E -------------------------------------------------------------------- do 420 NM
    A5S390R/5L50E YP ma podniesiona wytrzymalosc do 500NM

    Jeszczenie sprawdzalem w katalogu, ale sugeruja ze roznica lezy po stronie konwertera.

    5. Skrzynia automatyzna 5L50E jest w US bardzo chwaloa skrzynia, ktora stosoana jest przez GM w Cadillac XLR (M22) Cadillac SRX (MV3/M22) Northstar

  5. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    zaatakuj vtg - robili to w krakowie to w Wwa pewnie ogarną. Plus jest taki ze wpinasz i jeździsz a jak masz przegląd wyjmujesz i nie ma śladu

    Kolega tak dźwigał nowego Fiata 1.9 jtdm ze 150 na 180 KM.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar quku
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    HK
    Jeździ
    było FX 35 jest FX 30D S premium MALBEC BLACK 2011
    Postów
    247
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    dzięki za namiar zadzwonię i zobaczymy Kraków to mi pasuje 300 km A4

  7. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? ArtPol74 Zobacz post
    Z tego co udało mi się ustalić to większość poleca profesjonalny tuning z hamownią a nie chipboxy jak tutaj. Może coś się zmieniło, parametry się podnoszą ale jaki wpływ ma to na silnik i skrzynię biegów (dużo osób chipujących zgłasza awarie skrzyń biegów).
    Z tego co wyczytałem na stronach z tym chip-tuningiem, chipy są tak zaprogramowane żeby nie przekraczać maksymalnych parametrów określonych dla danego silnika/skrzyni, jeżeli się chce przekroczyć należy to już robić w profesjonalnie zajmujacym się tym serwisie.
    Znajomy ma w X5 - założony taki chip i sobie chwali, jak jedzie na serwis - odpina, po serwisie znowu wpina i jak twierdzi lepsze osiągi i nieznacznie niższe spalanie...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #8
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Swego czasu szukałem czegoś na temat tych Racechip. Ogólnie na forach było mało informacji, trafiłem na kilka postów gdzie ktoś to kupił, wsadził i nie odczuł różnicy. Pieniędzy nie dało się odzyskać, bo nikt nie odbierał telefonów. Jeśli trafiły się jakieś posty gdzie ktoś zachwalał ten produkt to podejrzenia wzbudzała osoba to pisząca, np. dopiero co kilka dni temu się zalogowała albo z ilością postów nie przekraczającą 10-ciu.

    Moje zdanie jest takie, że jak chcesz podnieść moc to najlepiej udać się do jakiegoś doświadczonego tunera jak V-Tech czy VTG. Będzie solidnie z wykresem i gwarancją.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  9. Dzięki Lukasz za powyższy Post:

    slepy62 (17th-February-2013)

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Zapytam swoich znajomych... może ktoś to robi i dam znać co i jak...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  11. #10
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jan 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35 2012 czarny; Mitsubishi Outlander 2007 czarny
    Postów
    129
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Z tego co wyczytałem na stronach z tym chip-tuningiem, chipy są tak zaprogramowane żeby nie przekraczać maksymalnych parametrów określonych dla danego silnika/skrzyni, jeżeli się chce przekroczyć należy to już robić w profesjonalnie zajmujacym się tym serwisie.
    Znajomy ma w X5 - założony taki chip i sobie chwali, jak jedzie na serwis - odpina, po serwisie znowu wpina i jak twierdzi lepsze osiągi i nieznacznie niższe spalanie...
    Znam kilka osób które mają rożnego rodzaju BOXy. Niestety łatwo się naciąć. Cytat z forum elektroda: "Wewnątrz zgrabnego plastikowego pudełka znajdował się jeden rezystor zalany glutem i z wyprowadzeniem na przycisk " - I o tym też słyszałem.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1540010.html

    Ogólnie jeśli box - to warto kupić w miejscu które ma warsztat etc - żadni allegrowcy co wysyłają "niewiadomoco".

    Ja mam przemapowanego Outlandera 2.0 DID (sllinik VW 140km). Wyprostowałem w zakresie niskich obrotów charakterystykę, eliminując "dziurę turbo". Dokłądnie nie pamietam, ale dodało ze 40 Nm. Znaję wykres to zeskanuję.
    I samochód ożył. Spalanie jest podobne. Żona zadowolona

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 - chip tuning, a gwarancja
    By Ubiq in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26th-September-2017, 17:15
  2. Chip tuning fan Kraków :)
    By marlad in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19th-January-2016, 21:49
  3. Tuning
    By grabba in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2014, 16:41
  4. Tuning ;)
    By ZYZIO in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2011, 17:53
  5. in-tuning.ru
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29th-April-2010, 16:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •